Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kinek adják el az ingatlant...

Kinek adják el az ingatlant ha több vevő is van rá?

Figyelt kérdés
Kinéztünk egy családi házat amit meg szeretnénk vásárolni ha a statikus is jónak találja. Az ingatlanközvetítőtől tudjuk hogy más is visszamegy megnézetni szakemberrel a házat. Abban az esetben ha mások is komolyan gondolják a vásárlást kié lesz a ház? Volt már valaki ilyen helyzetben?

2019. dec. 4. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Alapvetően annak, aki többet fizet érte. Ha nem születik más olyan egyezség ami miatt egy érdeklődő előnyt élvezhetne, akkor egyenlő esélyekkel indul mindenki. Az igazi motiváló tényező pedig az eladásból származó nyereség.
2019. dec. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Aki előbb fizet.
2019. dec. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Én most vagyok éppen ebben a helyzetben. 3 vevő mondta azt, hogy megvenné. az ingatlanos meg ugy oldot ameg, hogy ő nem fog licitáltani senkit, hanem annak adja el aki a bank szerint jobb vevő. Így elvileg én vagyok az, de még mindig nem szerződtünk, a hirdetés még mindig fenn van... hát fogalmam sincs mi lesz belőle. Állítólag még az ünnepek előtt foglalózok, de semmi konkrét nincs :(

Azért eléggé stresszes, végre találtam egy jó házat, normális áron. Már teljessen beleéltem amagam a bankos story óta, de nics rá biztosítékom, hogy tényleg az enyém lesz.

2019. dec. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
3+ én azonnal fizetnék, de van némi probléma a rajta lévő jelzálog hitellel és arra várunk most már több mint 1,5 hónapja...
2019. dec. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk ez úgy volt, hogy amikor rátaláltam álmaim házra akkor mondta a tulaj, hogy már van rá vevő, csak hoz majd egy statikust a hétvégén.

Én meg megkérdeztem a tulajt, hogy akkor egy statikust szeretne látni a hétvégén, vagy inkább 500ezr Ft foglalót most itt helyben?!

Mondanom sem kell, hogy az utóbbit választotta.

2019. dec. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Aki előbb viszi a pénzt. Sokan csak humbugolnak, közben egy fillérjük sincs, bankra kell várniuk stb. akinek megvan a pénz, és akár másnap leteszi letétbe, azé lesz a ház szerintem.
2019. dec. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Amikor eladtam a lakást, az nyert, aki a legtöbbet ajánlotta és korrektnek is tűnt. Vételnél szorult helyzetben voltam, mert már közel volt a kiköltözési határidő (kb. 4 hét, mert nem találtam megfelelőt), így amikor végre felbukkant a "legjobb", ráígértem valamennyit és mondtam, hogy akár már másnap mehetünk az ügyvédhez. Készpénzes voltam, úgyhogy rögtön el is fogadták az ajánlatot.
2019. dec. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Egy tisztességes ingatlanosnál az, aki előbb megírja a vételi szándéknyilatkozatot (benne van, mennyit ajánl, hogy mikorra várható a szerződés, milyen ütemezésben, mikor hogy fogja kifizetni a vételárat), és tesz mellé valamennyi pénzt (és ezt az eladó aláírásával elfogadja)

Gyakorlatban... lehet, hogy licitáltatnak, jobb minél hamarabb foglalózni, ha tényleg tetszik a ház.

Sokan nem hiszik el, hogy több komoly vevő van adott ingatlanra, de a barátnőmmel és velem is történt, hogy kb. 20 percen múlt az üzlet - ő jól jött ki belőle, én rosszul. Más kérdés, hogy végül jobbat találtam.

2019. dec. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Tök helyzetfüggő. Az első háznál, amit meg akartunk venni, egyszerűen a sorrend számított. Mi mondtuk elsőnek, hogy kell, írtunk vételi szándéknyilatkozatot, nem is vittek oda utána senkit. Végül azért ment füstbe az egész, mert nem voltak rendben a ház hivatalos dolgai, több gond is kiderült menet közben. A másodiknál már foglalót akartunk adni, kezünkben volt a pozitív hitelbírálat, saját költségen volt értékebecslés stb, és amíg mi arra vártunk, hogy az egyik tulaj hazajöjjön külföldről aláírni, addig a másik a hátunk mögött megegyezett egy kp-s vevővel. A harmadikat vettük meg. Kellett előzetes értékebecslés, bírálat, hogy elég lesz-e az önerő, mert ezen a településen viszonylag sokat kérnek a bankok stb. A tulaj ezt úgy várta ki, hogy foglalót se kért addig, és oda se vitt közben mást. Egyszerűen azért, mert szimpik voltunk neki. Oltári mázlink volt, de ilyen is van.
2019. dec. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi tulajtól vettük, eleinte kicsit sürgetett, mondván van más érdeklődő aki látatlanban is foglalózna, meg többen is megnézték/érdeklődnek stb. De végül megkedveltek minket és megegyeztünk. Alkudni nem tudtunk a hirdetett árból, de nem is ígértünk rá. Kp fizettünk, lehet ez is számított nekik.
2019. dec. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!