Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panelban melyik a legjobb szint?

Panelban melyik a legjobb szint?

Figyelt kérdés
4. emelet milyen szerintetek (10 emeletes)?

2019. dec. 9. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

A fszt nem jó, de amúgy minél lejjebb van, annál könnyebb kimenekülni...

...ha valamelyik sok szemetet összehordó dilis szomszéd felgyújtja a házat.

2019. dec. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Lényegesebb, hogy kik vannak körülötted, mert a zaj erősen áthallatszik.

van aki a legfelsőt kedveli, mert nincs felső szomszéd, távolabb van az utca zaja, talán jobb a levegő kissé. Nyáron viszont melegebb. Lent a fszt miatt talán hüsebb nyáron, könnyen ki-be járni, de mindenki átmászkál, nyáron talán kevesebb a direkt nap. persze mindez függ a tájolástól, elhelyezéstől.

2019. dec. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem szinte tökéletes. Elég magasan van ahhoz, hogy az utca zaja ne hallatszon fel, de elég alacsonyan, hogy ha pl.nincs lift, gyalog se legyen megterhelő felmenni. (Amúgy egy esetleges későbbi eladás szempontjából a földszint és a legfelső kivételével szinte mindegy, ezeket sokan kizárják.)
2019. dec. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Én a 4 emeletesbe a 2.-on laktam , akkor az volt a legjobb. Körbe volt lakással, de a földszinten mindenki dűbörög, leveri a lábát, a legfelső meg meleg nyáron.
2019. dec. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg a 10. emeleten (legfelső) lakom. Panelprogram keretén belül a tetőpanelok üregei is ki lettek tömve hőszigetelő anyaggal. Sok lakással ellentétben az itteni felső lakások eddig sem voltak extrém melegek nyáron. Most még kevésbé azok. Az egyes bejáratokhoz (szomszéd lépcsőházak) tartozó lakások a tetőn keresztül biztonságosan megközelíthetők (pl. felvonó meghibásodása, veszély esetére), így lifthiba vagy veszély esetén a tetőn keresztül megoldható a kimenekülés, kijutás. Ebből kitűnik, hogy a középső szinteken lakók vannak a legkényelmetlenebb helyzetben, mert akár felfelé, akár lefelé indulnak - sokat kell lépcsőzniük. Ha a lépcsőház magában áll és a tetőn át nem lehet közlekedni, akkor az alsóbb szintek a jobbak, főleg, ha a kerékpár- és babakocsi-tároló ki van adva bérbe és ezeket a lakásba kell felcipelni, lift híján. Persze, az alsóbb szinteknek is vannak hátrányai, amit már fentebb említettek mások.
2019. dec. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én egy tízemeletes ház hetedik emeletén lakom, szeretem. Mellettem négyemeletes van, így nem zavarja a kilátást. Felettem csak 3 szint van, tehát csak 3 lakásból tudnak eláztatni, ami panelnál elő szokott fordulni. Szerintem a 6-9. szintek a legjobbak.
2019. dec. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Mi 10 emeletes ház első emeletén vettünk lakást. Eleve így is szerettünk volna, 1-2., nagyon max a 3. Ha gyerek van, nagyobb csomagot/babakocsit kell felvinni, vagy bútort, eddig még simán fel lehet vinni.

Mivel panelprogramos, szigeteltek az ablakok, és nem is zajos a környék, nem hallani be kintről semmi zajt.

2019. dec. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem első emelet.


Mi 4 emeletesbe lakunk és a 4.en.


Nincs lift. Utálok itt lakni. Nyáron meghalsz a melegbe hiába a redőny,meg sötétítés..


Állandó lépcsőzésből is heroltom van,bár 10 emeletesbe van lift annyival könnyebb lenne neked.

2019. dec. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Barnabas333 ***** válasza:

Attól függ, liftesben 3-7 emelet, 4 emeletesben 1-2 emelet.

10 emeletesben tökéletes a 4-dik, én is ott lakom 10 éve.

2019. dec. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!