Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha Ingatlant vettünk hitelre,...

Ha Ingatlant vettünk hitelre, de hamarosan költöznénk, az hogy néz ki?

Figyelt kérdés
Nem tudom megszokni a helyet, ahova költöztünk, szeretnek odébb állni. Közben persze elkezdték vonni a törlesztő részleteket (20 év). Mi történik, ha másik ingatlant szeretnék venni?
2019. dec. 14. 17:00
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
88%
Ezt eladod visszatörleszted a büntetéssel együtt aztán veszel másikat
2019. dec. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van elég felesleges pénzed illetékekre meg egyebekre, akkor semmit nem kell meggondolni alaposan.
2019. dec. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bárhol veszel, sok idő kell amíg megszokod.

Jobb ha beletörődsz.

2019. dec. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hova költöznél.

Vissza a szülőkhöz? Akkor inkább add bérbe az újat!

2019. dec. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mennyi ideje laktok ott? Miért nem bírod megszokni?

Olvasd el a hitelszerződést mi van benne az előtörlesztésről

2019. dec. 15. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4 hónapja. Igazából másik településre szerettem volna, de nem tudtuk megfizetni, ezért a közelben lakunk. Azóta is azon emesztem magam, hogy tovább kellett volna próbálkozni. A szivszerelmem a hegyek között van, ahol lakunk, az nem.
2019. dec. 15. 09:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha kp-re vettétek volna azt mondom ok, de még kb most vagytok a hitel elején. Nem tudom mennyire fog kijönni így, meg lesz-e aki így megvenné, mert ha pl 30at kell visszafizetni a banknak, és 20at ér a ház, akkor hogy szeditek össze a maradék 10et?
2019. dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elég rosszul néz ki.

Emberileg: várjál még. Nagyon nehéz is lehet megszokni egy új helyet. Természetesen ez nem kötelező opció, ti tudjátok.

Szakmailag: vagy felrakod januárban, és ha szerencséd van jó áron elmegy gyorsan (lutri) vagy vársz a tavaszi árakra, ami azt jelenti, hogy akkorra kialakul, hogy lesz-e valami változás az árakban (lefelé). Namost ha meghirdeted januárban és nem veszik meg piszok gyorsan, akkor is ez fog történni, ami a második tagmondatban van írva a tavaszról.

Erősen javasolnám, hogy ingatlanossal csináld. Mivel terhelt, az átfutási idő megnövekszik, nem fél perc lesz, jól kell beárazni, ha komolyan gondoljátok.

És hát a következőt jól kell megválasztani.

2019. dec. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy valamit kihagyok, mert egy webshopos rendelésben vagyok benne. Szóval hogy mennyi a hitel rajta, az is kérdés.

Ugye a vevőd is vélhetően hitelfelvétellel szeretné majd megvásárolni. A bankot kell először kifizetned, tehát a vételárból a bankot fizeted, a vevőnek sem mindegy, hogy veszi fel a hitelt, ha csak kp-s vevő kell, akkor máris kiesett sok jelölt.

Aztán ha ti most visszamondtok egy hitelt, ami már fut, visszafizetitek akárhogy, mindegy, akkor utána holnap simán felveheted a következőt? Szóval azért én először bemennék a bankba, kiborítanám ezzel a történettel az ügyintézőt, kikérdezném, aztán ingatlanost is megkérdeznék.

2019. dec. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kutyát. lovat, házat úgy vesz az ember, hogy azt választja, amelyikben "megfogja" valami. Így elkerülhetők az efféle malőrök.
2019. dec. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!