Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Albérlet vagy saját lakás...

Albérlet vagy saját lakás hitellel?

Figyelt kérdés
Melyik a biztosabb pont?
2019. dec. 26. 12:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ hogy mennyi ideig akarsz egy helyen maradni. Nyugdíjasként nem fogod tudni fizetni az albérletet szerintem, de a hitel lefut addigra.
2019. dec. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, a hiteles lakás jobban megéri olyan szempontból, hogy még ha ugyanannyit is kell fizetni havi szinten, mint egy bérleti díjra, abból előbb utóbb összejön a lakás, ami a Tiéd. De az albérlet meg csak átmeneti, a lakhatást fizeted, nem a lakást.

Viszont az van, hogy kissé paranoiás vagyok, meg szeretek utazni(bár nem sokszor volt eddig lehetőségem), ezért nem tudom, hogy egy 10-20 éves hitellel mit kezdenék.

De a bizonytalanságot még jobban nem bírom, hogy bármikor kidobhatnak.

Szóval .. Tapasztalatok?

2019. dec. 26. 13:27
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Saját lakás.

Max eladod.

2019. dec. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatom:

Ha akkor albérletbe mentem volna, mikor a lakást vettem, akkor most közel háromszorosáért tudnék albérletet kivenni azon a környéken ahol lakom, mint a törlesztőrészletem...

2019. dec. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Uh ..

De a törlesztés nem lett több? Vagy hosszabb?

2019. dec. 26. 14:05
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Jelenlegi törlesztő is olcsóbb, mint egy albi. Csak kell hozzá alap tőke.


A kérdés az, hogy ott akarsz e maradni meg 5-10 évet, vagy 1-2 éven belül lelépsz .

2019. dec. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hát egy 5-6-ot biztos, mert most kezdem majd el az esti gimit meg tanfolyamokat. Kimaradt egy pár év, talán még nem veszett ügy.
2019. dec. 26. 14:13
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

Törlesztőm változatlan a teljes futamidőre


#4

2019. dec. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi parommal 40hez kozel egy peret nem fondolkodtunk azon h inkabb hitel. Egyreszt sajat lakast torlesztunk, nem egy idegennek megy a penzem, masreszt egy 3 szobas alberlet 100nal kezdodik, mig a hitelunk csak 58e havonta
2019. dec. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Van kellő önerőd? A lakás árának 30%-a, plusz költsègek (illetèk, ügyvèd, felújítás, stb)? Van biztos állásod, tudod 20 èvig fizetni a törlesztőt, úgy, hogy marad tartalèkod kazáncserère, munkanèlkülisègre, akármi?

Ha igen, akkor a saját lakás èri meg. Ha nem, akkor marad az albèrlet. Ha normális vagy, van szerződès, akkor nem dobnak ki. Èn 15 èvig albèrleteztem, soha nem dobtak ki, de persze sokat költöztem, 2-3 èvente. Ès kidobtam egy lakás árát.

2019. dec. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!