Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A Budapesti Agglomeráció...

A Budapesti Agglomeráció miért olyan drága?

Figyelt kérdés
Budapesttől 20-30 km-re is olyan magas ingatlanárak vannak, mint sehol máshol az országban. Még a soproni, győr belvárosi ingatlanárakat is simán meghaladják a biatorbágyi, fóti, vagy akár csak a vecsési árak.

2019. dec. 29. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem teljesen releváns, de ez van: azért, mert az a FŐVÁROS, azt tartják a legjobbnak, szinte kiváltságosnak, az agglomeráció pedig a közelsége!
2019. dec. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Egy főváros vagy nagyváros közelsége külföldön is drágább. Az 1. válaszoló meg is magyarázta, hogy miért.
2019. dec. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%

Jártál arrafele? Azok nagyon gazdag, nagyon elit részek, enni lehet a földről, dekoratívak, csodálatosan szépen vannak tartva.

Szép a panoráma is a fekvésük miatt.

[link]

[link]

2019. dec. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert akik a fővároshoz ragaszkodnak valamiért (munka, család stb.) azok az agglomerációból 20-30 perc alatt a centrumban vannak a zónázó vonatokkal. Mégis amikor hazamennek emberi helyen, jó levegőn élnek, még azok is, akik nem családi házban laknak. A többség meg kertes házban él, ami azért mégiscsak más, mint egy kelkáposztaszagú körfolyosósban, vagy panelben zsúfolódni Budapesten.
2019. dec. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
És aztán próbáljál meg délután hazamenni, vagy reggel időben beérni. Óriási dugók, balesetek, nagyon lassú a közlekedés.
2019. dec. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
A 20-30 perc egy kicsit szépített valóság, mert még el is kell jutni a busz- vagy vasútállomásra, és nem 5 percenként mennek a vonatok és buszok. Ha az orrod előtt megy el, várhatsz fél vagy egy órát, hiába jutsz haza 20 perc alatt. És az állomásról haza is kell jutni vidéken. Ha meg autóval mész, lehet órákat állsz a dugóban.
2019. dec. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%
A 4., 5. és 6. válaszoló nem válaszolt ugyan a kérdésre, de valóságot írtak le mindhárman. Ennek ellenére érdekes, hogy aki az agglomerációban lakik, az vállalja a dugót, a lassú ide-oda ingázást. Szerintük mégis van előnye az agglomerációnak., még a drágaság ellenére is!
2019. dec. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%

Igazából én sem értem. Közlekedésileg sokszor borzasztóak, kocsival halál, ha nincs vonat akkor még nagyobb halál. Van hogy előbb beérsz egy szomszéd megyéből, mint egy ilyen faluból/kisvárosból. Azon szoktam röhögni, hogy amikor leesik az első 2 centi hó, akkor minden vidéki kollégám simán beér munkába és azok nem tudnak bejutni akik agglomerációban vagy nagyon külső kerületben vannak.

A kertvárosi környezet mítosza is sokakat vonz, de szerintem ezt kár annak csúfolni. Zsebkendőnyi telkek, télen meg sokak fatüzelése miatt a levegő rosszabb mint a belvárosban.

2020. jan. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

#5-ös, 6-os

Agglomerációban lakom és nem estem túlzásba!

Két kocsi is van a családban és ennek ellenére eszünkbe nem jutna kocsival vergődni a csúcsban oda-vissza.

Lemegyünk az állomásra autóval, leparkolunk és ülünk a vonatra, ami 24 perc alatt van a Nyugatiban.

Természetesen van menetrend, amit illik betartani és nem lekésni, de ha a következő vonattal mész el, az sem tragédia, mert reggel szinte egymást követik a vonatok.

Amikor Budapesten éltem, másfél órát utaztam a munkahelyemre.

De felőlem mindenki ott él, ahol akar, vagy amit meg tud fizetni.

2020. jan. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#7

4-es vagyok

Megosztanád velem, hogy szerinted én miért nem a kérdésre válaszoltam?

2020. jan. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!