Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ki mit gondol a lakáshitel...

Ki mit gondol a lakáshitel felvételről?

Figyelt kérdés
Sok ingatlan megnézésén vagyunk túl, és rengeteg ingatlanossal beszélgettem. Ebben a régióban (Dél-Alföld) egybehangzóan mondták az ingatlanosok, hogy szinte nincs olyan ügyfelük, akik valamilyen kölcsönt ne vennének fel. Itt most egy 2 szobás panellakás max 20 millió ft, és, ha itt már 10 milliós kölcsönökről beszélnek mi a helyzet Pest megyében? Nem lesz ebből baj, hogy mindenki "ész nélkül" veszi fel a hatalamas kölcsönöket, miközben arról beszélnek, hogy minden ingatlan (beleértve az új építésűt) sem keresik már gőz erővel és árcsökkenésről beszélnek 2020-tól? Valamiért nem most tartok, hogy baj következne be, de mi lesz ezzel a rengeteg adósággal, amit az emberek most jóhiszeműen felvesznek? Martinmarcii, Laca32 és egyéb gazdasági "szakemberek" válaszát nem kérném!

2019. dec. 30. 08:12
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
88%

Amennyiben tényleg tartja az értékét az ingatlan nem nagy gond a hitel szerintem. (Most is inkább arról cikkeznek, hogy a drágulás mértéke fog csökkeni és nem árcsökkenésről).


Mástrészt szeintem a hitelfelvételi szabályok is szigorodtak, a devivahiteleket kivezették, a kamatok alacsonyak. Ugyanígy a bérek növökedése továbbra is tartani fog, mert még mindig nagy az szakemberhiány sok területen.

2019. dec. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
72%
Szükséges rossz.
2019. dec. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
0%

Én se vennék fel soha.

Ez egy szerencsejáték.

2 dologra fogadsz vele:


1) Emelkedni fognak az ingatlanárak tartósan, ezért pénzügyileg megéri.

2) Az üzletfeled nem ver át (ugye te se érted teljesen, mit írsz alá?...), be fogja tartani az ígérvényét.

De ha aláírod, azzal gyakorlatilag megengeded neki, hogy akár át is verjen. Nincsen semmi olyan garanciád, ami vele szemben érvényesíthetnél, semmi eszközöd ehhez, ha átver mégis, csak te járhatsz rosszul.

Ráadásul a lakhatásodról, tehát nem egy plusz próbálkozásodról van szó, ami ha gajra,egy, megvonhatod a vállad...


Mért nem elég a 10 millás ingatlan, vagy egy 10 millás befektetés, ami míg megfial 20-ra, addig laksz ott, ahol eddig?

2019. dec. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
9%
Ennyi pénzből már nyugaton is veszel ekkora lakást. Pofátlanul elszálltak az árak, én biztos nem vennék itt semmit.
2019. dec. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Akikkel beszélgettem ingatlanossal azok sokkal borúlátobbak voltak ezzel kapcsolatban, mert sokuk hiú ábrándnak nevezte a kormány általi olcsó lakáshitelt. Abban mondjuk igazatok van, hogy eleve szakember hiány van, örülnek, ha valaki munkát vállal, mert főleg 2011 óta vehető észre a nagyobb kivándorlás. Itt azt látom gondnak, hogy az emberek többsége simán belemegy akár 20-30 milliós hitelbe, aminek nagy a törlesztője, és hosszú a futamidő.
2019. dec. 30. 09:10
 6/46 anonim ***** válasza:
24%

Én is most nézegetek lakásokat, de nem itt hanem Hollandiában.

Az egyetlen különbség csak annyi, hogy én otthon kb. nettó 600eurót keresek, itt pedig 2800-at. Az árak pedig zavaróan hasonlóak.

[link]

2019. dec. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
94%

"Az egyetlen különbség csak annyi, hogy én otthon kb. nettó 600eurót keresek, itt pedig 2800-at."

Ez vitán felül áll!


"Az árak pedig zavaróan hasonlóak"

Ebben nem kis csúsztatás van! Ne akard összehasonlítani a citromot a banánnal! Nem ugyanolyan lokációban lévő ingatlanokat mérsz össze!

2019. dec. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
97%

Hát nem èsz nèlkül kell hitelt felvenni.

Az èn esetem pl, 25 milliós lakás (illetèkkel, felújítással összesen), 3 èv alatt összespóroltam a felesègemmel 10 milliót, tehát 15-öt veszünk fel. 10 kamatmentes, 5 fix 2%. A törlesztő lesz 80 ezer biztosítással, most 90-èrt bèrelünk. Nem zavar az sem, ha 10 milliót esik az ingatlan ára, lakni akarok benne, majd visszaáll. Persze azèrt szúrná az oldalam, de ez van.


A baj az, hogy most 25 misièrt úgy vesznek sokan házat, hogy van 0 ft spórolt pènzük. Önerő megy babaváróból, aztán 10 millió csok, 5 szemèlyi kölcsön, ès csak nèznek, mikor megjön az illetèkről az èrtesítő. Meg mikor rájönnek mennyibe kerül egy baba vállalása.

2019. dec. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
97%

Mindenkinek magának kell tudnia, hogy felelősséggel hogyan tervezi az életét. Jelenleg a lakhatásra 4 opció van.

1)

Bérlés

- ha ezt fizeted, esélyed sincs sajátra, albérletből visznek a temetőbe, folyamatos költözködés, cigányélet.

- ha csak 1 hónapig nem tudsz fizetni, kitesznek, mész hajléktalannak.


2)

Vásárlás hitellel

- annyit, vagy kevesebbet fizetsz törlesztőt, mint az albérletnél

- ha nem tudsz fizetni, van 3 hónap türelmi idő, csak jelentkezni kell a banknál, átütemezik a hitelt, adnak haladékot, köthetsz hitelfedezeti biztosítást.

- ha el akarod adni, eladhatod, kifizeted az átszámolt, kamatokkal csökkentett hitelt és még pénzed is marad.

- kiadhatod bérbe

3)

Olyan partnert keresel, akinek van lakása.

Aztán vagy jól sikerül, vagy nem, ha az utóbbi, akkor lehetsz lábtörlő a lakhatásod miatt

4)

Szülőkkel maradni 50-60 éves korig, aztán vagy örökölsz és lesz egy lakásod, vagy nem, ha van még 3 testvéred.


Lehet dönteni!

2019. dec. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: igen, talán nem is rólatok szól, illetve nem hinném, hogy netek fájna majd, ha a komolyabb változások lennének. Ti spórolós emberek vagytok, le a kalappal, ha valaki ennyit félre tud tenni ilyen rövid idő alatt. Inkább szerintem azoknak lesz baromi rossz, akiknél igen, nincs önerő, de nem baj, majd lesz 3 gyerek, vagy ott a babaváró kölcsön stb. Én attól tartok nagyobb gondok lesznek, mint amikor bedőlt a CHF alapú hitelesek..
2019. dec. 30. 09:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!