Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Közös udvaron levő társasházi...

Közös udvaron levő társasházi lakást mennyire érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés

Budapesten vagy tőle 5-10 km távolságú agglomerációs kisvárosban szeretnék vásárolni saját lakhatásra valami ingatlant.

Sok közös udvaron levő társasházi lakásokat találtam és az tűnt fel, hogy nem igazán kelendőek. Van olyan lakás amit már legalább fél éve követek és még mindig aktív (rákérdeztem, nem adták el). Amúgy csak alapító okirattal levőt nézek.

Most szeretnék vásárolni, viszont mondjuk 5 év után lehet, hogy eladnám ha nő a családom.

Mennyire éri meg egy ilyen lakást venni?



2020. jan. 11. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Semennyire.

Még zavaróbb, mintha lakásban élnél, viszont sokat kell utazni.

2020. jan. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Semennyire. A közösködéssel mindig csak baj van, sose vennék ilyet.
2020. jan. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Ugyanolyan, mint bármilyen másik társasházi szomszédság.

Nem látok különbséget, ha pontosan meg van határozva az udvar használata (saját használatú rész/kert, parkolás, gondozás, kukák kivitele, hólapátolás, esetleg sufni építése, takarítás)

Ezekre nyilván van már egy beállt rendszer, ezt kell alaposan körbejárni és esetleg még az adásvételibe is beleírni.

A szomszédsággal meg olyan a viszony - mint a világon mindenütt - amilyet kialakítasz.

2020. jan. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Az udvar szerintem pozitív önmagában, sokat látom jól kihasználni, főleg öregek szeretnek kertészkedni, ki is ülni, biciklisták, babakocsisok örülnek, hogy az ajtó előtt tudnak tárolni, kisgyerekesek, kutyások is "kicsapják" a népet... szóval közösségtől függően tud jó hangulata lenni, ha gondozott. Ugyanakkor a földszinti lakások városban mindig azért kevésbé kelendők és jóval olcsóbbak is, mert nagyobb a zaj, por, többet kell fűteni és általában sokkal sötétebb van, ha meg olyan, az ablakon is könnyebb bemászni.
2020. jan. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi albérletben laktunk ilyen házban. A kvázi közös képviselő fószer (amúgy nem volt az, mert kevés lakás volt, leszavazták a lakók, hogy legyen, mondván felesleges) kb istenkének gondolta magát. A kertrészünket befoglalta, de utólag azért a rend kedvéért rákérdezett hogy jajj az asszony úúúgy szeret kertészkedni, ugye nem baj ha foglalkozik a mi részünkkel is. Megbeszéltük a főbérővel, mondtuk, hogy oké, köszönjük, amúgy sem a fő hobbim a virágültetés. Na, később ez már úgy hangzott el újra, hogy mi szrunk bele az egészbe, bezzeg ő öregen betegen hősiesen csinálja azt is, ami a mi dolgunk lenne...

Télen csak a párom lapátolt havat kb, nyáron gazt vágott, se egy köszi se semmi, de abba képes volt belekötni, hogy mi sosem visszük ki a kukákat a ház elé, amikor kell (persze hogy nem, melóból mire hazaérünk màr rég kivitte, akkor hogy). Volt egy kis kerti padunk, amit kiraktunk az udvarra, a tulajtól kaptuk, az előzö lakó is használta, de azon is morgott hogy útban van (amúgy nem). Hogy nyáron az udvaron (hátul, betonon, ahol senki nem látja!) teregethessek, épp csak írásbeli engedély nem kellett. És volt olyan, hogy fogta és becibálta az előterünkbe, túl régen van kint felkiáltással, vagy mert pl leszedtem a száraz ruhát és kint hagytam egy fél órára üresen a szàrítót, míg mosott még a következő adag, és én ne hagyjam ott csak úgy.


Szóval alapvetően nagyon szerettem, hogy városban is madárcsicsergés meg udvar meg növények és kevés szomszéd, de gyakorlatban másfél év után kb menekültünk onnan, mert az adott fószer úgy gondolta, hogy övé az egész ház.

2020. jan. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.


Valahogy én is a kellemetlen szituációktól tartok. Eddig szerencsére elkerültek és továbbra is szeretném, hogy elkerüljenek.


Ahogy olvasom akkor elég nehéz lenne később tovább adni egy ilyen lakáson.

2020. jan. 11. 12:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Én ilyenben lakom, nekem azért érte meg megvenni, mert városközponzban van, és ahhoz képest jó ára volt. Meg én például amúgy sem szeretnék panelban lakni, sem emeletes házban, valahogy nem vonz a lépcsőzés|liftezés állandóan.

Szerintem ha Pesten van, és jó árban van, érdemes lehet megvenni (agglomerációban nem biztos, hogy javaslom). Egyedül tökéletes, hogy van egy kis kuckód.

De mielőtt megveszed, nézd meg a szomszédságot, rendetlen, hangos népséggel ne közösködj. Olyan lakást szerintem nem érdemes venni, ahol át kell caplatni az összes szomszédon, érdemes a szélsőt választani, közel az udvar bejáratához. Aztán nyilván még a minőségre érdemes odafigyelni majd szakemberrel.

2020. jan. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Új építésű, nincs minden lakás befejezve, csak 2 a 6-ból, a többi építés alatt. Épp ezért a szomszédokról se lehet következtetést levonni. És nincs saját kertje leválasztva a lakásoknak.
2020. jan. 11. 12:39
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Osztatlan közös tulajdon. Ez a legrosszabb. Az adás-vételibe nem lehet beleírni, hogy ki mit használ, mert hogy osztatlan közös. Lehet írásban külön megállapodni a lakókkal, hogy esetlegesen ki melyik területet fogja használni, de ez senkit nem kötelez semmire, hiába van ellenjegyezve akár ügyvéddel. A közös, az közös. Ha minden lakó betartja, ami a megállapodásban van, akkor ideiglegesen működhet, de ha már új lakó jön, felboríthatja az egészet, ha ő nem megy ebbe bele.


Ha művelni, gondozni kell, akkor senkié, ha kocsidat akarod leparkolni, akkor mindenkié. Én laktam ilyenben, többet nem kellene.

2020. jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!