Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri megyeszékhelytől 35-40...

Megéri megyeszékhelytől 35-40 km-re költözni csak azért hogy legyen házam?

Figyelt kérdés
Sziasztok a kérdés adott. Munkám miatt muszáj a megyeszékhelyre bejárnom viszont családi házat szeretnék már.És ilyen távolságra megyeszékhelytől a harmad annyi áron van egy ingatlan. Illetve mit gondoltok az 50-es-60-as években épült házakról, mennyire élhető manapság illetve mennyi ideig? Persze apróbb felújításra szorulnak ezek a házak mivel nem maiak de azt gondolom még jópár évig lakhatóak.
2020. jan. 12. 11:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg. Az ingatlan alfája és omegája a lokáció. A világ végén nem ér semmit. 40 km már nem agglomeráció.

A napi bejárás időigénye és költsége miatt egyértelműen nem éri meg. Még akkor sem ha kb. ingyen kapnád az ingatlant. Egyébként nagyjából annyit is ér.

Gyűjtögess, és vegyél normális helyen, vagy engedd el.

2020. jan. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Embere vallogatja.

En 25 kmre is megbantam idovel, tobb munkatarsam meg 70-90 kilometereket ingazik.

2020. jan. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez naponta másfél óra kocsikázás. Havonta 50.000 Ft benzin. Helyben semmi szórakozási lehetőség, semmi orvos nem lesz. Ha pl gyermeket vállalsz valakivel (úgy gondolom férfi vagy), akkor vagy szabit veszel ki és beviszed az asszonyt az orvoshoz (terhesség alatt ilyen havonta legalább 2x van), vagy ő bezötyög a reggeli busszal, aztán a délutánival hazamegy, mert általában ennyi a lehetőség. Nap közben meg ül egy plázában, jó az.

Ugyan ez a hajcihő gyerekorvossal, normális ovival, iskolával, mert helyben maximum valami cigánnyal teli általános a lehetőség.

Ez nyilván nem minden környékre igaz, de ahol olcsók a házak, az nem véletlen.

2020. jan. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknek a házaknak az induló felújítása a vízvezeték, csatorna, fűtés és villamos felújítással kezdődik. Ez min 2-2.5 millió. Majd lehet folytotni a nyílászárókkal ami kb 1 körül már megvan és minimum a födémet le kell igetelni 5-600 gipszkarton állmenyezettel. Ezenkívűl ezeknek a házaknak a legnyagyobb baja a víz elvezetés hiánya, azaz legtöbbnek nincs csatornája és a lehető legmesszebb kéne elvezetni az összegyűlt vizet. Ez is földmunkával egyben kg csövekkel kg 500000. Festés burkolás is min 1 millió.

Azaz min 5.5-6 millióval kellene kezdened a felújítást.


Egyépként én is ilyen házakat nézegetek, csak max 20 km-en bellül. CSak sajnos drágán adnak romokat. A múlt héten néztem meg egy 66 ben épült kockát 12.9 volt az irányára. Elsőre jónak is tűnt végre, már igen gondolkodtam hogy alkudjak minél többet, aztán megnéztem a kazánházaat és mállott a betonfal ami egyben a ház főfalainak az alapja volt kb 25%-ban... mundtam is ezt inkább kihagyom. :(

40 km-re soha nem költöznék, most 15 km-ről is 45 perc a munkábajárás oda vissza és ey órán bellül maradnék.

2020. jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam nagyjából 40 ezer forint az üzemanyag. Viszont céges autóval járok leginkább így elenyésző a költségem. 5 km-re lenne a gyorsforgalmitól a település onnan meg 20 perc a megyeszékhely . Ha azt nézem ,hogy a nagyobb városokban mennyi idő megy el buszozással akkor nem sok ez az idő. Jelenleg egy nap 13-14 km-t utazik városban egy munkatársam ez neki közel egy óra. Egyáltalán nem lakik messze a melóhelytől. Persze járhatna biciklivel is de főleg most télen necces nagyon ha fagy van. Úgy gondolom ingatlant nem az aktuális munkahely közvetlen közelébe kell választani mert bármikor jöhet egy munkahelyváltás és akkor semmit nem ért az egész
2020. jan. 12. 14:02
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Na pont ezért nem szabad megvenned. Ha ugyanis kiesik alólad a céges autó...
2020. jan. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
240 000 Ft nettót keresek. Valahogy csak fedezném az útiköltségemet. Jelenleg nincs senkim de úgy számoltam így is kijönnék a fizetésemből. Annyira nem tartom rossz ötletnek
2020. jan. 12. 14:39
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell eldönteni. Min nem tudhatjuk, hogy neked mi a jó.

Meggyőzni tehát nem akarlak, csak annyit tudtam elmondani, hogy én akkor sem költöznék ki oda ha ingyen adnák.

Ettől függetlenül lehet hogy te meg boldog lennél ott.

Az általános véleményt mindenestre látod, együk válaszoló sem ajánlotta, pedig tényleg normális válaszokat kaptál.

2020. jan. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha neked nem okoz gondot a bejárás és az infrastruktúra jó hozzá, akkor miért ne. Neked kell eldönteni.

Azonban az 50-60 éves házakat nem kicsit, hanem kb tégláig vissza kell bontani úgy kompletten felújítani, szerintem csak úgy éri meg beköltözni.

2020. jan. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ingyen sem, a bejárás kidobott pénz és idő.

Tulajdonképpen mintha albérletbe laknál csak fele költségen de ezért cserébe extra időráfordítással is fizetsz.

NEM és NEM.

2020. jan. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!