Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit tehetünk ha az eladó nem...

Mit tehetünk ha az eladó nem pakol ki a megvásárolt ingatlanból?

Figyelt kérdés
Vásároltunk egy ingatlant, a bank még nem utalt így még nem a miénk, de napokon belül az lesz. A tulaj édesanyja lakott benne, aki elég sok szemetet halmozott fel, tejesdobozok, ujságok stb... A nénit beadta nyugdíjas otthonba, azonban az összes holmija a bugyijától kezdve az edényekig minden ottmaradt. Az adásvételit úgy írtuk, hogy a házat kipakolva kapjuk meg. Ez persze nem történt meg, és valószínű nem is fog már. Mit tehetünk? Elszállítathatom a szemetet az ő költségére? Vagy hogyan kötelezhetem a kipakolásra? A bútorokat el tudjuk tüzelni vagy elajándékozni ami olyan, de a többi?

2020. jan. 16. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

pl ügyvédi letétbe helyezed a vételár 30%-át és amit teljesítette a rá eső rész szolsz az ügyvédnek és elutalja.

Akár a foglalót leszámítva a teljes vételárat is visszatarthatod így.

2020. jan. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Akkor lesz a tiéd az ingatlan ha be van jegyezve a földhivatalban a neved rá,addig semmit sem tehetsz..

Utána már azt teszel a bent lévő cuccokkal amit akarsz.

Rendelhetsz egy konténert(kb 50eFt) és kivágod az összes cuccot. Ennek az összegét csak peres úton tudod,behajtani,de ebben az esetben akár visszanyalhat a fagyi,és még a végén te leszel a ludas ha a bíróság szerint te az Ő cuccait dobtad ki,és nem a sajátodat.

2020. jan. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor ez van sajna, ott hagyja az előző lakó a szemetét...


Ha jó áron vetted, akkor nyeld le a békát :\


Mi a kukásokkal bizniszeltük le.. gondolom vidéki ház, a kukás a legjobb barátod. Pár ezresért örömmel zúzzák be a sok szemetet :D

2020. jan. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Szólsz lomtalanítóknak, seperc alatt kipakolnak. Persze nem ingyen, hogy aztán azt a pénzt be tudod-e hajtani és megéri-e utánamenni az más kérdés.
2020. jan. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt ugyanilyen ügyem. Sajnos nem sok lehetőséged van. Mikor a nevedre kerül akkor mehetsz és polgári peres úton követelheted a lomtalanítás kompenzációját. Én is bíróságra mentem, megnyertem a pert, de 1 évig tartott fellebbezéssel együtt és újabb 3 év volt mire rendezte az adósságát. Ugye meg van akitől nem lehet behajtani.
2020. jan. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk benne volt az adásvételiben, hogy ahogy a teljes összeg átadásra kerül, az ingatlan abban a pillanatban a miénk, és kiürített állapotban kell átadni a kulcsokkal együtt. Ebből az lett, hogy átment a pénz, és másnapra megbeszéltük, hogy írjuk az birtokbavételi jegyzőkönyvet, mondta az eladó hogy ok, aztán másnap ott csodálkozott, hogy elkérem a kulcsokat. :D Akkor esett le neki, hogy ezennel vége, már nem az övé a ház, s akkor jött rá, hogy a fél ház még tele van. Egy héten belül elvittek mindent, 2 tulaj volt, a másik nem volt ilyen készséges, mert épp elfoglalt időszakot élt, én meg mondtam, hogy 2 hónapja volt rá, és mi azonnal kezdjük a felújítást, minden bútor útban van. Ami könnyű volt, azt kivittük a garázsba, mondtuk, hogy az ráér, de ami a házban maradt, azt vigyék el. Végülis hamar észbe kaptak, és egy héten belül az utolsó papírkáig mindent elvittek. Nem tudták, hogy mi rögtön felújítunk. Bár ez nem mentesíti a kötelessége alól, hogy elvigye a holmikat, szóval nem értem. De már túl vagyunk rajta, és azóta is tartjuk a kapcsolatot, nagyon segítőkészek, aranyosak. Csak valamiért váratlanul érte őket, hogy ha már nem ők a tulajdonosok, akkor ott már nem húzhatja az időt.. :D 1 héten belül meg volt a lakcímkártyánk, elég volt hozzá az ügyvédi papír, hogy bejegyezhetőek vagyunk a földhivatalban. Arra is 3 hónapot mondtak, és egy hónapon belül be voltunk jegyezve, az előzőek pedig törölve. 1 hónapja miénk a ház, elég friss az élmény. Remélem valamit tudtam segíteni.
2020. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

" a bank még nem utalt így még nem a miénk "

Ha még nincs kifizetve, persze, hogy nem a tiétek.

Ha hitelről van szó, mi van, ha meg sem kapjátok?

Adásvételiben mi a kiköltözés határideje?

Ha szerződéskötés után akár két héttel kifizeted a vételárat, de az adásvételiben van még mondjuk 2 hónap a kiköltözésig, akkor nem tudsz mit tenni. Letelt már a határidő?

2020. jan. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb megoldás, hogy körbekérdezősködsz a környéken, hogy van-e ezzel "foglalkozó" ember. Általában cigányok vállalnak ilyet, ingyen pár óra alatt kipakolják a lakást, aztán ők értékesítik, vagy a franc tudja mit csinálnak vele.

Mi is így oldottuk meg egy ház kipakolását, amit mi adtunk el (örökség volt) és az új tulajnak nem kellettek a régi bútorok.

2020. jan. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!