Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 5,5 millió forintos ingatlan...

5,5 millió forintos ingatlan vásárlásánál 100000Ft ügyvédi költség az sok?

Figyelt kérdés
Nem összekeverendő az ingatlanvásárlási illetékkel, ezen felül az ügyvéd 100000-et kér, szerintetek ez így mennyire korrekt?

2020. jan. 20. 20:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Mit intéz ennyiért a tetűláda ? Extra sok .
2020. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

0,5% a legelterjedtebb ár.

2020. jan. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
De különben juteszembe, kérdeztem az ügyvédemet, van egy minimálár, ami akkor is annyi, ha csak 1 milliós ingatlant veszek. Ezt ő tavalyelőtt 50-60 000 Ft-ban határozta meg. És ez csak a munkadíj, még a hivatali költségek rájönnek. Tehát ha szereted ezt az ügyvédet valamiért, és benne van minden költség és ez már ÁFÁ-s ár, akkor még olcsó is.
2020. jan. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Már úgy értem, hogy szereted, hogy ha van oka, hogy őt választottad, akkor érdemes megmaradni mellette, nem megcsalni 10-20 000 Ft-os esetleges különbségért.:)
2020. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 éve egy 14 milliós ingatlanra fizettem 70000 ft-ot számlásan.
2020. jan. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Egyáltalán nem extra sok. Nyilván van aki olcsóbban dolgozik, és van aki drágábban.

Meg azt nem említetted, hogy van-e hitel, függőben tartás, CSOK, haszonélvező, NAV-os kérelem... Azért ez sok mindentől függ, nem csak az ingatlan értékétől.


Ha hiteles és mindenes, amit fent leírtam, akkor 1% is lehet az ügyvédi díj, de mivel 550.000,- Ft-ot én is soknak éreznék, szerintem kb. 200.000,- Ft-ra tennék ajánlatot.

Ha semmi extra tényleg nincs benne, mert kp-s, azonnal fizetős, nincs probléma a tullappal, nincs "már régen meghalt, csak nem töröltettük" haszonélvező, és semmi ilyesmi, akkor mondanám a 100.000,- Ft-ot.


Én alá nem mennék, de tudom, hogy van olyan kolléga, aki igen. Ez egy szabad piac.

2020. jan. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, az 5,5 milliónak az 1 %-a nem 550 ezer, hanem 55 ezer....
2020. jan. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, bocsánat, igen. 40 °C-os lázzal egy nullával több sikerült. :) (Esküszöm, alig látok...) De amúgy a díjakkal kapcsolatos álláspontom marad, mert 100.000,- Ft alatt semmit, és ha bonyolultabb, akkor értéktől függetlenül több.
2020. jan. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Azért érdekes ez az ügyvédi hozzáállás, kíváncsi lennék hogy mit szólnál, ha a csöpögő csaptelepedre azt mondaná a szaki, hogy százezer alatt rá se néz...

Te lennél legjobban felháborodva.

2020. jan. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát pedig ők is ilyen árakat mondanak.

És az ingatlanügylet nekünk - közhiedelemmel ellentétben - rengeteg munka és főleg: nagyon nagy felelősség.

Egyik ügyfelem úgy jött hozzám, hogy valamit elbaltázott az olcsó ügyvéd, és nem jegyezték be a tulajdonjogát. Erről az ügyvédet a földhivatal kb. 3 hónapja értesítette, de az ügyvéd nem szólt. Akkor derült ki, mikor a nevére akarta íratni az órákat, és a közmű (ELMŰ asszem) tullapot kért, nem elégedett meg a szerződéssel, mivel az függőben tartásos volt, és jogosan észlelték, hogy abból tulajdonjog még nem következik.

Na, a gyanútlanul lekért tullapon ott volt a hónapokkal korábbi elutasítás. Tanácsomra hívták az ügyvédet, aki hebegett-habogott, végül csak kinyögte, hogy igen, ez történt, de már intézkedett, mert beadta újra. Igen ám, de közben három másik embernek is eladták az ingatlant, akik szintén még csak széljegyen voltak, így ügyfelem bekerült 4. helyre széljegyre. Az ingatlan sosem lesz az övé. Egyébként benne lakik és már milliókat költött rá.

Ez az ingatlanmaffia, amit az ügyvédnek (bár nagyon nem egyszerű!) ki kellene szűrnie, de ha nem, hát felel a kárért, amit okozott.


De ez csak egy példa.

2020. jan. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!