Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért jó ötlet pár ember...

Miért jó ötlet pár ember szerint a bérlő életmód?

Figyelt kérdés
Valójában egy darabig biztosan tartható lenne, de aki felelősen gondolkozik és gondol arra, hogy jó eséllyel lesz 50 év felett is élet, az sajátra hajt. Szép dolog, hogy a gazdaság borzasztóan pörög, de ennek nagy hátránya, hogy ezzel valahogy szintet kell tartani. A pörgés következtében az árak emelkednek, de sajnos a karrierben való előremenetel és a fizetés dinamikus emelkedése nem törvényszerű. Valószínűleg van, aki 40 felett is borzasztóan pörög és nyomul a karrierben, de van aki nem tud előrelépni akár már 30 felett sem. Talán ők vannak többen. Nekik azért elég jól tud jönni, ha nem kell a száguldó árakkal tartani a szintet, tekintve, hogy lehetetlen.
2020. jan. 21. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tücsök és a hangya mese.

Másnak más az értékes.

Aztán persze bajba fog kerülni.

2020. jan. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a munkám miatt 3-5 évente költözök országon belül.

Meg egyszer kiégett pár lakás ott, ahol én is béreltem.

Én 2 napot szállodában voltam, a 3. napon új lakásban.

Viszont van 2 tulaj, akikkel tartom a kapcsolatot, na ők a mai napig albérletben meg szülőknél laknak, mert nincs pénzük másik lakásra, ráadásul a bank az egyiküktől vonja a részleteket!

2020. jan. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Most ez olyan, hogy kinek mi.


Nyilván idős korban jól jön a saját ingatlan.


Viszont annak sel feltétlenül van értelme, hogy az ember egész életében spórol, nélkülöz, azért hogy legyen miben megdöglenie.


Ha bele gondolok, egyedül ha spórolok 35 éves koromig, akkor talán lesz egy 1,5 szobás panelom Kőbányán vagy valamelyik rosszabb kerületben, amit fel kell újítani. Addig meg lakhatok szobában.


Ezzel szemben akár ki is vehetek egy jobb kerületben Óbudán, Újbudán felújítottat. Igaz akkor nem 35 hanem 45 évesen lesz sajátom, de addig is lakhatnék egy felújított, kulturált lakásban. Valamit valamiért.

2020. jan. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nem tudni. Már azért se mert a saját ingatlant is ki lehet adni és nem jelent röghözkötést. Sokszor persze nem mindíg az lehet hogy aki nem tud venni ezzel vigasztalja magát.
2020. jan. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Én New yorkban élek, asztalos vagyok. Akik itt terveznek megöregedni, azok általában hajtanak amíg tudnak, aztán vénségükre vesznek egy lakókocsit, amivel keresnek maguknak egy nyugis lakókocsi parkot floridában.

A másik véglet, akik hazamennek és vesznek egy vidéki vityillót. En valoszínűleg az első csoportba fogok tartozni.

De öcsém pl otthon van, ő albérletben van, nem is tervez egyelőre sajátot, ha megéli a nyugdíjat, addigra össze szeretne hozni egy házat magának Balatonfüreden és ott tengetni a nyugdíjas éveket.

2020. jan. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

Az előnye a rugalmasság. Mi külföldön élünk, itt teljesen normális a bérlés ( nagyon drága az ingatlan).

Ha leromlik a környék elköltözünk. Ha az egyik gyerek egyetemre megy, bérlünk egy kisebbet és a különbségből kifizetjük az albérletet.

Az otthoni lakás ki van adva, úgyhogy a nyugdíjas évek nem lesz gond

2020. jan. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szereti a fszom, de úgy el vannak szállva az ingatlan árak, hogy nem tudok venni, vagy 100 évre eladósítom magam egy olyan hitellel amit az életben nem fogok se kifizetni se előtörleszteni. Esetleg beköltözhetek egy 15nm gardrób szekrénybe.
2020. jan. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Általában azok szerint jobb, akiknek nincs saját lakásra. A sajátot is ki tudod adni, el tudod adni, kisebbet tudsz venni helyette stb. ha költözni kell, szóval nem köt röghöz. Pont úgy lehet otthagyni, mint az albérletet, csak nem 100-200 ezer kauciót veszel ki belőle (HA visszaadják és nem találják ki, hogy leamortizáltad a konyhapultot vagy a parkettát) hanem sokkal sokkal többet.)


Nekem is mondta irigy ismerős mikor a lakást vettem, hogy milyen hülye vagyok. Csak mondom, hogy az eltelt 9 évben én kifizettem a lakáshitelt, tehermentes ingatlanom van, amiből 20+ milliót tudok kivenni bármikor, ha el akarom adni. (7-ért vettem, jó mi?) Miközben én fix törlesztőt fizettem, 40 ezer körül, addig az előtte 40 ezres bérletidíjból lett 90-100 ezres bérletidíj egy ugyanilyen lakásnál. Nem is tudom ki járt akkor rosszul? De röghöz kötöttem magam, meg elavult dolog a lakásvásárlás stb. Ugyanez az illető meg most az anyjánál lakik megint, mert a több mint duplájára emelkedett bérleti díjra már nem futja miután szétment a csajával és egyedül kéne fizesse. Ha velem fordul elő, hogy nem bírok fizetni a törlesztőt, akkor lehet én is hazamegyek anyámhoz, csak hogy a lakás akkor is az enyém lett volna, és pl. kiadhattam volna valakinek és akkor abból a pénzből tudom fizetni a törlesztőt... Vagy eladom és veszek egy kisebbet, és vagy sokkal kisebb törlesztőm lett volna, amit tudok fizetni, vagy nem lett volna, árkülönbségtől függően, de még mindig ott lett volna a lakás, amit nem sokára végképp kifizetek így vagy úgy. Aztán pénzt valamilyen formában úgy is lehet belőle csinálni. Egy bérlet lakásból meg nem lehet soha, sehogy, csak költesz rá. A tulaj meg, akinek a saját lakása jól jár.

2020. jan. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kiégett lakás meg... Erre van a biztosítás. Egy pár lépcsőházzal arrébb volt egy gázrobbanás pár éve, hát tök jól jártak vele. Egy rakás pénzt fizettek ki nekik, nem csak a lakások lettek pöpecek, de az érintett lépcsőházakat is úgy feltunningolták belőle, hogy sose engedhették volna meg maguknak amúgy.
2020. jan. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!