Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 2 generáció együtt élése...

2 generáció együtt élése egymás mellett?

Figyelt kérdés
2 generáció együtt élése milyen házban lehetséges? Külön tulajdonjoggal a szülők és külön tulajdonjoggal a fiatalok, de mégis egymás mellett. Egy telken 2 családiház? Vagy esetleg sorházban ikerházban? Lehet ilyet találni?
2020. jan. 23. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Mi 3 generáció élünk jelenleg, egy 6 hálószobás 3 szint+garázs házban, a garázs is át lett alakítva lakóhellyé, így ott is van 2 szoba...

Fürdő csak 3 van, így előfordulnak viták...

Garázsban lakik jelenlega két nagymamám, miután a nagypapák meghaltak, felajánlottuk nekik, ők pedig örömmel elfogadták.

1. Szinten él anyum és apum

2.szinten én és feleségem

3. Tetőtérben a 3 gyerekünk.

2020. jan. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyenben, ha jó a kapcsolat. Értelemszerűen minél nagyobb a személyes tér annál jobb. A 2 családiház-ikerház-sorház esetében nem is beszélnék együtt élésről, ez esetben a szomszédommal is együtt élek. Egy házban szerintem kétszintes, külön fürdőszoba-konyha és bejárat.
2020. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

A hirdetésekben úgy keress rá, hogy

- kétgenerációs

- dupla komfortos

- vagy újabban egyes településeken úgy írják "kétrendbeli"

2020. jan. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
"Inkább távolról szeretni, mint közelről utálni."
2020. jan. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

1#vagyok, egy 2szobás panelben laktunk gyerekkoromban, van 3testvérem, +1-2-3 haver mindig dekkolt nálunk egész nap...

Szerettek nálunk lenni a barátaink mindig, legjobb gyerekkori barátom szülei ügyvéd és orvos páros, konkrétan egy 300m² alapterületű 2 szintes házban éltek, gyerekkel alig foglalkoztak, mindent megvettek neki, amit pénzen meglehet, de soha nem kirándultak, soha nem mentek semmi közös programra... nálunk elég volt a család, még pár haver beült és tele volt zsúfolásig a lakás, mégis szeretet volt mindenhol... ezért imádtak nálunk lenni... pedig sokszor még szag is volt...

Fater pl hazaesett a melóból, aztan este 11 fele cserélte csak le a munkásruhát, mindig minden tele volt cementtel, meg homokkal amit behordott vele... jaa ezen kívül még volt 2 kutyánk is... szóval képzelhetitek... szóval én nem értek vele egyet... aki távolról szeret... az nem szeret.

2020. jan. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

Folosleges egymast pontozgatni, bar ezt kar leirni it...

Van hogy mukodik, van hol nem.

En is joba vagyok a szueimmel, de megsem laknek egy udvaron veluk.

2020. jan. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Én láttam olyat is, hogy 2 szintes a ház és mindkét szinten van egy lakás külön bejárattal.

Az ingatlan.com-nak nagyon jó ügyfélszolgálata van, betelefonálsz és segítenek. Ha nem lehet így keresni az adatbázisban, akkor a következő fejlesztésre előirányozzák.

Nekem már teljesítették egy kérésemet a szoftver fejlesztésében félig.:)

2020. jan. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Mivel mindig csak addig nyújtózkodtam, ameddig a pénzügyi lehetőségeim engedték, több költözés után sikerült megvenni egy jó fekvésű és tágas házat 45 évesen. Egy háromszintes kádárkocka, ahol van szuterén mosókonyhával és tágas terekkel. Alapvetően hárman vagyunk a feleségemmel és a legkisebb fiammal, aki 11 éves. De gyakran nálunk tölt 2-3 hetet a Nagyi, aki 100 km-re lakik. A feleségem édesanyja és 85 éves. A földszinti nappali túloldalán van egy kis birodalma, előtérrel, gardróbbal, hálószobával és fürdő-WC kombóval. Amikor velünk akar lenni, akkor kijön a nappaliba hozzánk. Ha meg a kedvenc szappanoperája megy a TV-ben, akkor a vacsorát is csak bekapkodja, és "szalad" vissza a szobájába. A mi hálónk, a dolgozó- és gyerekszoba meg az emeleten vannak. Nagyon jó fekvésű és jó belső elosztású ház. Nem keverednek össze az életterek. Van hely ahol együtt tudunk lenni (nappali, étkező) de ha külön akar vonulni valaki, akkor mindenki megteheti.

Vásárlásnál az alaprajza tetszett meg. A burkolatok borzalmas mályva színűek voltak, és egy felújítás alkalmával lecseréltük.

2020. jan. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából az érdekelne, hogy 1 telken legyünk mondjuk vagy egymás mellett. De 2 házban, hogy a tulajdonjog az egyikben a szülőké a másokban a gyerekeké, és abból nincs, és később sem lesz vita.
2020. jan. 26. 08:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagy előny, ha a szülők már nyugdíjasok, mindig van kire hagyni a gyereket.
2020. jan. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!