Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panel lakások mennyire lesznek...

Panel lakások mennyire lesznek eladhatóak a jövőben?

Figyelt kérdés
Fogják tartani az értéküket? Akár feljebb is mehet az áruk vagy inkább csökkenés várható?

2020. jan. 23. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Irany Lui Padre.
2020. jan. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2020. jan. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
a behőszigetelt egyedi mérős panelok már elég élhetőek, nemcsoda hogy népszerűek jelenleg, főleg mivel az új építési lakások minőségi szintje közel sem tökéletes sokszor.
2020. jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=panel&kateg..


Ezek közül 10%-a a kérdéseknek garantáltan a Tiéd kedves kérdező :)


Akinek muszájból lakás kellesz, meg fogja továbbra is venni, de szerintem csak Budapesten. Máshol nem hinném, én legalábbis még tennék hozzá és vennék tégla társasházi lakást, egy négy vagy ötemeletesben. De ez csak az én véleményem.

2020. jan. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Árcsökkenés ugyan úgy várható a téglánál is.


Csak itt van pár olyan fogyi aki ezt nem érti meg.


Szerintem örül, aki saját panellakáshoz juthat manapság.

2020. jan. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Ne reménykedjen senki,hogy áron alul lakáshoz jut .

A lakások nem autók,mennél idősebbek,annál olcsóbbak lehetnek .Bár már lassan ide sem igaz ez .

2020. jan. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Árcsökkenés nem lesz. Begyújtják inkább az infláció rakétát.
2020. jan. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt minden nap megkérdezi valaki.
2020. jan. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%

A paneleknek egy rakás előnye van. Pl. beállt lakótelepek milliónyi szolgáltatóval (fodrász, kozmetika, kisbolt, nagybolt, gyógyszertára) bölcsőde, óvoda, iskola, kismillió buszmegállóval, 40 év alatt nagyra felnőtt fákkal, parkokkal, játszóterekkel. Ugye 40 éve a semmi közepére épültek és minden másnak is maradt hely,ennyi idő alatt tökéletesen ki is épült minden köréjük a sok embernek, aki ott lakik. Hátrányuk talán van, de alapvetően jól karban tarthatóak, könnyen felújíthatóak (nem csak a festésre gondolok). Vannak görbe falak vagy ilyesmi, de alapvetően pontosan tudod mire számíthatsz. Igen lehet hallani a szomszédot is, ez lakók kérdése milyen szomszédokat fogsz ki. Ami sajnos új építésben sem mindegy. Én béreltem újépítést többet is, sajátnak inkább panelt vettem. Higgyétek el, kevésbé zajos volt. Az újépítésben pl. nem csak a közvetlen szomszéd zavart, hanem a mélygarázs zaja is zavaró volt, a harmadikon! Panelban ilyen távolságról max. a lakásfelújítás gáz, az meg nem mindennapos... Az újépítést gyakran foghíj telkekre teszik, minél többet mindegy csak szorítsák rá, kb. körbebámuljátok egymást az ablakból meg az erkélyről nincs akkor tér (ZÖLD tér) a házak között, mint panelnál, hisz ha nagyobb is lett volna az a telek, azt nem lehet pénzzé tenni, ami nem lakás... A paneloknál meg ugye akkora hely volt mint a picha, mindegy volt nekik. Oké, hogy a másik házat látom a panelból is szemben, na de sokkal messzebbről. Vagy ami nem benti mini telekre lett felhúzva, az mondjuk ki van csűrve a város szélére, egy busz jár arra, bolt vagy ilyenek semmi. De majd kiépül. Oké, de van olyan, ami már 30 éve kiépült ugye... Az építkezés miatt le van minden tarolva, aztán ültetnek pár vézna két éves facsemetét, mire felfordulsz talán egy kis árnyékot is tart... Újépítésnél olyanokon spórolnak, hogy fél ablakod fix, az ötödiken is. Mert a rengeteg projekt lakásnál ami van, az nekik már elég nagy összeg volt, hogy x alblak fix a nyitós helyett, te meg le vagy szarva, takarítsd ahogy tudod. Meg egy rakás ilyen szemét húzás, csak minél nagyobb legyen a profit. Kérdéses minőségben épül, a garanciát kend a hajadra, mire gond van a cég már rég bedőlt és kb. az ötödik néven futnak tovább...


Szóval messze nem ideális a panel se, mi is megyünk ki kertesbe, de rengeteg előnye van az újépítéshez képest. Igaz, az új az elegánsabb, de nem tudod mire számíthatsz.


Meg gagyi a panel alaprajz, de ugyanazon az m2-n jobban élhető, ha elszeparáltságra is vagytok. Ugye akkor még nem volt divat az "amerikai konyha" ami rögtön kiüti a nappalit, mint lezárható szobát. Panelban ilyen nincs. Van egy kisebb konyha, és külön van a nagyobbik szoba, ami nappali, vagy nappali és háló is egyben. Lényegtelen, lényeg az, hogy egy kisebb családnak mégis jobb, hogy ha odaszorul hogy a nappali a hálója mégis külön van...

2020. jan. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugródeszkának mindig jó lesz, amíg világ a világ.
2020. jan. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!