Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Minden budapesti 100-120 éves...

Minden budapesti 100-120 éves polgári lakásban ilyen vékonyak a téglafalak? Én a szomszéd halk köhögését is hallom.

Figyelt kérdés

Sokan lenézik a panellakásokat a téglához képest, de én a kollégáim beszámolóiból teljesen úgy érzem, hogy a régi téglalakások sokkal rosszabbak zajszigetelés szempontjából.


Egy kb. 120 éves, budai polgári lakásban élek. A szomszéd halk köhögését, torokköszörülését is meghallom, de még azt is, ha valami keményebb papucsban járkál a lakásában.


Ugyanezt tapasztaltam egy szintén budai, de "csak" 80 éves lakásban is. Egyik lakás sem magas belmagasságú, szimplán úgy tűnik, mintha csak egy vékony sor tégla lenne a lakások között az elválasztófal.


Ilyen szempontból jobbak valamivel a panelek?


2020. jan. 29. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Utánanéztél, hogy ezek a vékony téglafalak eredetiek vagy késöbbi leválasztások során kerültek be?
2020. jan. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Én is téglában lakom, de ez "csak" 60 éves épület. Nem hallatszik át olyan extrémen minden. Mondjuk a fúrás faragás, magassarkuban rohangálás igen. De köhögés, papucsbanjárkálás nem.
2020. jan. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
100+ éves belvárosi lakásban lakom. Nem hallok a szomszédokból semmit, viszont ha mondjuk a felettem lakó leejt valamit, az tompítás nélkül hallatszik nálam.
2020. jan. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Szintén régi polgári lakásban lakóként: semmit nem hallani a szomszédokból, kivéve, ha a közvetlen falszomszéd bulizik vagy veri a feleségét. De köztünk vékonyabb a fal (anno mielőtt beköltöztünk a felújításnál láttam, hogy a fal egy részét vakolattal együtt leverték).
2020. jan. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezek eredetileg 1 emelet egy lakás volt, a háború után választották le őket, azért vékonyak a válaszfalak.
2020. jan. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A panel sem jobb,hidd el.Sajnos éltem panelben néhány évet,ott mindent hallasz. A feletted,alattad,melletted lévő porszívózását,nemi életét,veszekedését, stb.
2020. jan. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Valószínűleg az lesz, amit többen is írtatok. Mivel kisebb méretű lakások vannak a szinten, valószínűleg egy nagy téglalakás lett szétválasztva egysornyi téglával.

Alulról, felülről még sohasem hallottam semmilyen zajt.


Tervezem 5cm gyapotszigetelés felrakását a falra, majd gipszkartonnal való lefedését.

2020. jan. 30. 16:49
 8/14 anonim ***** válasza:
120 éves falak között az oldalsó szomszédtól csak a vízsurrogást hallom, ha megnyitnak egy csapot, a felsőtől pedig csak a bútortologatás és a centrifuga zakatolása hallatszik le. A te esetedben valóban utólagos leválasztásról lehet szó. A szigetelés sem fog rajta száz százalékban segíteni, mert tökéletesen hangszigetelni csak a zajforrás oldalán lehet (ezért párnázott például a főnöki irodák ajtajának belső oldala). A panel borzalmas, a beton és a fém minden apró zajt a fal teljes hosszában elvezet.
2020. jan. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

7: "Alulról, felülről még sohasem hallottam semmilyen zajt."

Sajnos ez is megszűnőben van.

Azt hiszem, elvileg védi az önkormányzat és nem engedélyezné, de a felújítások során sokan megszüntetik a parkettát (ami alatt párnafa és légréteg van. tehát hangszigetelő is), lebetonozzák és felkövezik.

Nos, felettem lévő lakásban is ezt tették és minden köhintést hallok.

És oldalválaszfal is van nálunk gipszkartonos is (2 gipszkarton, ami egy eredeti szárnyas ajtót fed be).

2020. jan. 31. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egy 100 év körüli tipikus magas belmagasságú belvárosi lakásban lakom, szerintem régen egy nagyobb lakás része volt és utólag lett leválasztva. Mindkét szomszédomat hallom, azt is ha köhögnek, vagy normál hangerőn beszélgetnek, vagy kihúznak egy konnektort a falból. A felső szomszédtól is lehallatszik minden. Régen éjszakánként az ágy mellé a földre tette a telefonját és volt hogy arra keltem, hogy rezeg az ébresztője...
2020. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!