Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha az ingatlanközvetítő...

Ha az ingatlanközvetítő átvert, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ajánlatot szerettem volna tenni egy ingatlanra, de a megtétel előtt fölhívott, hogy már van egy ajánlat félmillióval többért, másnap teszik meg írásban, így föléígértem az írásbeli ajánlatkor egy százassal.

Utána hívott, hogy a másik ajánlattevő százzal még fölém tett. Erre már nem mentem följebb. Végül a mi ajánlatunkat fogadták el. Ez után bementünk az ingatlanadásvétel online felületére, amit még korábban megadtak, de addig nem néztünk rá. Ott elvileg láthatóak az ingatlanra tett ajánlatok. De csak a miénket láttuk.

Amikor rákérdeztünk, hogy hol a másik, magasabb ajánlat, azt mondta, ha elfogadnak egyet, a többit törlik.

Ezt nem tudom, hogy valóban így van-e, de nem tűnik logikisnak.

Szóval mit tudok tenni, ha nem is volt másik ajánlattevő, és az ingatlanközvetítő a félrevezetéssel olyan árlicitet imitált, ami 600 ezer forinttal károsított?

Amúgy azt javaslom mindenkinek, hogyha tényleg tetszik neki egy ingatlan, tegye meg írásban az ajánlatot, az a tapasztalatom, hogy az ingatlanközvetítők inkább nem adnak el valamit, minthogy lejjebb engedjék az árat egy szintnél, a szóbeli ajánlatokat pedig nem is kell elmondani a vevőnek, az írásbelit viszont meg kell.



2020. jan. 30. 11:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%
nem károsított, nem volt kötelező ráígérni, adni kellett volna írásban ajánlatot és kész.
2020. jan. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%

Lehetne perelni, mert logikátlan, hogy te a hirdetett ártól 600ezerrel többet ígérsz, így neki kell bizonyítania, hogy Szabó Töhötöm is licitált.

Viszont ha megszorongatod, akkor biztos lesz neki haver, aki tanúsítja, hogy ő volt az, aki az ajánlatot tette.

Igaz, hogy a megtekintésről ELVILEG írásbeli jegyzőkönyv készül, amit a megtekintő a helyszínen aláír, ezzel csak a megtekintést igazolja, nem az ajánlattevést.

Kérdés, hogy ez az ingatlanos csinált e ilyet, pl. az esetetekben?

Én mondjuk simán visszavonnám az ajánlatot, ha még nem adtatok foglalót, mert utálom, ha hülyének néznek.

Közölném, hogy csak az eredeti árat fizetem, aztán vagy kell így nekik vagy nem.

2020. jan. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
2: nem az eladó tehet arról hogy az ingatlanos egy görény
2020. jan. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Iratott jkv-et, erre lehetne hivatkozni.

Az eredeti, meghirdetett ár alatt maradtunk így is 2 %-kal, csak akkor tudta volna fölé tolni, ha ismét teszek ajánlatot.

De esélyes, hogy elfogadta volna az eladó úgy is, mert jók a fizetési konstrukcióim.

Még nem tettem foglalót, viszont ha most elállnék buknám az ajánlattételkor letett 400 ezret. Elvileg ha visszalépek az ajánlattól, akkor elvesztem, az eladónak pedig a dupláját kell fizetnie, ha eláll az elfogadott ajánlattól.

Amúgy az egész nem zavarna így, ha azt mondta volna, hogy az eladó x ár alatt nem adja el, vagy az alkut az eladó nevében folytatja. De ez így megtévesztés anyagi haszon miatt az én káromra.

2020. jan. 30. 11:43
 5/21 anonim ***** válasza:
79%

Kerülni kell az ingatlanosokat ! Én mindig mást küldtem megnézni , videó + fotó . És magam kerestem meg a tulajt . Vagy hagytam a címen levelet , szomszéd adott telefon számot , vagy a közös képviselő , vagy a földhivatal tulajdosi címen kerestem . Ha nem ott lakott !

Egyébként a ingatlanos így is hatalmas összeget tesz rá !

Én azt csinálnám a tulajal visszavonatnám a megbízást !!! Kap egy 150 ezer büntit :) .

A többleten meg megosztoznánk . Az üzlet az üzlet .

2020. jan. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%

Bedőltél az egyik legalapabb ingatlanos trükknek. Tanulópénz, máskor olyan lakást keresel amit nem ingatlanos árul.

Ingatlanügyben sosem szabad kapkodni. Az ingatlanos is egy görény volt, de te is, hogy utólag vered magad, főleg hogy az ingatlannak van egy ára, te elfogadtad a végső árat és most rájöttél hogy mégsem jó így.

Nekem is volt olyan, hogy eladtam az örökölt házat, majd jött 1 hónap múlva a vevő hogy bolond a szomszéd, a postás is, az út is járhatatlan kátyús, vegyem vissza az ingatlant...

2020. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

Ez egy ócska trükk és kb. minden ingatlanos (tisztelet a kivételnek) alkalmazza. Nekünk is volt olyan, hogy jött a süket szöveggel, hogy "ez ma délelőtt még megvan, de délután jön vissza egy másik érdeklődő és szinte biztos, hogy lefoglalózza, szóval most kellene lépni és letenni valamennyi foglalót". Természetesen nem mentem bele... érdekes módon egy hónappal később még mindig eladó volt a ház...

Szerencsére a lakásomat sikerült ingatlanos nélkül, tulajdonostól vennem. Eleve úgy vette fel a tulaj, mikor hívtam, hogy "ugye nem ingatlanos?" És ha valaha el fogom adni, nem kérek én sem az ingatlanosokból, mert egyrészt nagyon pofátlanok, másrészt nem dolgoznak meg a pénzükért, csak lejattolják az adásvételt.


Egyébként lehet játszani is kicsit. Nagyon sokszor kideríthető az ingatlan pontos helye a képek + egy kis Google keresgélés révén. Oda kell menni, becsöngetni és ha nincs az eladónak kizárólagos szerződése az ingatlanossal, akkor lehet megegyezni a tulajjal, akár több százezer forinttal olcsóbban.

2020. jan. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

#3

2-es vagyok.


HOL ÍRTAM én akár egy szót is az eladóról???

Mivel az ingatlanossal van gondja, arra válaszoltam!

2020. jan. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen igazatok van, az ingatlan így is jó áron volt azért.

Azt mondják a készpénzes azonnali vásárló befektetői kör eltűnt az ingatlanpiacról, mert a szuperállampapír jobban megéri befektetésre.

Szóval most van, lenne tér alkura, ahpgy most is lett volna, de ahogy látom az ingatlanosok nem hagyják, hogy essen az árszint.

Tényleg a legjobb lenne kikerülni őket. Gyakorlatilag megvámolják az ingatlanpiacot. Alig van olyan ingatlan, amit ne ők hirdetnének, ha nem lenne ezer dolgom, akkor el is intézném, hogy megkerüljem őket.

Igen, ez tanulópénz volt. Hallottam olyat is, hogy az eladókat is átverik az ingatlanosok, kenőpénzért jó ingatlanokat juttatnak a megbízóknak a kihirdetés pillanatában a megbízó megteszi a vételi ajánlatot, a többi ajánlatot pedig elhallgatják az eladó elől, vagy különböző technikákkal "ártörést" hajtanak végre, hogy lejjebb vigyék az árat.

2020. jan. 30. 13:41
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Főleg a budapesti ingatlanosok ilyen szemetek, vidékiekkel idáig 2 esetből 2x nem volt semmiféle gondom, pestiekkel meg csak gondom volt.


Velem is eljátszották már ezt, meg vételi szándékként tegyek le fél milliót, úgy hogy jóformán a lakásról papírokat nem láttam még, na szevasz.

2020. jan. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!