Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Családi ház leválasztott...

Családi ház leválasztott felső szintjét eladni vagy kiadni éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Adott ismerősömék kétszintes családi háza, melynek két szintje két külön lakrész, egymástól teljesen elválasztva, külön bejáratokkal és külön, kb. 500-500 négyzetméteres telekrészekkel (megosztási szerződés van).

A felső szint kb. 80-100 négyzetméteres, nappali + 2 szobás, jelenleg nincs használatban, de felújított, jó állapotú. A hozzá tartozó leválasztott telekrészen garázs, sufni és egy kis fedett kiülő is található. (Az alsó szintet a tulajdonosok lakják, állapota közepes-jó.)


A felső lakrészt szerintetek eladni vagy kiadni éri meg jobban? Tulajék az eladás pártján állnak, habár nincs szükségük a hirtelen jövő nagy összegre. Elmondásuk szerint olyan 40-50 millió közötti áron hirdetnék meg. Én személy szerint úgy látom, hogy az ő esetükben inkább a kiadás lenne jövedelmezőbb (szvsz. bérlőt találni egyszerűbb egy leválasztott lakrészre, mint vevőt), erre is próbálom őket rábeszélni. Ti eladnátok vagy kiadnátok?


A ház elhelyezkedése: pesti oldal külvárosa, jó környék, csendes utca, kiváló tömegközlekedés 5 perc sétára.



2020. febr. 3. 12:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem vennék felső szintet sem adnám el . Bérbe adnám maximum .
2020. febr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Eladás annyiból jobb, hogy nincs többé rá gond. A kiadásnál lehetnek gondok. Nem olyan egyszerű normális bérlőket találni. Ha nem is vágnak át konkrétan, a viselkedésükkel lehet gond. Ha meg lelakják a lakást, akkor később nehezebben lehet eladni, vagy újra fel kell újítani.

De ha ők továbbra is ott akarnak lakni az alsó szinten, akkor szerintem is a kiadás jó. Az nem olyan végleges. Ha eladják és valami gázos szomszédot sikerül kifogni, akkor hiába vannak külön lakrészben, lehet kellemetlen. Bérlők meg nem véglegesek. Lehet másikat keresni, ha gond van. Csak vigyázni kell, hogy milyen szerződéssel adják ki. Azt hiszem, közjegyzőnél kell megkötni, hogy egyszerűbb legyen az intézkedés, ha valami gond van.

2020. febr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%

40-50millió? :D

És mitől függ, hogy 40 vagy 50? Hogy kifestitek-e előtte? :D

2020. febr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Aki 40-50 milliót kiad egy lakásra-házra, az inkább vesz sajátot. Nagyon nehéz eladni családi ház felső szintjét. Pont ismerek hasonló szitut, még az alsó szintet is kb. 2-3 év alatt sikerült eladniuk. Ők is irreálisan sokat kértek a lakásért. Inkább adják ki bérbe.
2020. febr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


#3: Akkor az egyszerűség kedvéért, tegyük fel, hogy 45 millióért fogják meghirdetni, ha valóban eladásra szánják. (Gondolom, még ők se tudták eldönteni pontosan, hogy 40 és 50 között mennyiért...)

2020. febr. 3. 13:22
 6/20 A kérdező kommentje:

Bocsi, ez lemaradt:


#2: Igen, ők a továbbiakban is ott terveznek lakni az alsó szinten. Ezért is lenne jobb a kiadás.

2020. febr. 3. 13:24
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Kiadni.

Ki az a hulye aki belemegy egy ilyen vásárba?

2020. febr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok. Pedig ez a ház is frekventált helyen van, Győrben. Voltak itt annyian megnézni, hogy "öröm" volt látni. Ehhez is tartozik külön garázs, külön telekrész. 50 millióért mindenki inkább épít, vagy sajátot vesz. Van egy sejtésem, hogy nem fogják tudni eladni ennyiért. Még ha le is lakják, két-három havi bérleti díjért fel tudják újítani. Én biztos, hogy kiadnám, ráadásul a sajátom marad..
2020. febr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
#8: Abszolút egyetértek veled (is). Ráadásul itt Pesten albérletre bőven van kereslet, még itt a külvárosban is. Szerintem pikk-pakk jelentkezne bérlő rá, ha reális áron adnák ki. (Amúgy láttam az ingatlant, és valóban jó kis kecó ez a felső szint. Ha bérelni szeretnék, tuti kivenném. De megvenni soha.)
2020. febr. 3. 14:19
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Csakis kiadni!

Eladni az életben nem fogják tudni ennyiért!

De ha mondjuk isteni csoda folytán mégis megvenné egy nekik nagyon szimpatikus valaki, honnan tudják, hogy másnap nem adja ki cigányoknak, vagy adja el valami gázos bandának.

Vagy ki örökli meg a felső lakást, ha azok akik megvették, kihalnak?

Én biztos nem adnám ki a rendelkezési jogomat, ha nem vagyok azonnal súlyos milliókra szorulva.

2020. febr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!