Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan ajándékozása helyett...

Ingatlan ajándékozása helyett adás-vétel (egyenes ági rokonok közözz)?

Figyelt kérdés

Adott egy ház melynek az ajándékozásába édesanyám bele menne, az ajándék visszakérési lehetőség miatt gondolkodtunk az adás vételen. Mivel úgy tudjuk ezt nem leht kizárni, ő meg belátja, hogy a kora miatt lehet hogy valaki egyszer befolyásolja majd a döntése miatt...stb.


Lehetséges, hogy egy 30m+ értékű ingatlan tulajdonrészének több mint felét pl 60-75%-át szerzdőssel stb. 1-2m ft értéken értékesít nekem? Ilyen esetben az illetéket egyáb költséget adót..stb. hogyan kellene számolni? 35 év alatti vagyok első ingatlanom lenne (forgalmi-szerződésbe köttött 2mft érték vagy tényleges érték)



2020. febr. 5. 05:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Hogyne Móricka...

Kijönnek, felbecsülik 60 millóra és kiszabják erre az illetéket.

Ezt komolyan gondoltad?

Maradj az ajándékozásnál, az illeték mentes.

Ha már a nevedet van hogy lehetne visszavonni?

2020. febr. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 mindentudó99 ***** válasza:
Így van. Ha gyanúsan olcsón veszed jönnek helyszini szemlére. Aztán kiszabják az illetéket. Hozzám is jöttek. De én egy romot vettem telekárban . Nem tudtak belémkötni. Pedig akartak. Más kérdés hogy rom nem rom én felújítottam később.
2020. febr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az illeteket nem az adásvétel, hanem a piaci értéke alapján róják ki.

Az ajándék meg visszakövetelhető, sőt akár még egy későbbi hagyaték alapjába is beleszámíthat.

2020. febr. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Így igaz, a NAV-nak joga van a felek által meghatározott értéket felülbírálni.


Arról nem is beszélve, hogy kamura akarod elhasználni az első ingatlanszerzéshez kötődő kedvezményedet?

2020. febr. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Több kérdésed is van. Az illetékről mindenki elmondta amit kell, én az ajándékozásról írnék.


- Az ajándékot 10 éven belül lehet visszakövetelni és azt ALAPOSAN meg kell indokolni, nem hangulatingadozás alapján megy.

- Ha egyetlen gyerek vagy, mindenképpen te öröklöd, kár a cécó.

Ha van testvéred, akkor örökösödési/eltartási szerződést kell kössél az édesanyáddal az teljes jogú örökössé tesz, kötelesrész nélkül a testvéred felé.

Viszont akkor az édesanyád teljes ellátása, gondozása, eltartása téged terhel, a testvéredre ebből semmi nem hárul.

2020. febr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok

És még annyit:

Ha örökösödésről beszélünk és van testvéred, hiába "veszed meg" a házat anyádtól gombokért, a testvéred 10 éven belül a hagyatéknál megtámadhatja a tranzakciót. Akkor felértékelik a házat, felszorozzák az akkori értéken az általad "fizetett" vételárat és az 50%-ra eső differenciát ki kell fizessed a testvérednek, ha egy testvéred van. Ha több, akkor a többiek felé.

2020. febr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és mi a helyzet akkor ha megveszem 20-30m ért és befizettem az illetéket a 9% ot ami 2-3m Ft. És a pénzt oda adom ő meg vissza vagy oda se adom.


Új.:

Én felek a vissza követeléstől, mert alapos oknak sok minden számíthat és eléggé instabil érzelmileg. Rá építsék egy mindent én fizetek és elkezdi vissza követelni. Közös tulajdont is úgy vállalnék ha írunk melle meg egy papírt hogy ok hogy tulajdonos de nem jar oda lakik ott stb

2020. febr. 5. 10:51
 8/12 anonim ***** válasza:

#7

Mindenben meg lehet állapodni, de ha nem lakik ott és nem járhat oda, holott bizonyos %-ban tulajdonos marad, akkor a saját tulajdonrészére követelhet tőletek bérleti díjat.

2020. febr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Az illeték 4 %, nem 9.
2020. febr. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mindentudó99 ***** válasza:
Ha 30 at ér vedd meg papiron 25 ért és fizesd be az illetéket.
2020. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!