Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ez valakinek nem érné meg és...

Ez valakinek nem érné meg és azért nem így van?

Figyelt kérdés

Múlt éven jött az új intézkedés, Nemzeti Eszközkezelős házakat kedvezményesen vissza lehetett vásárolni, még részletre is, kisebb értékűeknél fillérekért, de szerintem nagyon-nagyon sokan nem éltek vele, és így elestek tőle.


Namost, miért is az önkormányzatoknak akarják felkínálni ezeket? Mi köze az önkormányzatnak hozzá?


Amivel a volt tulaj egyáltalán nem foglalkozott, totál nem kell neki az ingatlana, akkor miért nincsenek meghirdetve pályázatos rendszerben, ELSŐ (!) lakáshoz jutóknak értékesítésre, azon az áron, mint amennyiért a volt tulaj megvehette volna, vagy esetleg járulékos költségekkel növelt összegen?


És nem azok juthatnának hozzá, akik eleve farzsebből megvennének egy piaci áron kínált ingatlant, hanem akiknek egy hitelfelvétel nehézségekbe ütközne, esetleg azon a településen élnek gyerekkoruktól, stb. stb., értelmes feltételek mellett? És félreértés ne essék, nem az alap szociális helyzetet venném figyelembe, hanem az anyagi helyzetet. Iskolázottaknak, dolgozó embereknek, fiatal ambíciózus pároknak.


És nem önkormányzati vagyont gyarapítani, aztán bérlakásként kiadni - ha kiadni - vagy eladni, persze bárkinek, amiből az adott település utána hasznot nem látna?


2020. febr. 18. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem kötelező megvenni, amíg fizetik a bérleti díjat senki nem teheti ki a bentlakókat. Ha pedig azok az ostobák a filléres bérleti díjat sem fizették akkor árverezni fogják. Mégpedig az eszközkezelő által, a vásárláskori becsértéken.

Az önkormányzatnak csak elővásárlási joga van, nem veheti meg a bentlakó beleegyezése nélkül. Kivéve akkor, ha a követeléskezelőn keresztül veszi meg a végrehajtás előtt. De ehhez az kell, hogy ne fizessék a bérleti díjat nagyon hosszú ideig.

Nagyon el vagy tévedve!

2020. febr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"totál nem kell neki az ingatlana"


Ezt hol álmodtad??

2020. febr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm az információt! (kérdem: az MNV-s árverések ezek lennének?)


#2 Szerinted? Rengeteget nem laknak, ott megy tönkre. A mi településünkön is van néhány. És tudom róluk hogy eszközkezelősek.

2020. febr. 18. 17:56
 4/10 anonim ***** válasza:
Kérdező kicsit ásd még bele magad jobban a témába, mert nagyon sok hülyeséget írtál.
2020. febr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az önkormányzat még a régi szabályzatban lehetett, de biztos hogy volt róla szó benne.


Nade, valaki vagy visszavásárolja így vagy úgy, vagy pedig fizeti a bérleti díjat továbbra is. De benne van a szabályzatban: rendeltetésszerű használat, és állagmegóvás.


Az nem az, mikor évekig nem látogatják, a gaz körbenövi, a törött ablakon keresztül átfúj rajta a téli fagyos szél, megcsúszott cserepeken keresztül átázik a plafon, a falak... soroljam?

2020. febr. 18. 18:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem értem miért foglalkozol mások "tulajdonával"! Ha annyira meg akarod venni, keresd meg a tulajt és beszélj vele.

Meg csak úgy 20 éve sem adtak lakáshitelt, általában kellett akkor is 20-30% önerő ahogy most is. Aztán ezeknek az embereknek jó része nem egyedi esetkén min 1x-2x kifizették a lakáshitelüket, mielőtt az eszközkezelő átvette volna. Nekünk csak 4x-re nőtt a törlesztőnk, (de van olyan ismerősom akinek 2 millióból lett 20 körüli a yen miatt). Ezt fizettük kb 2 évig így, majd egy ismerősünk által bekerültünk a "programba". 3,6 milliót vettek fel a szüleim 7,2 öt fizettek vissza és még volt majdnem 8! Az eszközkezelő ebből csinált 2,5-öt, amit 4 évig fizettünk és mivel végtörlesztetjük csak 1,2-t kell kifizetni. azért 1,2 mert már 500000-et befizettünk bérleti díjba, és kaptunk kedvezményt is.

Ha ezt össze adjuk: 7,2+0,5+1,2=8,9 millió egy 3,6 milliós hitelért!!!!!!!!!!!!! 247%-os kamat.

Ezen kívül 2 millió önerővel kb 36% vették a házat, akkoriban ez közép ár volt felénk! Most inkább 15 körül mennek az ilyen felújításra váró házak, de a mienk fel is lett újítva.

Nekem az a véleményem aki belefutott ebbe az szopott eleget miatta, és had csináljon azt a tulajdonával amit akar. Aki meg hülye volt és nem fizette, azt majd meg lehet venni árverezés útján.

2020. febr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"És nem azok juthatnának hozzá, akik eleve farzsebből megvennének egy piaci áron kínált ingatlant,

hanem akiknek egy hitelfelvétel nehézségekbe ütközne"


Vagyis ne adják el piaci áron kp.-ért,

hanem adják oda azoknak a csóróknak, akik még hitelt se kapnának.


Akkor pl. miből újítanák fel az adott ingatlant és miből fizetnék az ingatlan egyéb költségeit, rezsijét stb...??

2020. febr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Lehet kicsit kapkodva fogalmaztam.


Tehát nem a nincstelen, csóró, tanulatlan és dologtalan emberek számára gondoltam.


Dolgozó, értelmiségi fiatalok részére elsősorban, első lakáshoz jutásként.


Mivel tudjuk, hogy sok helyen a piaci ár az nem igazán reális, ezért gondoltam a vázoltakra.


A hitelfelvételt azért írtam, mert sokan visszaélnek teszem azt a babaváróval. Nem akarnak gyereket egyáltalán, de a hitelt felveszik, és még a büntetőkamattal együtt is megéri nekik, és lehet hogy egy ilyen lakást elhappolnának úgymond, egy jobban rászoruló pár elől. Természetesen - mivel láttamra adják - nem lehet előre kiszűrni hogy ki milyen céllal veszi fel, mik a későbbi szándékai.


Szerintetek, aki ugyan fizetgeti a havi bérleti díjat, de igazából a ház meg rommá megy, annak mi értelme? Még arra se látok sokszor hajlandóságot, hogy állagmegóvást végezzenek ezeken a házakon, hogy majd a fiuk lányuknak jó lesz... Mire felnőnek, odaér az idő, kapnak egy bontandó akármit. Annak sok értelme van.


Tehát, természetesen nem más vagyonával akarok gazdálkodni, azok, akik tisztesen fizetik a bérleti díjat, valós lakhatási céllal használják azt, vagy legalábbis tesznek róla, hogy fennmaradjon az állaga, a gondolatkörömben meg sem fordultak. Nem is értem, miért kellett többeknek leugatniuk.

2020. febr. 19. 11:44
 9/10 A kérdező kommentje:
A probléma (volt tulajok részére) ugye még az is, hogy még ha vissza is vásárolja, természetesen kedvezménnyel élve fogja, ami miatt 5 évig nem értékesítheti. Legalábbis úgy tudom. Ezzel sincs semmi baj, velük sem számoltam. A hajlandóság a visszaszerzésre megvolt. Majd eladja akkor - ha el akarja.
2020. febr. 19. 11:46
 10/10 anonim ***** válasza:

"Mivel tudjuk, hogy sok helyen a piaci ár az nem igazán reális"


Ismételten tévedsz.

A piaci ár az, amennyiért el lehet még adni az ingatlant.

Ha túlárazottakra gondoltál, az másik kategória.

(Amúgy az is a magánügye a tulajnak, ha nem adja olcsóbban.)

2020. febr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!