Kell földmérés?

Figyelt kérdés
Eladunk egy szántóföldet, a nagybátyámmal közös tulajdon, meg van a vevő. Nagybátyám szerint ki kell méretni földmérővel, hogy tudjuk, hol van. Én azt mondom, hogy felesleges erre fizetni, lekértem neten a térképrészletet, helyrajzi szám alapján meg vannak a koordináták is, GPS-el méter pontosan meg lehet találni a telket. Kinél az igazság?
2020. febr. 20. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:

És ha utólag reklamál valaki?


Hát kérem a telefon pedig eztet mutatta! :D


Nem, ez nem így működik. Kell a földmérő, aki kiállít neked egy jegyzőkönyvet. Magadat véded vele az ügyeskedőktől.

2020. febr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mit lehet utólag reklamálni? (komolyan érdekel) Térkép másolata van. Helyet tudják hol van. A vásárló a szóban forgó XY hsz. alatti földet veszi meg, amiről a tulajdoni lap alapján tudja az hány m2. Ebbe hogy lehet belekötni? Valós adatok alapján vásárol egy földet, hogy az ott helyszínen mettől meddig tart, azt majd Ő, ha akarja kiméreti magának!

Én is így vettem telket, hogy rámutattak ez az, körbe nem volt kerítve, de tulajdoni lap alapján tudtam mekkora, helyileg tudtam hol van, térkép másolatot kaptam. Ez az, amit megvásárolsz, ezt írod alá!!! Neki, mint eladónak nyilván nem kell GPS alapján kitűznie a telekhatárt, mert az úgy már necces, hisz nem hivatalos és félretájékoztatás, elég annyi, hogy tudja helyileg hol van, a vevő tudja az mekkora, milyen tulajdonságokkal rendelkezik. Ki lehet méretni, bár ezen előbb kellett volna gondolkodni, és beépíteni az árba. Mindenesetre nem tudom, hogy nagyságrendileg mekkora bevételetek lesz ebből, a földmérés nem egy olyan irdatlan nagy összeg, szerintem bevállalható, főleg ha a vevő kérte, hogy legyen meghatározva a szántó határai. Lényeg, hogy GPS-el te magad ne tűzd ki!

2020. febr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kettes válaszadó leírta szó szerint azt, amit én magam is írtam volna egyesnek. A telek mérete adott. A telek tulajdonosa adott. Adásvétel után a telek méret megmarad, a tulajdonos megváltozik, a telek fizikailag ottmarad, ahol eddig is volt. Semmit nem befolyásol, ha kiméretem.
2020. febr. 21. 13:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Értelmetlen kimérni, hacsak nincs rajta építmény. A szerződésbe azt kell leírni, ami természetben van. Ha nincs kerítve, ez van. Ha kerítve lenne (de pontatlanul), akkor is csak azt adod el ami a tul. lapon van. A kimérés annak a dolga aki kiváncsi, hová vernek le 4 karót.
2020. febr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!