Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyiket érdemes inkább...

Melyiket érdemes inkább választani? Saját lakás, telek + építés, albérlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom sokadik ilyenfajta kérdés.

Mennek a panaszkodások, hogy nem lehet saját lakáshoz jutni meg, hogy drágább az albérlet már, mint Bécsben, stb. Ami persze nem is gaz, hiszen 5%-os a GDP növekedés és minden szülő vesz a saját gyerekének olyan lakást amilyet csak akar.


Én még is az a ritka kivételek közé tartozom sajnos, aki nem volt ilyen szerencsés és még ebből a GDP gejzírből sem profitáltam sokat.


Tehát most már lassan 33 évesen szeretnék elszakadni a anyámtól. Ő persze egy forinttal nem tud támogatni, sőt eddig én támogattam, hogy ne kerüljünk utcára (devizahitel). Vagyis eddig 0 forintot sikerült félretennem saját lakásra és van kemény 180 ezer forintos nettó havi jövedelmem.


A helyszín csak és kizárólag Budapest és vonzáskörzete lehet mivel itt dolgozok. Ráadásul szakmámat tekintve (programozó) nem is kapnék nagyon állás zsákfalukba.


A kérdés adott: Melyiket érdemes választani?

1. Saját lakás: 36nm-es felújítandó panelgarzon

Ár: 24 - 30 millió = 140-150 ezer havi törlesztéssel

Marad: 30-40 ezer/havi (rezsi+kaja+ruha+bérlet+stb) (elég necces)


2. Külterületi telek: kb 2000nm-es szántó vagy egyéb besorolás (kb 3-5%-os beépíthetőség)

Ár: 10-15 millió + (saját illegális betonkocka 2milió)

Marad: 70 -80 ezer forint havonta (nem rossz)


3. Albérlet: felújítandó panelgarzon 30nm-es

Ár: 150 -180 ezer havonta + rezsi

Marad: 0 -30k Ft. (+ hétvégi munkák (30k/havi)) (nagyon fogyókúrás)


Ti mit csinálnátok?



2020. febr. 21. 00:55
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
94%

Programozó havi 180ezres fizuval, Budapesten?

És mit programozol? Mosógépet?

Ne kamuzz már!

2020. febr. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
100%

"1. Saját lakás: 36nm-es felújítandó panelgarzon


Ár: 24 - 30 millió = 140-150 ezer havi törlesztéssel"


Nézegetted mostanában az ingatlan.com-ot?

20-24-ért fullfelújított 2 szobásak is vannak BUDAPESTEN.


A hiteltörlesztő a fizetésednek azt hiszem, a 10 %-a lehet csak.

Önerő 30-40% kell legyen.


"saját illegális betonkocka"


Ezt hogy gondoltad?



"3. Albérlet: felújítandó panelgarzon 30nm-es


Ár: 150 -180 ezer havonta + rezsi"


130-ért fullextrás 35-45 nm-es katalógusszintű airbnb lakást kapsz a város közepén.

170-ért 78 nm-est ugyanebbőla kategóriából.

2020. febr. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:

1.


Webfejlesztésekkel foglalkozom. Hírlevélküldő és marketing-automatizációs rendszereket írok. Lehet, hogy eltudnék menni Java programozónak kb havi 200-ért, de szeretem a jelenlegi helyemet.



3.


"20-24-ért fullfelújított 2 szobásak is vannak BUDAPESTEN." A helyet is megnézted? A népszínház utcába még szép, hogy annyi, de Isten óvja aki csak a közelébe mer merészkedni az ilyen helyeknek.


"Saját illegális betonkocka"

Szerintem te vidéken élsz, azért nem ismered ezeket. Itt pesten főleg az erdők tele vannak ilyenekkel. Ezrek laknak hasonlókban. Nem feltétlenül betonból vannak. Általában kis fakunyhók, de nyilván illegálisak.


3.

"130-ért fullextrás 35-45 nm-es katalógusszintű airbnb lakást kapsz a város közepén."

Itt már megint a környékkel lesz gond.

2020. febr. 21. 01:42
 4/57 anonim ***** válasza:
100%

4: Budapesti airbnb házigazda vagyok a belvárosban.

Saját ingatlanaim bevételéből élek.

Ismerem a piacot.


Csak az első pontra:

FELÚJÍTOTT BUDAPESTI lakások:

[link]

2020. febr. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:

Első szembeötlő a találati halmazból:

[link]


Ennyit a 30 M-s felújítandó 36 nm-es paneledről...

2020. febr. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
89%

... Későbbi fórumozóknak mondom, akik a lakás elkelése után olvassák így nem lesz nekik élő a link, egy 3 szobás, 56 nm-es, FELÚJÍTOTT lakást linkeltem a XVI. kerületből.


A találati halmazban pedig budapesti, újonnan épült, újszerű és frissen felújított lakások vannak 24 M-ig 60-68 nm -esek a legnagyobbak, 650 találat van.

2020. febr. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
100%

""130-ért fullextrás 35-45 nm-es katalógusszintű airbnb lakást kapsz a város közepén."


Itt már megint a környékkel lesz gond. Nyilván olyan helyre nem szabad menni ami tele van cigányokkal. Ott szokott ennyire olcsó lenni."


Budapest, 5-6-7-8-9. kerületi árat mondtam.

A mienk az Astoriánál van palotaépületben, magasemeleti, liftes, utcai fullfelújított, nm-ára 1 M Ft, arra mondtak 130-at, 42 nm.

2020. febr. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:

Amit belinkeltetek annak a nagy része putri.

Csepel egésze egy nagy lepratelep. A többi link földszinti vagy szuterén panelek vagy nagyon rossz hírű lakótelepeken vannak pl. Békásmegyer. A normális helyeken lévő panelek kb 900 000Ft/nm -től vannak. Pl. 11 vagy 13 kerület. Bár ezeknek is vannak rosszabb részei.


pl. [link]

2020. febr. 21. 02:24
 9/57 A kérdező kommentje:

"A hiteltörlesztő a fizetésednek azt hiszem, a 10 %-a lehet csak."


"Önerő 30-40% kell legyen."


Ezt csak most olvasom! :D

Felléphetnél a Showder Klubban. 10%??? :D

Te vagy az Matolcsy?? :D


Szerinted havi 18 ezer forintot költhetnék a törlesztőrészletre. Abból milyen lakást tudnék venni?

2020. febr. 21. 02:32
 10/57 anonim ***** válasza:
100%

9:

Ahogy olvasom az igényeidet, számodra Magyarország 99,9%-a lepratelep.

A kérdésben nem volt megjelölve ez a kritérium, csak annyi, hogy ÖNÁLLÓ garzont szeretnél 30 nm körül Bp-en vagy a környékén.

Ha viszont a legelitebb részek érdekelnek, akkor felejtsd el a panelt, mert a panel az a létező legszrabb épület egyrészt (nekem ezért nincs is), másrészt nem tudok olyan lakótelepet mondani se belföldön, se külföldön, ami neked a nem putri kategória.

2020. febr. 21. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!