Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyit adnátok egy 10 x 200...

Mennyit adnátok egy 10 x 200 méter területű belterületi telekért amire nem lehet építkezni?

Figyelt kérdés
Az utcában idén 2 db. kb. 2500m2-es építési telket adtak, el 6 millióért darabját. Ez a telek a szomszédom, az utca felöl 10 méter széles, itt 16 méteresre lehetne épÍteni, de ez nem lehetséges. Kezd elvadulni a növényzet, csak ezért venném meg. A másik oldalról szomszédos tulajnak nem kellene még ingyen sem. Szántóföld árban kb. 400000 Ft. épÍtési telekárban kutyának sem kell.

#szomszéd #telek #belterület #nadrágszíj parcella
2020. febr. 25. 09:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Csak családi házat nem lehet, vagy semmit?
2020. febr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Házat biztos nem, talán egy kocsibeállót, szerszámos kamrát lehetne de nem biztos.
2020. febr. 25. 10:03
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Építési telek, amire nem lehet építkezni?

Gyakorlatilag 0 értékű.

Az ilyen telek csak a közvetlen szomszédnak jelent értéket, ha meg akarnak szabadulni tőle, akkor mondj 100ezret, aztán állapodjatok meg 150-ben és mindenki jól jár.

2020. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, akkor te az egyik szomszéd vagy és megvennéd. Én még azt is kinézem a tulajból, hogy nem tudja, hogy az övé. Szerintem valami jelképes összegért megszabadul tőle szívesen, 400 ezret biztosan nem érne egyébként.
2020. febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy az övé, pár éve 3 milliót akart érte, de elküldtem. Az előző szomszédja a másik oldalról állítólag 1 milliót igért, de ő már eladta a telkét és az új tulajnak nem kell több terület. Csak azért venném meg, hogy ne legyen dzsumbuj mellettem.
2020. febr. 25. 17:41
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
#5: Csak azért ne vedd meg. Kötve hiszem, hogy a tulaj reklamálna ha rendben tartod. Ha mégis akkor megmondod hogy ha ő nem teszi meg akkor felnyomod.
2020. febr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ne kapkodd el!

Ha te nem veszed meg, az életben nem lesz aki megveszi.

Várd meg a neked megfelelő árat, hiszen látod, kezdte 3 millióval, már jó lett volna neki a szomszéd 1 milliója is, most hirdeti 400 ezerért, fog ez még lejjebb is menni!

Az meg eszedbe ne jusson, hogy te nekiállsz rendbe tenni!

Minél szarabbul néz ki és minél több vele a munka, annál jobban fog lefelé menni az ára.

Mondd meg neki kerek-perec, hogy X összegért vevő vagy, ha adja, akkor adja, ha nem adja, akkor nem adja, mert neked nem a terület növelése a célod, hanem utálod látni a dzsumbujt a szomszédban!

Azt is megmondhatod, hogy az ajánlatod csak X ideig érvényes, mert ha nem adja, akkor megoldod abból a pénzből, hogy ne kelljen látnod a gondozatlan telkét és utána árulgathatja élete végéig!

2020. febr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem árulja és nem is árulta. Az előző szomszéd vételi ajánlatát utasította el. Az aggaszt, hogy évek óta senki nem teszi rendbe a kerítésem mellett a területet, gaz és már bodza és akác is nő. Az önkormányzat kb. fütyülne rá, ha bejelenteném, komolyabb hiányosságokra is tesznek ebben a faluban. Teljesen úgy tudnám elszeparálni a területem, ha egy beton vagy hullámpala kerítést épÍtenék 100 méter hosszan a jelenlegi drótfonat helyett ami sokba kerülne. Ajánlok valamennyit pár hónap gondolkodási idővel majd felhúzom a kerÍtést, ha nem fogadja el.
2020. febr. 26. 07:02
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#8

Majd meséld el mire jutottatok!

Egyébként az ilyen növekvő bodzát, akácot és még az Isten tudja mit, szórd le Glifozáttal, mert amikor nagy lesz és erős már nem fogsz vele bírni és szétnyomja a kerítésed.

Utána meg nem kell erődítményt emelned, elég, ha a ki/belátást szünteted meg, akár ilyen módon és ez olcsóbb mint egy új kerítés 100 m-en:

[link]

2020. febr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlj fel 250-et, s ha nem adja, jövőre 200-at.
2020. febr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!