Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanvásárlási rémtörténete...

Ingatlanvásárlási rémtörténetek, járt valaki nagyon rosszul?

Figyelt kérdés
Jövő szerdán veszünk ingatlant, szinte minden pénzünk ebbe öljük. Öszintén szólva kicsit aggódalomsokodom, mert 29 millio ft-ot kell aznap átutalnom az eladónak és amiatt is, hogy mivel sok ingatlanvásárláson vannak túl (adják és veszik őket), hogy hiába van minden rendben a földhivatal szerint, soha nem fog a nevüknkre kerülni a lakás. Járt valaki úgy, hogy tök tiszta minden és a végén kiderült, hogy pénz elúszott és a lakás sem lett az övé, hanem átverés volt az egész?

2020. márc. 6. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha hozzáértő ügyvédet választasz, akkor ő pontosan elintéz mindent, azt is, amire te nem gondoltál.
2020. márc. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Először is kell egy ügyvéd, akiben megbízol. Nem árt, ha olyan, akit ismersz, vagy ismerősök ajánlották és dolgoztak már vele.

Ha ez meg van, akkor ő pontosan tudja, hogy mit kell tenni, minek kell utána nézni, mit kell beleírni és hogyan a szerződésbe.

Ha sok ingatlan adás-vételen vannak túl, akkor biztosan utána lehet nézni, hogy a korábbi ügyleteknek mi lett az eredménye, volt-e gond, van-e eljárás velük szemben.

Ilyen magas összegnél szerintem nem árt egy ingatlanos céget is bevonni az üzletbe.

2020. márc. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"hiába van minden rendben a földhivatal szerint, soha nem fog a nevüknkre kerülni a lakás"


Ettől mért félsz? Hogyhogyhogy?

Nem bízol az ügyvédedben?

Van valami gyanús?

2020. márc. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"árt valaki úgy, hogy tök tiszta minden és a végén kiderült, hogy pénz elúszott és a lakás sem lett az övé, hanem átverés volt az egész?"


Nem, soha.

Van egy biztonságos protokoll ingatlanvásárlásra, és aki nem hajlandó azt követni, azzal nem tárgyalunk, nem jó partner.

2020. márc. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Inkább a navtól kell félni, én vettem lakást, erre kijöttek és megemelték az illetéket 50%-al, nem volt kellemes plusz 100 000 forintot kiperkálnom a semmiért.
2020. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

5: Ez elég valószínűtlenül hangzik...

4% az illeték, tehát eredetileg 2,5 milliós ingatlanról volt szó?...

2020. márc. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem jártam még így, eddig 2 házat adtam el, egy lakást vettem és három telket.
2020. márc. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Annyi a lényeg, hogy 1/1 es tulajdont vegyetek haszonélvezet nélkül, tehermentesen amit az eladó "szavatol" (szavatosságot vállal érte).

Lehetőleg ne közös névre kerüljön, hacsak nem közös pénzből veszitek.

A szerződésben akkor ezesetben legyen tisztázva, hogy a közös pénz arányában ki hányad részben tulajdonos.

2020. márc. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Én csak olyat hallottam, hogy téglaház helyett félig vályogból epültet adtak el nekik. Vagy olyat, hogy nagyon penészedett a lakás, ami utólag derült ki. Élhetetlen volt a szomszédság, beázott felülről, vagy rossz volt az alapozás, ezért vizesedett, repedezett. Szóval észnél kell lenni.
2020. márc. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
így azárt eléggé nagy baleknak kell lenni, hogy elbukd az egészet. A foglalónál tudom elképzelni, vagy vételi szándéknál, hogy lehet átverés.
2020. márc. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!