Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van-e akadálya annak, hogy a...

Van-e akadálya annak, hogy a gyermekemnek eladjak egy ingatlant?

Figyelt kérdés
Fontos, nem ajándékozni, hanem eladni. Annyiért szeretném eladni neki, mint amennyiért vettem. Ez azért fontos, mert áron alul vettem és persze nyerészkedni nem akarok rajta. Gondolom, ezt sem tiltja törvény.
2020. márc. 7. 15:36
1 2
 1/11 mindentudó99 ***** válasza:
59%
Én vettem apámtól. Természetesen eladhatod gyerekednek. De ha túlzottan piaci ár alatt megy az adásvétel és gyanús lesz a nav-nak ki fognak menni terepszemlét tarzani. Nálam 8s voltak.
2020. márc. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
" Kiskorú, csak gyámhivatali engedéllyel vehet és adhat el ingatlant. A gyámhivatal megköveteli a hivatalos értékbecslést. A cselekvőképtelen kiskorú érdekeit a szülői felügyeletet gyakorló szülő, a gyám, a gondnok, illetve az eseti gondnok képviselheti. "
2020. márc. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

"Fontos, nem ajándékozni, hanem eladni."


Pedig célszerűbb lenne ajándékozási szerződést kötni ő meg kifizeti neked a pénzt, különben fizethet sok százezer illetéket a navnak.

2020. márc. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3/3

Szükségen van a pénzre, mert a másik gyerekemet is támogatnom kell, ha ajándékozás címén szerzi meg a tulajdonjogot, hitelt nem kap és én sem jutok hozzá a pénzemhez. Tudom, illetéket kell fizetnie, de sajnos nem állok úgy, hogy a gyerekeimnek ingatlant vegyek. Egy kedvező árú lakás is nagy segítség. Különben évekig fizetheti az albérletet,és e mellett ha valaha össze tudná szedni az önerőt, hogy saját ingatlant vegyen.

2020. márc. 7. 19:49
 5/11 A kérdező kommentje:
Nincs kiskorú a történetben.
2020. márc. 7. 19:50
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

"Szükségen van a pénzre"


Írtam hogy kifizeti az összeget, csak maga a szerződés lenne ajándékozási. Így te is pénzhez jutnál, a gyereked egy lakáshoz, a nav pedig elesik 500 000 ft illetéktől. Mindenki jól jár kivéve a navot.

2020. márc. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem ajándékozod , hanem eladod hivatalosan a saját gyermekednek, akkor te vagy a legnagyobb balek az országban.

Kifzettetsz a gyerekkel 4 százalék illetéket, az ajándékozás pedig illetékmentes...

2020. márc. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Ha áron adod el, az feltűnik a NAV-nak és a piaci ár alapján szabja ki az illetéket.
2020. márc. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Ha jól értem a gyereknek nincs pénze megvenni, hitelből fizetné ki neked.

Neki ajándékozod (jóval olcsóbb)

Felvesz egy jelzálogot a házra, odaadja neked

2020. márc. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Felvesz egy jelzálogot a házra, odaadja neked"

A jelzáloghitelt nem ismerem, ennek utána járok.


Sokat segítettetek, köszönöm szépen mindenkinek.

2020. márc. 8. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!