Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan árverésen hogyan...

Katagi kérdése:

Ingatlan árverésen hogyan tudok ingatlant venni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Feltétel: a 6000 Ft-os regisztrációs díj megfizetése az önálló bírósági végrehajtónál. .. de hogyan tovább? Ha tetszik egy ingatlan megteszem az ajánlatom gondolom, ha nem én nyerek elvesztem a pénzem, amivel beneveztem az árverésre? Milyen buktatói lehetnek az árverésnek? Tudnátok segíteni?
2020. márc. 10. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
azon az oldalon le van írva, hogyan. a hatezret a regisztrációra fizeted, egyszer. ha licitálsz akkor a licitednek azt hiszem a 10%-át át kell utalnod, ha nem te nyersz akkor visszakapod az összeget. legalábbis évekkel ezelőtt így volt
2020. márc. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha én nyerek a 10 % a végrehajtóé marad, vagy van plusz sikerdíj is?
2020. márc. 10. 19:14
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Először is olvasd át a végrehajtási törvény ingatlan-végrehajtás részét a 136. §-tól.

[link]


Aztán olvass el mindent a végrehajtói kar honlapján.

[link]


Aztán ha kinéztél egy ingatlant, akkor menj oda, és beszélj a lakókkal! Kérdezd meg, hogy mi a tervük stb., illetve nézd meg, hogy egyáltalán milyen emberek laknak ott, hisz sok dolgod lesz velük.

2020. márc. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%

Csak arra tudsz licitálni, amit lepapírozol és átutalod rá a 10%-ot. A 10% beleszámít majd a vételárba, vagy visszakapod. A licitálás szerintem értelmetlen. Meg kell egyezni a tulajjal és kifizetni a tartozását (persze ez csak egyes esetekben éri meg....). Maga az internetes licitálás egy lutri, márcsak műszakilag is kockázatos, semmi sem garantálja, hogy a neted nem áll le licit közben:) ilyenkor buktad az energiádat...

Elvileg akár nyerhetsz is, a licit során látod, hányan vannak még veled versenyben.

Ha nyersz, az ingatlanban lakót neked kell kitessékelni. Sok sikert a szerzett jogaidhoz. Mehetsz bíróságra:)

Nagyon meg kell nézni, mire licitálsz. Én csak ismerősre vagy rokonra licitálnék, de ezeknél még akár megelőzhető is lenne.

2020. márc. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

"Meg kell egyezni a tulajjal és kifizetni a tartozását"

Ez azért nem ilyen egyszerű (nem minden esetben járul hozzá a végrehajtó, főleg akkor nem, ha magas a tartozás) és nem kis bukta lehet benne.

Az árverési vétel után a tulajdoni lap "tiszta" lesz!


"Ha nyersz, az ingatlanban lakót neked kell kitessékelni."

Általánosan ez sem igaz, van hogy üres az ingatlan.

De licitálni amúgy is csak 1/1 tulajdonra érdemes, vagy max nagyon-nagyon jó befektetésként résztulajdonra.

2020. márc. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

5-ös troll

Nem megy az olvasás? Vagy nem ismered a szavakat?


Odaírtam, minek cáfolod meg?


(persze ez csak egyes esetekben éri meg....)

és

van hogy üres az ingatlan...


Ja, bocs, végülis saját gondolatot nem is tettél hozzá.

Mielőtt kritizálsz rakd össze a fejedben a leírtakat.

2020. márc. 11. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem felhagyok ezzel az iránnyal, mert úgy érzem túl sok a buktató.
2020. márc. 11. 07:33
 8/13 anonim ***** válasza:

# 6!

Mi a baj? Csalánra pisiltél korán reggel?

Ritka sz@r életed lehet, ha egy pontosításon ennyire felakadsz!


"Odaírtam, minek cáfolod meg?"

Azért mert leírsz valamit az nem lesz szentírás!

Közel sem biztos, hogy jó megoldás egyezkedni a tulajdonossal, de Te ezt fel sem fogod, legyen a te bajod. Ezt meg én írtam le!


"Ja, bocs, végülis saját gondolatot nem is tettél hozzá."

Helyesbítettem a hibás tanácsodat!


"Mielőtt kritizálsz rakd össze a fejedben a leírtakat."

Ilyet gondolom azért írsz, mert nem megy a néma értő olvasás!

2020. márc. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
lehet kérni a végrehajtó általi költöztetést. Ha a bentlakó ragaszkodik az ingatlanhoz, akkor polgári peres út következik amit elveszít, de nyer vele kb fél évet, viszont minden költségét rá terhelik...
2020. márc. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%

8-as

Ennyi vagy!

2020. márc. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!