Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szabad most ingatlant vásárolni?

F.S.G. kérdése:

Szabad most ingatlant vásárolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ingatlan vásárlás előtt állok viszont hezitálok, hogy milyen hatása lesz a koronavírusnak. (Félek hogy elveszíthetem a munkahelyemet példálul.)

Ti mit gondoltok lesz válság, vagy hamar helyreáll a rend?

Válaszataitokat előre is köszönöm!



2020. márc. 13. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Ebből már biztos, hogy elhúzódó válság lesz, hitelre most nem szabad vásárolni...
2020. márc. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Barnabas333 ***** válasza:

Én fogok, mert muszáj, már nagyon nem férünk el a 7éves gyerekkel 35m2-en.

És kénytelen leszek hitelre, bár lehet azért 2-3 hónapot én is várok. Csak vegyék még meg az újpesti lakásom reális áron :-)

2020. márc. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
És ha elveszíted a munkahelyedet, nincs szükséged lakásra? Nem értem az összefüggést.
2020. márc. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
2: Pont ez a gond, az eladói reális árak nem igazán egyeznek a keresleti viszonyokkal...
2020. márc. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

Miert ne szabadna?

Mi most intezzuk a hitelt.

Jelenleg alberletben vagyunk ami tobb mint amennyi a leendo hazunk torlesztoreszlete lesz.

Ha meg nincs munkad akkor is kell fizetni a hitelt, vagy pedig az alberletet ha nincs hazad.


Ha van munkad ha nincs, a szamlakat fizetni kell.

Mi kulfoldon elunk es ha roszabbra fordul a helyzet akkor a bank eltolja a torlesztoreszlet beszedeset 1 honappal ami azt eredmenyezi hogy a hiteled 1 honappal kesobb fog majd lejarni, 1 honappal tobb a futamido, de abban az adott honapban tobb penzed marad.

Ha berelsz, a foberlo ilyet nem tud megcsinalni mert kell neki a penz es kozel nincs annyi tartaleka mint egy banknak. A bankoknak van mas beveteluk is a lakashitel mellett.

Ha a foberlo megis elhalasztna az adott honapi alberletet, azt kesobb behajtja egy masik havi alberlettel egyutt, mig a bank csak kitolja a futamidot 1 honappal.


Olyat ne vegyel ami nem szukseges. Ha kell haz akkor kell mert lakni muszaj valahol.

2020. márc. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!