Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanvásárlás. Rosszul...

Ingatlanvásárlás. Rosszul döntöttünk?

Figyelt kérdés
Lassan 1 hónapja, hogy eladtam, szerintem elég jó áron a 47nm-es 4. emeleti panellakásomat, rá egy hétre vettünk egy 15 éves 20 lakásos társasházi lakásban 80+7nm erkélyes lakást, az első emeleten. A négyzetméterre eső különbség 40eft a társasházi lakás javára. Lehet, hogy nem kellett volna azonnal belevágni és, ha vártunk volna akár milliók a zsebünkbe marad? Mert itt szerintem biztos ingatlanár esés lesz. Hitelt nem kellett felvennünk.

2020. márc. 25. 08:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Egyáltalán nem biztos az áresés, adott esetben akár jelentös emelkedés is lehetséges!
2020. márc. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Ti a panellakást egy magasabb kategóriás, nagyobb és első emeleti lakásra cseréltétek. Nem beszélve arról, hogyha valóban csak 40eFt/nm differencia van, akkor ügyesen adtátok el! Hitelt meg nem kellett felvennetek. Öszintén szólva nem is értem a kérdést, vagy mi is a kérdés. Jól döntöttetek.
2020. márc. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Igen, ha vártatok volna könnyen lehet, hogy milliók maradtak volna a zsebetekben. Ugyanakkor még 1-2-3 évig 47 nm-es 4. emeleti panellakásban laknátok. Te tudod, hogy ez nektek mennyit ér meg.


Másfelől amikor meghoztátok a döntést még nem számolhattatok az összes faktorral, tehát akkor jól döntöttetek, utólag meg könnyű okosnak lenni.


Harmadrészt most már semmit sem tehettek (illetve azt igen, hogy bánkódtok egy döntés miatt ami rosszul sült el, de kb ez a legrosszabb, amit tehettek).


Helyetekben most élvezném a nagyobb teret.

2020. márc. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó áron adtátok el a panelt, akkor még időben szabadultatok meg tőle.

Egyébként nem igazán értem, hogy hogyan is gondolod?

Ha áresésre vársz, akkor arányaiban ugyanott lennél, de inkább rosszabbul jártatok volna.Ha lesz ingatlanár esés, az elsősorban a paneleket fogja érinteni.

2020. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
#1 Milyen emelkedésről beszélsz? A forint értéke zuhan, világgazdasági válság küszöbén állunk, Németországban már most recesszió van. Akár százezrek is elveszíthetik a munkahelyüket, a turizmusnak is befellegzett. Gondolod mindezek ellenére majd pont a magyar ingatlanárak fognak növekedni? Reálértékben biztos nem.
2020. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Már elkezdtek zuhanni a panelárak!

Itt Bp-en ahol lakom azok a panellakások amik 30 millió felett voltak még nemrégiben, most már huszonmillióra van kiírva az áruk.

Szerintem megy ez még lejjebb is, hiszen még az elején tartunk a keletkező világválságnak.

2020. márc. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

itt igazából csak az szívná meg (ha lesz akkora árcsökkenés, 10-20% viszonylag semmi azért), akik hitelre vették ezeket a 30-40 milliós lakásokat.


Te igazából drágán adtál drágán vettél, ugyan ott vagy jóformán, én is így tettem. Én azt mondom, hogy ne pánikoljon most senki ezek miatt, évvége felé okosabbak leszünk.

2020. márc. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

amúgy publikus hogy hol volt ez a panel és hol van ez az újabb építésű?


A panel nagyon jó helyen lehetett, ha ilyen olcsón vettétek azt a nagy lakást(ami már kérdéses hogy jó helyen van :D )

2020. márc. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
A panelekkel együtt fog zuhanni az "új építésű" kártyavárak ára is. Akinek van rálátása az építőiparra az tudja, hogy mi vár ezekre a 2000-től napjainkig épült lakótelepekre, a panelek még mindig állni fognak - bár a mostaninál is jobban lecsövesedve - amikor a szittya magyar vállalkozók feketemunkásokkal összetákolt lakótelepei már összedőltek.
2020. márc. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

akkor mit javasolsz utolsó?


hol velegyen lakást az, akinek nem kell egy családi ház nyűgje?

2020. márc. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!