Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen költségek merülnek fel...

Milyen költségek merülnek fel lakásvásárláskor?

Figyelt kérdés

Ősszel szeretnék lakást vásárolni. Nagyjából olyan 15-16 millióért.

20% önerőt rakok bele, a többi hitel lesz.


Milyen egyéb költségek merülnek fel lakásvásárláskor? Az ügyvédi díj általában mennyi szokott lenni? Az illetéket meg kitudom számolni.

Milyen egyéb költségek vannak még?


Köszönöm.


2020. márc. 28. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Átírási illeték, ügyvéd, hitelfedezeti biztosítás
2020. márc. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ezek nagyjából mennyibe kerülnek?
2020. márc. 28. 13:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd vételár 1%a! Átírási illeték korodtól függően és attól hogy vettél e már lakást 4 vagy 2%. Ha 35 alatti vagy és még sosem vettél ingatlant 2%. Közjegyző 40-80 közt ezt általában visszaadják. Földhivatali iratokat az ügyvéd lekéri ha minden igaz.
2020. márc. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de úgy tudom hogy az átírási illeték kedvezmény csak akkor jár, ha 15 millió forintot nem haladja meg az ingatlan értéke, tehát ha efölött van, akkor ugyanúgy 4% az illeték, hiába az első ingatlan meg 35 év alatt vagy... igaz?
2020. márc. 28. 14:17
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Hát én ilyen ár határról nem tudok, de a NAV intézi ezt a kérdést, így ha hétfőn felhívod őket biztosan konkrétabbat fognak mondani mint én
2020. márc. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
#4 igen, így van.
2020. márc. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A 15 millióra jár a kedvezmény az a feletti részre nem.

Értékbecslés még ami költség.

2020. márc. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezt egy weboldalon olvastam, illetve ha az illeték-kalkulátor is eszerint adja ki.
2020. márc. 28. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!