Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti inkább jó állapotú, beköltö...

Ti inkább jó állapotú, beköltözhető lakást vagy teljesen felújítandót vennétek?

Figyelt kérdés

Pl 2 azonos méretű, azonos környéken lévő lakás, a jó állapotú drágább 2 millióval, de költözhető, egy tisztasági festés és kész.


Vagy teljesen felújítandó, minden cserélendő, ami hónapokig eltart + a mai szakipari árakkal 3-4 millió forint + rengeteg idegeskedés.



2020. ápr. 1. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha ízlésesen és szakszerűen van felújítva,akkor a felújítottat venném.


Bár ez a "felújítás" általában minden csak nem az amit leírtam...

2020. ápr. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy csak befektetők tudnak szerintem teljesen felúíjtandót venni, vagy akinek 2 lakása van. A többség eladja a lakását, és költöznie kell 2-3 hónapon belül.
2020. ápr. 1. 09:32
 3/6 anonim ***** válasza:

A felújítandó lakás még szerény számítások mellett is 0,5-1,0 millióval drágábba jön.

1. lakás most "x"2 mil" Ft. Hozzámegy festés max. 0,5 mil.

2. lakás most "x" mil. Ft, Hozzámegy 3-4 mil. Ft.

2020. ápr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, csak ott ugye az a + hogy saját igényeid szerint alakítod.


Amúgy festést szerintem kb mindenki megtudja csinálni, 3 vödör festék azt kész ( ha nem kell glettelni persze)

2020. ápr. 1. 10:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy felújítás nem 3-4 millió, inkább 6-7 Milla.

Én magamnak csinálom szinte mindent én csinálok, a vizszerereléstől kezdve a csempézésen át a konyhabútorig.

És őrülök ha kijön 3 millióból...

Viszont ha felújítottat veszel, ott nem tudni hogy egyáltalán mit csináltak meg, és hogy mennyire van összegányolva.

Lehet hogy 1 év múlva kezdheted újból a felújítást, és nem nagy élmény a drága csempét leverni...

2020. ápr. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Felújítottra pályáztunk, de korlátozottak voltak az anyagi lehetőségeink így végül felújítandó lett. A fűtésrendszeren és a villanyon kívül mindent magunknak csináltunk meg, csempézést, gipszkartonozást, falkaparás, glettelés, festés, ahil kellett, bontás. Komplett wc és fürdőszoba, konyha, ilyesmi. Szerencsére a férjem sok dologhoz ért. Na, de így lesz nagyjából 5 millió, amit ráköltöttünk, plusz vagy 8 hónap munka. Igaz, ez nem látszatfelújítás, vezetékek, minden cserélve. Utólag annyira nem bánom, legalább tudjuk, hogy rendben van, a felújítottnál lehet, hogy csak eltakarták szépen a szart... De az tuti, hogy összességében többe fog kerülni.
2020. ápr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!