Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapest legjobb környékei?

Budapest legjobb környékei?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Fiatal, egyedülálló nő vagyok és Budapestre tervezek költözni külföldről pár éven belül. Ti akik ott laktok, melyek a legbiztonságosabb helyek, kerületek ahol érdemes lakást bérelni / vásárolni?

Tekintve a pénteki késelést a villamoson, nyilván vannak környékek ill útvonalak amiket érdemes elkerülni, főleg egy nőnek egyedül. Ami nekem, aki sosem élt Budapesten furcsa hogy a belvároson belül is sok gáz hely van, amíg ahol én élek most ez leginkább a főváros külső kerületeire igaz.

Annyit tudok hogy a 8. Ker és a blaha gáz, de mindkettő annyira közel van a “turistás” helyekhez hogy simán belesétálhat az ember.

Természetesen nem tervezek késő este sétálgatni, még csak tömegközlekedést sem fogok használni mivel inkább autóval közlekedem. De szeretném elkerülni hogy olyan környékre költözzek ahol pl fényes nappal is kirabolhatnak.

Előre is köszi!


2020. ápr. 6. 12:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Egy esetből azért nem kéne extrapolálni…. Nincsenek napi szinten késelések még a nyóckerben sem!


Mindazonáltal, ha van elég pénzed, akkor a budai kerületekben nézelődj! I-II-XII.

2020. ápr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Minden kerületnek vannak jobb és rosszabb részei, akár egy utcán belül is. Én pl. most a III. kerület hegyoldali részén lakom és szuper hely. Autóval (vagy akár busszal) pár perc a központibb rész, itt meg csend, nyugalom, jó levegő van, igényes lakókkal. Laktam a IV. kerületben is, ott is vannak szép kertes részek a paneleken kívül, de én a központot is szerettem. Belvárosba soha nem költöznék.
2020. ápr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Buda. Mondom ezt pestiként. Bár én szeretem pestet hisz itt nőttem fel. De a gyerekkori cimbim kispestről költözött budafokra és ő azt mondja, hogy érezhető, szinte tapintható a mentalitás beli különbség.
2020. ápr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Buda esetleg Zugló
2020. ápr. 7. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

16, 14 meg 13

és Buda mint írták előttem

2020. ápr. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
XIV (Zugló), XVI, Buda. De sok jó környék van, inkább belvárost, külvárost, vagy valamilyen átmenetet részesítenél előnyben?
2020. ápr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én már nem élek Pesten,de a 8.kerületben laktam anno és semmi bajom nem volt,nem éreztem,hogy gáz lenne vagy veszélyes.Egyedül laktam és minden este sétàltam (egyszer ugrott csak egy drogos a hátamra,megpróbálta ellopni a táskám,de nem sikerült neki és elfutott.Ez volt a legdurvább sztori)
2020. ápr. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Minden kerületben vannak normális és gázos részek is. Buda sem tökéletes, közel sem. Nyugodtan lehet lakást venni pl. a 16. és 17. kerületben is. Én ezekben nőttem fel. A 13. és 14. kerület is okés. Ezerszer inkább laknék pl. Rákosszentmihályon, mint pl. Újbudán.
2020. ápr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az is kérdés, mennyi pénzt tudsz a dologra rászánni. A XIII, ahol én lakom folyamatos rehabilitáción megy végig, itt az országban és a városban is a legtöbb új építkezés, így egy nagyon jó környék és metróval közel van a belvároshoz, csak itt az árakat is úgy kell kalkulálni, hogy 8-900.000 ft/m2
2020. ápr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!


Ti mit gondoltok, a koronavírus után lejjebb mennek az ingatlanárak? Már egy jó ideje tetőzik Budapesten.

2020. ápr. 11. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!