Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen fűtési rendszereknek...

Milyen fűtési rendszereknek van a legnagyobb havi költsége?

Figyelt kérdés
Tehát mit kerüljek lakás vásárlásnál,keveset akarok fizetni havi szinten.

2020. ápr. 25. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:

A futesi rendszer csak egy tenyezo a sok kozul...

Hőszivattyunak alacsony lesz a havi koltsege de sokba kerul.

Sima gazcirko kazan nem rossz. Elektromos kazant messze keruld el.

2020. ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az 1-es is írta, nemcsak a fűtés fajája számít, hanem a szigetelés, és az ablakok is.

Az én házam 1975-ben épült és én 2007-ben vettem. Akkor fali, sima kombi kazán volt, ami csak pörgette a gázórát, de nem csinált igazán meleget, napi szinten 30m3-t gáz fogyott, aminek a minősége is sokkszor megkérdőjelezhető. Régi fa ablakok, B30-as tégla, palatető semmi plusz szigetelés. Kazán kuka lett, maradt a vegyestüzelésű kazán fával, de kellett 70-fokos víz, ahhoz, hogy kellemes meleg legyen.

Elkezdtem a felújítást, helyiségenként haladva, ablakcserék, gipszkarton előtétfalas szigetelés a szobákban. Mára simán elég az 50 fokos víz is, sőt van, hogy csak a klímával fűtök, és akor még a külső homlokzat, és a tető szigetelése nincs is meg.

Ami biztos, a tapasztalataim alapján, hogy a régi, nem kondenzációs kazánnál elég nagy fogyasztásra lehet számítani, és annak cseréje többszázezres mutatvány, főleg ha kéményt is kell cserélni, minmum béleltetni hozzá. Ettől még nem muszáj elvetni, csak bele kell kalkulálni a vételárba, vagy az alkuba.

2020. ápr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően kerülni kell az infra paneles, hősugárzós fűtéseket, de ahogy írják, a szigetelés legalább ennyire fontos, ha nem fontosabb, mint hogy mivel állítod elő a meleget.

Egy régi szigeteletlen, huzatos ablakú házban lehet akármilyen szuper gázkazán, vagy inverteres klíma ha szökni hagyod a meleget.

2020. ápr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mindentudó99 ***** válasza:
A konvektoros se a legjobb. Olyat nem biztos hogy kifogsz hogy felújított fűtésrendszer kondenz kazánnal. Legtöbb használt háznál a fűtésrendszert korszerűsíteni kell. Szerencse ha csak a kazánt kell cserélni. De ne csak ez alapjàn dönts. Lehet a fűtés szuper a ház meg ramaty.
2020. ápr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!