Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki élt budapesti agglomeráció...

Aki élt budapesti agglomerációban és Budapesten is, mik a tapasztalataitok? Megbántad, esetleg van, amelyiket biztos nem cserélnéd el a másikra?

Figyelt kérdés
Nagyon zöldövezet párti vagyok, de egyelőre tapasztalat nélkül, ezért érdekelne mások véleménye.

2020. ápr. 28. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mikor elkezdtem az egyetemet, felköltöztem Pestre albérletbe. 6 évig laktam ott összesen, ezalatt 2 lakásban is, egyszer a belvárosban, egyszer pedig egy külsőbb kerületben.

Azután az agglomerációba költöztem, most is itt élek ~20 km-re Budapesttől.


Fényévekkel, leírhatatlanul jobb a mostani lakhelyem.


Pest számomra elviselhetetlen volt lakhatás szempontjából. Először is irreálisan drága a lakás is és minden más is. De ez még egy dolog... Amit nem bírtam igazából, az maga a város, hogy az egész egy nagy közlekedési csomópont kb... Mindenhol tömeg, zaj, zsúfoltság, még több tömeg, szemét, ürülék, beton, még több tömeg, hajléktalanok, rohanás, őrültek, tömeg. Nincs egy csendes zug, ahol az ember egyedül lehetne a gondolataival.


Most kint lakok a "zöldben", jelenleg is a kitárt ablak mellett ülök, napfény és madárcsicsergés jön be csak. Ha végeztem a munkával akkor kimegyek sétálni egyet az erdőbe. :)

A településen nem jellemző a szemét, a zaj, az ürülék és a többi. Egy nyugis, csendes kis falu. Az ember bármerre indul, perceken belül az erdőben találja magát, ahol nincs egy lélek se.

Sokkal olcsóbb minden, és az egész helynek van egy "chill" atmoszférája.


Pesten belül ajtótól ajtóig 45 percet utaztam suliba, most kereken 1 órát utazok munkába, szóval ilyen téren szerintem semmi jelentősége.

Az egyik pesti plázában bő fél óra alatt ott tudok lenni itthonról, szóval vásárlás, bank, posta, drogéria, mozi, ilyesmik nagyon kényelmesen és gyorsan elérhetőek, nem érzem magam elzárva a világtól.


Semmi pénzért nem költöznék vissza a kaptárba. :)

2020. ápr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
8 évig élem Bel-Budán. Imádtam. Fiatalok voltunk, rengeteget dolgoztunk, de munkába járni és a minimális szabadidőnk eltöltéséhez ideális volt. Haza lehetett sétálni pl színházból nyári estén, negyed óra volt biciklivel hétvégén a Margit-sziget. Családalapítás előtt költöztünk (én vissza) az agglomerációba. Nem bántuk meg. A jelenlegi életünkhöz ideális, de közel van Bp., nem maradunk ki semmiből. De elképzelhető, hogy ha nagyobbak lesznek a gyerekeink, fogunk még költözni.
2020. ápr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Budapestről költöztem le Agárdra... vonattal járok be dolgozni, én nem bántam meg, imádok itt élni, és szerencsére munkahelyemen én vagyok a fúlőnök, így magamat cseszem le,ha kések a vonat miatt :) de lekopogo., mostanában ritka.
2020. ápr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3.nak: én is Agárdon élek 25 éve. Akkor még élhető kiváros volt, kb. 6000 lakossal. Most 12 ezren élnek itt, tömeg, zaj, zsúfolt óvodák, iskolák és orvosi rendelők.Nyáron meg többszöröse a létszám az itt élőknek. Akik ide jönnek itt nem költenek, csak szemetelnek és zajolnak. Ha most kellene döntenem, sose költöznék ide.
2020. ápr. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Szerintem Budapest után érzi a #3-as, hogy mennyivel nyugodtabb az agárdi környezet. Régi Agárdhoz képest biztos forgalmasabb. (Én is budapesti voltam egész életemben.)
2020. ápr. 29. 17:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Így van, és részben ezért is döntöttem agárd mellett, mivel van élet, nyáron van ejszakai élet, mégis a kis házikóm egy csendes nyugodt eldugott helyen van, így ha akarom nyugiban ücsörgök a teraszon es csapkodom a szúnyogokat, ha akarom, akkor megyek zűleni, es még ráadásnak ott a tó is... nem értem azokat akik keseregnek...
2020. ápr. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
28%
En 25 év város után költöztem vidékre. Szerintem rém unalom, mindenhez autó kell, gyalog semmit nem tudsz elintezni, állandó ingazas. Én megbantam. De ez attól függ ki milyen típus, barátnőmnek tetszik. Én szerettem a nyüzsgést, szerettem munka/suli után beulni valahova vagy osszefutni haverokkal.
2020. ápr. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1: Hol van ez, ahol ennyivel olcsóbb minden?

Mi minden olcsóbb?

Mit dolgozol?

2020. máj. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#7 Hány fős település?
2020. máj. 2. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!