Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti hol vennétek lakást/házat?...

Ti hol vennétek lakást/házat? Melyik a jobb döntés? Budapesten lakást venni, vagy vidéken ugyanannyiért egy nagyobb kertes házat, és miért? Olyan írjon please, aki lakott már pesten és vidéken is.

Figyelt kérdés

2020. máj. 7. 17:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Én mindenképp Budapesthez közel, de a városon kívül.

Jó a főváros közelsége munka, szórakozás, ügyintézés szempontjából, de számomra lakhatás szempontjából elviselhetetlen volt, arra sokkal jobban szeretek valami falusi közeget.

2020. máj. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok

Még hozzátenném, hogy ez persze teljesen személyes preferencia, másnak meg pont az jön be, hogy a "nyüzsiben" élhet, és minden közel van. Szóval erre nincs "jó válasz" vagy "rossz válasz". :)

2020. máj. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Én laktam pesten 6 évig, én már untam 60km odébb vettem házat( 10 m alatt volt, nem egy putri de nyilván csinosítani kell) kisvárosban, pestre járok melózni kocsival 30 perc.

Én vidéket jobban szeretem.

2020. máj. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapban Bp.


DE!


- Korotok?

- Gyerek?

- Anyagiak?

- Meló?

- Suli?

- Kocsi?

- Egészségi állapot?

- Hobbik?

2020. máj. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Vidéken nőttem fel, Budapesten élek 15 éve. Valahogy a kettő között az ideális. Közeli agglomerációban (Budaörs, Törökbálint,Biatorbágy,Üröm,Nagykovácsi,Solymár, vagy a keleti oldal, tökmindegy).


Ezeken a helyeken egyszerre érvényesülnek a vidéki és nagyvárosi előnyök. Persze Budapesten is vannak kertesházas részek, az sem elhanyagolható azért.

2020. máj. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Lakasnal jobb a videk az biztos. Legjobb Budapesti kertes haz de gondolom arra nincs penz. Sose ertettem akik panelban elnek. Az mas mondjuk ha egy fiatal a 20as eveit vegig akarja bulizni, de h csaladdal bent elni...
2020. máj. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ott vennék, ahol dolgozom.
2020. máj. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
24 éves nő vagyok, egyedülálló.Jelenleg nekem pest lenne az ideális, mivel ott dolgozom, de néznem kell a jövőt is, hogyha majd családom lesz persze a nagy kertes ház nyugival a jobb, de félek egyedül elköltözni egy ismeretlen vidékre, illetve, ha pestre kell mennem dolgozni az elég hosszadalmas és sokszor veszélyes éjjel egyedül mászkálni..(kocsival sajnos ez nem opció)
2020. máj. 7. 21:09
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Én vagyok az embered, mert Budapesten születtem és éltem 45 éves koromig, majd 20 éve falun, de megvan a pesti lakásom is.

Nagyon helyesen írta előttem valaki, hogy kérdezte a korotokat, mert az nagyon fontos.

Én úgy gondolom (saját tapasztalat) egész fiatalon Budapest, lakás.

Nem kell kerttel bajlódni, füvet nyírni, permetezni, havat lapátolni stb. ott a szórakozás, az emberek nem foglalkoznak egymással, nem érdekled őket, nem ítélkeznek. Fiatalon a lakás praktikusabb.

Aztán jön a párra találás, családalapítás, gyerekek.

Ekkor már jobb a kertes ház, az ember megállapodott, jönnek a barátok, kerti bulik, jó dumálások, borozgatások a teraszon, bográcsozás.

Gyerekek felnőnek, kirepülnek, nagy lesz a ház, kemény meló a kert, egyre messze van a bolt, az orvos,... irány vissza Budapestre, a házadnál kisebb lakásba.

De mivel életed javában megszoktad, hogy amikor kilépsz zöldet látsz, veszel lakás mellé egy kis telket valahol, ami pont elég és jól érzed magad.

2020. máj. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

#8

Míg egyedülálló vagy maradj Budapesten és majd a pároddal közösen vegyetek házat valahol az agglomerációban.

Addig meg lakás, az mindig eladható.

2020. máj. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!