Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor hallani olyat hogy ki...

Mikor hallani olyat hogy ki megy kanadába innen a magyar ember élni hogyan vesz házat? És a másik kérdésem hogy hogyan éri meg neki ott venni?

Figyelt kérdés
Mer a magas fizetés mellett most ahogy nézem brutálisak a ház árak is. Egy itteni átlag családi ház ott 100millió forint. (jó esetben de akár 300milió is lehet) Mer úgy még érzek realitást hogy meg szedi magát és itthon vesz.
2020. máj. 8. 12:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Azt gondolná az ember hogy az luxus villa pedig ott ilyen 10millió dollár felett mozognak a luxus villák.
2020. máj. 8. 12:42
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem csak 100milliós házak léteznek ott sem!

Eleinte amúgy is bérel mindenki.


Ha viszont "megszedi magát" azaz bejött neki a dolog, akkor már hülye lenne haza jönni.

2020. máj. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

hát egy lófing osb ház 30 milla xD


Tudsz küldeni nekem olyan oldalt ahol kanadai házak vannak az ittenihez hasonló áron? Mondjuk nem nagy városokban vagy a széleken ahol olcsóbb?

2020. máj. 8. 16:05
 4/16 Beviz Elek ***** válasza:

Ugyanúgy vesz mint a kanadaiak. Dolgozik, megveszi hitelre, lassan visszafizeti.

Hogyan éri meg? Ugyanaz mint otthon, csak könnyebb.


Az ingatlanárak ugyanúgy eltérőek mint otthon. Nem ugyanannyi a főváros külső kerületében mint mondjuk egy eldugott kis faluban az ország keleti részén. Mi Angliában élünk, van 2szobás lakás 60ezer fontért és 600ezerért is (sőt, London egyes részein mégdrágábban).


Fót-Göd-Dunakeszi-Erdőkertes részen ha keresel egy 2-3 szobás normális állapotú, modernebb (kp-i fűtés) kertesházat, akkor 30millió alatt semmit nem kapsz. Mi Yorkshire-ben 35millióért vettünk.

10%ot be kellett fizetni (lakbér mellett félretettük), a maradékot 10 év alatt kifizetjük úgy hogy nem szárazkenyéren élünk, ezzel párhuzamosan garázsépítésre is teszünk félre.

Otthon hogy jönne ki a matek?

2020. máj. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Minimál béren 35 millás lakásért 70 évig kell dolgozz úgy hogy közbe nem eszel tehát hibernálod magad. Mint a csillag közi utazás olyan. De még egy 2 millás keresettel se jön ki 10 év alatt főleg ha a bank kamatot is számol fel pedig olyat még nem láttam amelyik nem szokott.
2020. máj. 8. 20:54
 6/16 Beviz Elek ***** válasza:

Naugye...


Hiába drágább az élet, összességében jobban jön ki a matek, ezt még megfejeled a nyugalommal ami otthon nincs...


Én az említett környéken laktam, családi segítségre nem számíthattam és a 20-as éveim elején vakaróztam hogy mégis miből fogok ennyit összeszedni úgy hogy legyen életem is mellette. Kilátástalannak tűnt a helyzet, így dobbantottam.


A hitelt 25 évre vettük fel (kb 30millió), akkor is tudjuk fizetni ha valamelyikünk bevétele kiesik. Korlátlanul lehet előtörleszteni, mivel eleget tudunk félretenni ezért kicsit emeltünk a havi befizetésen, ezáltal az eredeti menetrendhez képest minden hónapban kevesebb kamatozik, ha tudjuk tartani a tempót akkor 11 év alatt letudjuk. Ezen és a garázsra szánt megtakarításon felül még gyűjtünk ami évente egy összegben megy a házra, most 1000 font lett, tehát ha nem történik tragédia akkor a 10 év könnyen tartható.

2020. máj. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mi 5 éve élünk Kanadában, 3 éve vettünk házat. Először egy 800 ezres városba kötöztünk, de Torontohoz, Vancouverhez képest még itt is elég olcsók voltak az ingatlanok. Lakást béreltünk 2 évig. Magyarországon volt egy kicsi, vidéki házunk, ezt eladtuk, és egy részét felhasználtuk az önerőhöz. A nagyvároshoz közeli kisvárosban vettünk kertes házat kb. 40 millió forintért, 25 év hitelre. A hitelt kényelmesen fizetjük, sőt már előtörlesztettünk egy csomót, így 3 év alatt több, mint 1/3-a ki van fizetve. A havi összbevételünk 6700-6800 dollár, a törlesztőnk 1100, amiben már az ingatlanadó is benne van. Kanada nagy része nem drága a fizetésekhez képest. Én inkább azon csodálkozom, hogy Magyarországon ki veszi meg a 40-60-80 milliós házakat.
2020. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

[link]


Itt találhatsz 20 és 40 millió közötti házakat, lakásokat.

2020. máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Beviz Elek ***** válasza:

Otthon biztosan nem segít ez a CSOK-os dolog. 3 gyerek után 10 millió pacsira+15 millió kedvezményes kamatra, ez megdobta az árakat és enélkül, átlagos fizetésből már nem igazán lehet értelmes házat venni. 25 év rabszolgaság és bármit megteszel csak dolgozhass hogy legyen hol laknod.


Értem én a dolog gazdasági részét is, de abban is biztos vagyok hogy több gyereket vállalnak be az emberek/olyan kapcsolatban is bevállalnak gyereket ahol egyébként nem tennék, hiszen csak így van esélyük házat venni. Ebből ugye több válás, több csonka család lesz...

2020. máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
és ezekben az árakban a berendezés is benne van? Szal ezt így adják ahogy a képen kínálják vagy csak ki díszítik hogy lakájosabnak képzeljük el? De ez amit küldtél nekem csak azt a kérdést veti fel amit fel tettem. Nem azért de pírból van semmi különös nincs benne azon kÍvül hogy egy házibulit nem mernék benne meg tartani. 40milió forint. Az itteni házak nagyobb és téglás változatban nem kerülnek ennyibe.
2020. máj. 11. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!