Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapest lesüllyedhet mint...

Budapest lesüllyedhet mint város? Nem érdemes ott ingatlant venni, mert bukó lesz?

Figyelt kérdés

[link]

Ez egy képben jól összefoglalja a város helyzetét. Ironikus, hogy a "bulinegyedbe" ahova pár éve külföldi befektetők egész hada jött, most úgy elszegényedett hogy romák osztanak ételt az éhezőknek.

Ahogy pár éve felkapták, úgy most le is süllyedhet Budapest? Mert munkalehetőség az már nincsen, a városvezetés rossz, ráadásul politikailag is instabil és egy rakás bebukott vállalkozás van.

Anyám nagyon akar nekem venni egy lakást, de én le akarom beszélni róla mert most szerintem nem éri meg.

Szerintetek is lesüllyedhet? Vagy csak én látok rémeket?


2020. máj. 15. 01:58
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy lesz ilyesmi egy bizonyos szintig, de nem minden részén és egy főváros az mindig főváros. Én elfogadnám a lakást a helyedben, csak jól nézzétek meg, hogy melyik részen vesztek. Nekünk Debrecenben vannak lakásaink kiadva, mindig nagy a kereslet rájuk. Később,ha te már nem akarsz a lakásban lakni ki is adhatod akár, Budapesten főleg tuti, hogy lesz aki szívesen kiveszi!
2020. máj. 15. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Budapesten főleg tuti, hogy lesz aki szívesen kiveszi!"

Jelenleg több tízezer, akár több százezer ingatlan üresen rohad Budapesten. Nem hiszem, hogy mindig lesz aki kiveszi. Max olyan áron, amiért már nem is éri meg kiadni, mert az amortizáció több mint a bevétel.

2020. máj. 15. 11:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A vírus miatt az airbnb és egyéb rövid távú kiadási piac bedőlt. Most nem éri meg ingatlant venni Budapesten. Az árak még magasak, kereslet már visszaesett. De az azért eléggé clickbait kijelentés, hogy Budapest el fog süllyedni. Nem fog. A népesség 1/5-1/6-oda él Budapesten. Lesz visszaesés, ki kell várni, aztán lehet lakást venni befektetésként.
2020. máj. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

Minél nagyobb egy város, annál nagyobb a szociális olló, a legnagyobb nyomor is a nagyvárosokban, ott is a belvárosban van. Az egész ország összes koldusa idejön (sőt, Romániából, Ukrajnából is), mert itt van kitől kéregetni, van szociális háló valamennyire, stb.

Kisvárosban nem látsz az utcán heverő, maga alá vizelt tömegeket, Budapesten végig rajtuk lépdelsz át, ha kimész.

Ez ilyen.

Budapest B+-os world city, Amerikában még látványosabb ez a sokkal nagyobb, A+-os world city-kben, metropoliszokban.

A Wikipédia Budapest szócikke szerint már Alpha World city Budapest is, ez ezzel jár.

2020. máj. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!