Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A mostani ingatlanpiaci...

A mostani ingatlanpiaci helyzetben mennyire "szokás" vagy reális alkudni egy ÚJ ÉPÍTÉSŰ ikerház árából. Ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés

Esetleg van valami statisztikai adat hirdetett / eladási árról.

Valakinek van tapasztalata az ügyben?



2020. máj. 16. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Rá kell érezni (pl. ha figyeled a hirdetéseik sorsát hosszú ideig), hogy az a lakás a nyakukon maradt, és gyorsan kell nekik a pénz, vagy sem.

Kicsit beszélgetsz is a lakásnézéskor erről, és akkor tudni fogod.

Merészség kérdése is, milyen számot mondasz. Én %-ban szoktam kezdeni az alkut. Kezemben számológéppel.

Be is ütöm, és számszerűsítem is, ha látom, hogy hajlik rá.

fontos: CSAK akkor alkudj, amikor már CSAK az ár megbeszélése van hátra, de biztos vagy benne, hogy megveszed, és már van időpontod az ügyvédednél.

Mert akkor komoly a vételi ajánlat.

2020. máj. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet persze.
2020. máj. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sztem most lehet csak igazán.
2020. máj. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
7%
Én alkudnék vagy 50%-ot, mivel ők is tudják, hogy pár év múlva Magyarországon a töredékét fogják érni az ingatlanok.
2020. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
50%... azért az építőanyagok elég drágák, néztem hogy mennyiből lehet felépíteni egy házat. Az sem olcsó. Nem akarok irreális számokkal dobálózni alkudozás során. Akkor szeretnék alkudni, ha már eldöntöttem, hogy nekem kell az adott ház, csak kíváncsi vagyok mennyit sikerült lealkudni most a közelmúlt vevőinek.
2020. máj. 19. 20:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Arról nem hallottál még, hogy nem minden beruházás nyereséges, hanem van KOCKÁZAT mindenhol? Kit érdekel ha bebukják, az ő bajuk nem a tiéd.

A piac majd beárazza az új építésű ingatlanok árait is.

2020. máj. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Amióta kiírtam ezt a kérdést, itt a környéken (18.kerület) 4-12%-al emelték az új építésű házak árát.
2020. jún. 2. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!