Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miben különbözik egy olyan...

Miben különbözik egy olyan ingatlan vétele, ami nem tehermentes egy olyantól, ami tehermentes?

Figyelt kérdés

Az egyik eladó azt mondta házmegtekintéskor, hogy az eladásból szeretnék kifizetni a hitelt, vagyis nem tehermentes.

Tehát ha esetleg egy ilyen ingatlant szeretnék majd megvenni, akkor mire kell figyelni? Vannak többletköltségek, esetleg bármilyen hátrány érhet engem emiatt (én is hitellel venném)?


2020. máj. 18. 11:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

A te hiteleddel kapcsolatban nem tudok hozzászólni, de én vettem már terhelt ingatlant.

Ott a vételárat az ügyvédnél kellett letétbe helyezni, ezzel egyidejűleg elkészült a javamra a tehermentes adásvételi. Az ügyvéd elutalta a tartozást a vételárból, a földhivatalba bevitte az adásvételivel együtt (vagy beviszed) a tartozás törlésére vonatkozó igazolást, ahol széljegyként felvezetik a tulajdonlapra a törlést.

Ekkor kapta meg az eladó a vételárból maradt összeget.

Majd amikor nagyjából 30-60 napon belül megtörténik az adásvételi alapján az új tulajdonilap, az már tehermentes volt.

2020. máj. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Annyi, hogy az első vételárrészből tehermentesít, és ezt leigazolja az ügyvéd felé.

Kicsit hosszabb időt vehet igénybe, mint egy tehermentes ingatlan vásárlása, de ennek csak akkor van jelentősége, ha amúgy hitel nélkül, egy összegben tudnál fizetni. Egyébként a hitel intézése hosszabb lesz, mint a tehermentesítés (legalábbis általában hosszabb), ezért nem hátráltat a dolog.

2020. máj. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

#2

"Egyébként a hitel intézése hosszabb lesz, mint a tehermentesítés (legalábbis általában hosszabb), ezért nem hátráltat a dolog."


Akkor elárulnád, hogy miből is fog tudni az eladó tehermentesíteni a hitel előtt? Mert a vételárból, azaz a hitelből szeretné rendezni az adósságát.

2020. máj. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem az eladó tehermentesít, mert puszira nem adunk egy bizonytalan egzisztenciájú egyednek a kezébe pénzt! Ügyvéd tehermentesít a letétbe tett vételárból. Hogy az aztán hitelből, vagy kp-ból lett letéve teljesen közömbös.
2020. máj. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%

Jajj, de okos vagy, hát te most aztán nagyon hozzáértően megmondtad a frankót. :D


Na, akkor elmondom újra: az ELADÓ megkapja a szerződés aláírásakor a foglalót meg az első vételérrészt, esetlegesen a teljes önerőt. EBBŐL tehermentesíti az ingatlant (természetesen előre leegyeztetett határidőben és módon).

Kifizeti, amit kell, elhozza a törlési engedélyt, és sürgősségivel beadja a földhivatalba.

Ezt az ügyvéd átvállalHATja, ha az eladó megbízza rá, de a szerződés szerkesztésében ez sosincs benne.

Ezt követően, amikor már tiszta a tullap, és a hitel egyéb feltételei is megvannak, a bank kiutalja az utolsó vételárrész - ami a kölcsön összege.


Ügyvéd vagyok, egymilliószor csináljuk így. Van, hogy megkérnek, hogy intézzem én a tehermentesítést (persze ekkor ezt külön meg is fizetik), és van, hogy intézi az eladó.

2020. máj. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%
És még annyit hozzátennék, hogy a bank nem fog terhelt ingatlanra kölcsönt folyósítani, ezért minden esetben az önerőből kell menni a tehermentesítésnek. Ha ez nem megy, nincs ügylet. A bank max. ritkán akkor tehermentesít kölcsönből, ha a másik oldalon is ő, vagy egy másik, vele együttműködő bank áll, akkor néha vállalják, hogy ezt lerendezik egymás között. Nem mindegy, mert láttam már ilyen miatt elutasított hitelkérelmet.
2020. máj. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

#5

A francokat vagy te ügyvéd, de még csak nem is értesz hozzá!

Nem ismételgetem magam, vettem terhelt ingatlant, ott az volt a menet, amit leírtam.

Te meg nyugodtan adogasd oda "tehermentesítésre" a pénzed egy olyannak a kezébe, aki eljutott már odáig, hogy olyan szinten tartozik fűnek-fának, hogy a házát kell eladnia, mert különben elárverezik!

2020. máj. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%

Szűnjél már meg, te elmebeteg. Nem akarok én veled társalogni. A Kérdező kérdésére válaszoltam, ügyvédként, szakszerűen. Hogy te mit csinálsz, az engem maximálisan nem érdekel.

Keress mást, akivel vitatkozhatsz, hogy kitöltsd az érdektelen, unalmas, szürke kis életedet.

2020. máj. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk én sem hiszem, hogy ügyvéd vagy, vagy ha igen, akkor nagyon ráérhetsz!:D


Kérdező!

Eleve tudni kellene, hogy mennyi az adósság ezen az ingatlanon és annak az összege belefér e a foglalóba vagy sem. Mert tényleg rizikós úgy fizetni valakinek annak az adóssága rendezésére, hogy nem is ismered! Ha nem rendezi a házon levő adósságát, akkor bottal ütheted a nyomát!

2020. máj. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%

Igen, ügyvéd vagyok, és igen, épp ráértem, mert egy keresetet fejeztem aztán adtam be, és annak vannak olyan fázisai, amikor "pörög" a feltöltés, illetve vártam az ügyféltől az e-mailes választ.


Nem tudom, hogyan jön ez ide. Ahelyett, hogy megköszönné valaki, hogy szakmabeli segít így is tanáccsal (mondhatnám, hogy menj el ügyvédhez, és fizesd ki a kb. 20.000,- Ft-os óradíjat a tanácsadásért), de már megszoktam, hogy itt a segítségért mindig leszólás meg hitetlenkedés jár. Már nem is lep meg semmi.

2020. máj. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!