Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire reálisan számolok...

Mennyire reálisan számolok hogyha 50 ezer forintra jön ki havonta az autó fenntartása?

Figyelt kérdés

Mondjuk számoljunk egy nagyon jó állapotú használt suzukival, ami legyen 1 millió forint, nyilván az 1 millió forintnál számolni fogom, az amortizációt is illetve az abból kieső hozamot is illetve a számolásomban 1250-1500 km-t feltételezek havonta.


Ez mennyire fedi a valóságot?

Vagy el kalkuláltam vmit?



2020. máj. 22. 15:27
A kérdező szavazást indított:
Többe kerül
Teljesen reális összeg
Nem reális,kevesebből is meglehet úszni
18 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi futott km-re amortizálod a vételárat?

Ilyen kis értéknél nagyon nem mindegy, hogy kell-e venned egyből két garnitúra gumit, kell-e pl egy komolyabb szerviz a szokásoson felül stb stb.

2020. máj. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Nagyjából oké. Én évi 150-et számolok szervizre, így némileg magasabb összeg jön ki. Cascót és parkolási díjakat nem számoltam.
2020. máj. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Miket számolsz bele?

Milyen biztosítási besorolásod van?


De az 1500 a mostani kedvező benzinárak mellett mondjuk 30 ropi, plusz havi 5 ezer a biztosítás + adó, azaz marad ebben a nagyon optimális esetben 15 ezred útdíjra, mosásra, parkolásra, karbantartásra és szervizekre. Ha nagy mázlid van kijöhet, de én inkább többre tenném. Az értékvesztést nem számoltam.

2020. máj. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Vételár, szervizelés, biztosítások, súlyadó, vizsgáztatás, garázsbérlés, parkolási díjak, benzin, gumihotel, stb. egy hóra vetített ára. Pl. ha 10 évig használod, akkor a vételárat 120-szal kell osztani, ha az alatt 5-ször kell vizsgáztatni, az 5 vizsga árát, költségeit összeadva is 120-szal osztani.
2020. máj. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4. folytatva: nekünk városi bevásárlóautó jött ki ennyire garázsbérlés nélkül, tehát minimális kilométerrel, autópályadíj nélkül, mert nem jártunk oda ki. Használtan vett Suzuki szintén.
2020. máj. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nincs autóm söt jogsim sem, csak elméleti kérdés hogy mennyire érné meg,de újra számolva látom hogy még havi 50 nél is több.

Pénznyelö nem éri meg

2020. máj. 22. 17:06
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6: Igen, mi is jobban jövünk ki taxival és szállítókkal.:) Azzal nem kell dolgozni, foglalkozni. Nagyvárosban jobban elvagy autó nélkül.

Olyan útvonalon pedig ahol van vonat, távolsági busz, sok telekocsi jár, szintén.

2020. máj. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Belvárosban sokkal jobban megéri bérelni.

Tudom, mert nekem sajátom van...

2020. máj. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezzel számolgass:

[link]

2020. máj. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ha pesten élsz a belvárosban, és hétvégente sem hagyod el anvárost akkor tényleg felesleges saját autót tartani
2020. máj. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!