Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Valósága beleszerettem egy...

Valósága beleszerettem egy családi házba de a tulajdonos eladta másnak. Most ismét lehetőségem lenne megvenni de áron felül. Ti mit tennétek a helyemben ?

Figyelt kérdés
Hitel felvétel miatt csúszott az adásvételi szerződés és így eladták az orrom elől a házat ami megtetszett. Most az új tulajdonos eladná a házat viszont majdnem a duplájáért mint amennyiért vette. Nem tudom mit tegyek legszívesebben megvennem, de igy jóval a piaci ár felett van .

2020. máj. 25. 08:37
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

A 3. válaszolónak a kérdésére írom az 5 okot amiért "beleszerettem" a házba.

1.a szomszédok nagyon kedves és segítőkész emberek

2.a háznak előkertje van parkosított ,az udvaron körben tuják

3.a házba belépve egyből otthon éreztem magam a belső elrendezése nagyon tetszik

4. Gyönyörű szép nagy cserépkályha a nappaliban.

5.a kert szép rendezett .

2020. máj. 25. 22:46
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

#31

Kedves Kérdező!

Akkor menjünk sorban:

1.

Én a világ legjobb szomszédja vagyok, senkivel nem foglalkozom, ellenben kedves és segítőkész vagyok. DE! Jövőre tervezek költözni - de akár meg is halhatok - így nem tudni ki jön a helyemre.

Nyilván normális ember nem költözik egy rakat cigány közé, de a szomszédok nem egy életbiztosítás, mert változnak.

2-5. (A kert)

A házak zöme előkertes, hogy az mennyire van rendben csak tőled függ! Vagy megcsinálod, vagy fizetsz érte embereknek, amire bőven telne a maradék 15 millióból, amivel ez a ház túl van árazva.

Tujákat ültetni a legkönnyebb dolog a világon.

3.

Ezzel nem tudok vitatkozni, fontos dolog.

Viszont biztos, hogy van és lesz még olyan ház, ahol hasonlóan érzel.

4.

A differenciából, ami a zsebedben marad, akár minden helyiségbe építtethetsz cserépkályhát, egy mutatósabb darab 5-600ezer Ft.

2020. máj. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég!


Te dupla árat akarsz kifizetni, mert van a lakásban egy cserépkályha, az udvaron meg pár tuja? :D


Ez most komoly? :D

2020. máj. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
52%

Túlárazott dolog nincs,minden egyéni döntés kérdése.

Azt kell eldönteni,hogy NEKED megér-e annyit?,ill

NEKED mi az a lélektani határ pénzben amit megér.

Ez ennyire egyszerű.

2020. máj. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
82%

"Ha megveszem 20 milliós adósságom lesz "


Az a baj, hogy számolni sem tudsz!!

Van 20 milliód, amire felvennél még 20 milliót, ami a kamatos kamatokkal együtt lesz vagy 40 millió mire visszafizeted.

Tehát kb. 60 millióról kezdjél el gondolkozni!


De erre amúgy nem fog sor kerülni, mivel a bank nem fogja a duplájára értékelni ugyanazt a házat, amire a 6 milliót is csak kínkeservesen adta meg.

2020. jún. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
Tucatszám vannak olyan házak, amelyeknél mindnél bele lehet szeretni valamibe. De ha ez a szerelem 10-20 MFt-ba kerül, akkor ez drága szerelem. Tessék tovább haladni és nem letapadni ennél az egynél! Tedd túl magad ezen a házon. Elfelejteni nem kell, de ezt már elszalasztottad. Másfelé nézelődj! Nagyon rágörcsöltél, és mostmár bosszant. De 20 milliót plusszba nem ér...
2021. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
Én elengedném a történetet a helyedben. A tulaj most csúnyán ki akar használni. Azért bármi áron ne akard megélni ezt a szerelmet. Hidd el, az ember több házat is megszerethet.
2021. jún. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!