Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jó ötlet felvásárolni ezeket...

Jó ötlet felvásárolni ezeket a telkeket?

Figyelt kérdés

Van egy 12 m frontú telkem, rajta ház, kert, stb. Tőlem jobbra illetve balra is, ilyen széles frontú telkek vannak. A szomszédok kezdenek kiöregedni, sokak gyermeke elköltözött külföldre, sokak gyermeke pedig el akar. Ha arról lenne szó, hogy eladóvá válnak a telkek, én megvenném őket. Egyrészt lenne egy hatalmas birtokom, másrészt nem épülnének körém tömbházak.

Két telekről van szó a bal oldalon, ott is van régi ház, kert, stb, s egyről a jobb oldalon. Nem az anyagi része a gond, hanem az, hogy megéri-e hosszú távon?



2020. jún. 11. 14:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Szeretnél "hatalmas birtokot"?

Nem akarsz melléd tömbházat és ezzel kivéded?

Akkor bármi is lesz, NEKED megéri.


Egyébként, hogy lehetne neked megjósolni, hogy 20-30-40 év múlva meg fogja e érni?

Egyelőre egyik sem eladó, "kezdenek kiöregedni" az mit jelent?

Betöltötték a 60-at? Attól még élhetnek 20-30 évet, a gyerekek is visszajöhetnek (láttunk már ilyet!) tehát nem is igazán értem, hogy miről beszélgetünk?

2020. jún. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha lenne pénzem én megvenném ha van erre lehetőségem így nem lesz szabadulóbuli havonta meg nem ugrál át Rikárdó a szomszédból, most lehet, hogy 3 házzal távolabb jön, de remélem érthető a mondanivalóm..
2020. jún. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen betöltötték, még a 70-et is. Azok pedig akik elmentek nem hinném, hogy visszajönnébek, mert Új Zélandon és Ausztráliában laknak, van családjuk, munkahelyük, befutottak. Ha meg visszajönnek is, nem hinném hogy ide jönnének, hanem abba a házba, ahol laktak, mielőtt mentek volna. Akik pedig itt vannak, van jó állapotban levő, új házu (azok nem voltak renoválva, én az enyémet néhány éve rendbetettem)


De akárhogy is, biztos, hogy el lesznek adva. A kérdés továbbra is az, hogy megéri-e. Úgy értem milyen hátrányai lehetnek? Csinált ilyet még valaki? Megbánta?

2020. jún. 11. 16:20
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

#2

Érthető, hogy mit akartál mondani, csak azt felejted el, hogyha megveszi jobbról-balról a telkeket, attól még jobbról-balról lehet Rikárdóval szomszédos a telke. Emiatt az egész utcát nem vásárolhatja fel, + a szemközti oldalt.

2020. jún. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Három ház három rezsivel, remélem ez megvan?
2020. jún. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A többi házat bontani szeretném, az udvarokat beültetni gyümölcsfákkal, virágokkal, stb. Sok mindent lehet. A szomszédok miatt nem izgulok, szemben fiatal családok élnek, az, hogy méterekkel tőlem ki lakig meg nem érdekel, csak ne legyen a közvetlen szomszédom.
2020. jún. 11. 17:26
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne rá pénzem, én biztos megvennék egyet jobbra, egyet balra. A másik bal oldalit is, ha végképp tele vagyok pénzzel. A nyugalom mindennél többet ér. Ha mégsem kell pár év múlva, akkor eladhatod a telkeket.
2020. jún. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, sok mindent lehet, ha megvan rá az engedély.
2020. jún. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az engedély részébe ne menjünk bele :) ott megpróbálok minél gyorsabb megoldást. De igen, a nyugalom is fontos szempont
2020. jún. 11. 19:19
 10/14 anonim ***** válasza:
A fél életed rá fog menni a fűnyírásra.
2020. jún. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!