Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudom megnézni hogy mi...

Hogyan tudom megnézni hogy mi van a nevemen?

Figyelt kérdés
Vélhetően egy családtagom a saját ingatlanját a nevemre írta és EU-s támogatásokat vesz fel rá az én nevemben. Bizonyára aláhamisította az aláírásomat és visszaél az engem illető kedvezményekkel és ezt szeretném elkerülni. Hogyan járhatok utána ilyen dolgoknak?

2020. jún. 23. 10:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem lehetséges. Átíráskor szerintem személyesen ott kell lenned, de ha nem, akkor is kaptál volna levelet, hogy fizesd be a vagyonszerzési illetéket (ajándék után), vagy legalább tájékoztatást arról, hogy a másik fél befizette.
2020. jún. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Földhivatal.
2020. jún. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nélküled nem írhatja a nevedre, mert ahhoz a te adataid, aláírásod is kell.

Feltehetően, ha nem vagy kiskorú. Ha aláhamisította volna, akkor

az a Btk. hatálya alá tartozó cselekmény.


Btk. 342. § Közokirat-hamisítás

342. § (1) Aki


a) hamis közokiratot készít, vagy közokirat tartalmát meghamisítja,


b) hamis, hamisított vagy más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,


c) közreműködik abban, hogy jog vagy kötelezettség létezésére, megváltozására vagy megszűnésére vonatkozó valótlan adatot, tényt vagy nyilatkozatot foglaljanak közokiratba,


bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki az (1) bekezdés a) vagy b) pontjában meghatározott közokirat-hamisításra irányuló előkészületet követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) Aki az (1) bekezdés c) pontjában meghatározott közokirat-hamisítást gondatlanságból követi el, vétség miatt elzárással büntetendő.

.

A kormányablakon keresztül is kérheted a nyilvántartásba való betekintést.

[link]

Annak nézhetsz utána, hogy a konkrét ingatlan kinek a nevén van, az nyilvános.

2020. jún. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 xswerdy ***** válasza:
100%

a fő kérdésed kicsit félrevezető. Olyan lekérdezést, hogy mi van a neveden, nem tudom, hogy lehet kérni a földhivatalban. Nyilván pl. hatósági megkeresésre tudnak ilyet csinálni, de hogy saját magadról lehet-e, nem tudom.


De ha jól értem, te tudod, hogy milyen ingatlan lehet, ami esetleg valahogy a nevedre került. Bárki bármilyen ingatlan tulajdoni lapját lekérheti a földhivatalban (akár online, évi 2 ingyenes), nem kell igazolni, hogy bármi közöd lenne hozzá, és nem kérdezik, hogy miért érdekel.

2020. jún. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha tudod, melyik ingatlan, ügyfélkapun lekéred a tulajdoni lapot.

Különben jelen kellene legyél az aláíráskor, ha valaki nélküled megtette ezt, bűncselekményt követett el (az ügyvéd pl.).


Különben miféle EU-s támogatásokat lehet felvenni?....

2020. jún. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 xswerdy ***** válasza:
felteszem, hogy termőföldről van szó, de arra mindenkinek jár támogatás, nem tudom, miért csinálná más nevében.
2020. jún. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6: Ez hogy van, hogy mindenkinek jár rá támogatás?
2020. jún. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 xswerdy ***** válasza:
nem tudom a részleteit, de van valami olyan, hogy "terület alapú támogatás". Keress rá erre a kifejezésre a neten.
2020. jún. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8: Köszönöm.
2020. jún. 24. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.

Igen, egy földbirtokról van szó amin rengeteg állat van de én még sosem láttam.

Amikor fiatalabb voltam letettem egy aranykalászos gazda vizsgát annak érdekében hogy vesznek egy földet az én nevemre és mivel fiatal gazda vagyok járni fog számomra egy csomó mezőgazdasági kedvezményem. Letettem a vizsgát de miután elolvastam a részleteket és a feltételeket, mondtam hogy ez nekem nem kell. Ennek ellenére a földterület meg lett véve és be lett építve, vetve és több száz állatot tartanak rajta, de mint mondtam én még sosem láttam.


Tudtommal létezik földbirtok alapú támogatás, állatok utáni támogatás, bevetett takarmány utáni támogatás és egy halom kedvezmény járna ezekből nekem mert fiatal gazda "vagyok".


Nos hát ezeket azért tudom mert szó volt róla annó, de olyan feltételek mellett hogy 5 évig termelőként kéne bejelentve legyek és hasonlók. Tudom hogy meg van a föld és aktívan tevékenykednek rajta, es más nevén nem lehet, csak az enyémen. De mivel egy farm így utcaneve nincs csak földrajzi számmal lehetne jelölni viszont azt sajnos nem tudom.

2020. jún. 24. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!