Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért ilyen fejlentlenek a...

Miért ilyen fejlentlenek a magyar vidéki települések?

Figyelt kérdés
Elmész ausztriába, ott egy utolsó faluban is jólét van, szép minden (nincsenek luxus villák), rendezettség. Itt meg csak a nyomor, keserűség.

2020. jún. 30. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Na, megint a szokásos magyarfikázás.....


Menj át a kollégádhoz, aki metrót akar építeni minden faluba! :-DDDD


Mai kérdés...

2020. jún. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt is vannak nagyon szép, rendezett falvak (Kőszegfalva, Lukácsháza, Gencsapáti, stb.), mindemellett a burgenlandi falvaktól sem kell elájulni (bár a saját portájuk terén valóban rendezettebbek).
2020. jún. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

"Itt meg csak a nyomor, keserűség."


Csak a magad nevében, ha lehet.

(egy vidéki, aki nem nyomorban és keserűségben él)

2020. jún. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Hát mert ott van píz, itt meg nincs píz. Te is boldogabb vagy, ha egy húszezres van a zsebedben egy kétszázas helyett.
2020. jún. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok szép falu van. Én szeretem a falusias hangulatot, nem kell annyira "modernizálni" mindent. Sok-sok rendezett udvar van, karbantartják a házakat is. Persze, munka az nincs, vagy nem sok van, így aki dolgozik, az bejár a városba és csak délután vagy este és hétvégén van otthon, így egyre kevesebben gazdálkodnak nagy kertekben, kivéve az idősebbek, akik még bírják. A fiatalok nagy része elmegy városba, de igenis vannak olyanok, akik vidéken maradnak, mert ragaszkodnak a szülőfalujukhoz vagy csak ott tudják megfizetni az ingatlant. Meg is becsülik, szépítgetik, gondozzák. Nem tudom, mit értesz fejletlenség alatt. Például hogy nincs orvos vagy gyógyszertár? Hát, van azért egy-két olyan falu is. De országosan orvoshiány van, valamennyire érthető, hogy nem a falu az elsődleges választása egy orvosnak. Kifejtenéd, mire érted a fejletlenséget, és valójában milyen fejlettséget várnál el egy falutól?

Azért nem vagyok vak, vannak lepusztultabb települések, vagy a szebb falvakban is vannak lepusztultabb részek. Szegények mindenhol vannak. Igénytelenek is. Városban éppúgy.

Még ami fontos lehet, az a polgármester és a képviselők meg egypár lelkes figura, aki tesz is a faluért. Van minden településen pár olyan személy, jobb esetben a polgi is ilyen, aki lelkes és összetartja a falut. Meg irányt mutat. És próbál fejleszteni vagy legalábbis nem hagyja, hogy lepusztuljon a település, próbál minél több mindent megszervezni, hogy elérhető vagy megoldható legyen egy-egy szolgáltatás. Programokat is szerveznek, közösséget kovácsolnak. Sokat számít ez is. Az ilyennek megtartó ereje is van.

Amúgy értem, mire gondolsz, ha Horvátországba megyünk, akkor is látom, hogy olyan "más" ott a települések kinézete, de lehet, hogy nem fejlettebb, hanem csak egyfajta stílusbeli különbség van köztünk. Én ezeket a horvát falvakat átutazóban mindig olyan kihaltnak látom, szóval nem tudom, milyen lehet ott élni. De elhiszem, hogy Ausztriában fejlettebb és rendezettebb minden, hiszen azért a pénz sokat számít.

2020. jún. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon is vannak hasonló jellegű szép falvak. Találkozram ilyenekkel a Mátrában, az Őrségben, Nyugat-Magyarország más vidékein. Ahol az embereknek van jobban munkája és igy rendszeres jövedelme, szívesen költenek a házacskájukra, kertecskéjükre, igyekeznek azokat rendben tartani. Ahol nincs munka, ott bizony elmaradnak a felújítasi/karbantartási munkálatok, mert inkább kajára megy a pénz, mint festékre és virágmagra.
2020. jún. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd a Narancsos haverjaidat.
2020. jún. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!