Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kisvárosi olcsóbb ingatlan,...

Kisvárosi olcsóbb ingatlan, rosszabb munka, vagy nagyváros drága ingatlan, de jobb munkával?

Figyelt kérdés

Elérkeztem életem saját ingatatlan vásárlásához. A probléma az, hogy a nagyváros, ahol most élek borzasztóan drága. Az átlag ingatlan árak nagyjából a duplája, mint a kisvárosé, ahol születtem. De itt egész jó fizetést kapok, a kisvárosban csak minimálbérre számíthatok.

Tehát kisvárosi olcsóbb ingatlan (15millió), kisebb fizetéssel és korlátolt lehetőségekkel mind munka, mind szórakozás terén, vagy nagyvárosi drágább ingatlan (35millio), de jobb állás, több lehetőséggel?


Állami támogatás,ami gyerek után járna,mint a csok, nem jöhet szóba. Nem lesz gyerekem.



2020. júl. 4. 11:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Hová húz a szíved? Milyen lehetőségeket tudsz kihasználni a nagyvárosban a munkán kívül? Nem érzed-e beszűkültnek a kisvárost?
2020. júl. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Szivem szerint a nagyvárost választanám. De az eszemmel tudom, hogy 30 milliót egész életemben fizethetek. Előny még a munkán kívül, a szabadidős lehetőségek, sportolási lehetőség, tömegközlekedés, esetleg később továbbképzés.

A kisváros, de, nagyon beszűkült, a diplomám ellenére max eladói munkát kaphatok. Még egy rendes cukrászda sincs. De ott él édesapám, többet láthatnám.

2020. júl. 4. 12:15
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
És minimálbérrel mennyivel könnyebb kifizetni egy 15 milliós ingatlant, mint háromszor akkorával egy 35 milliósat?
2020. júl. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Azért nem háromszoros itt se a fizetésem. 200 a nettom.
2020. júl. 4. 13:07
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Meg van az önerőd? Melyikhez? Mert az sem mindegy. 200 nettóval egyedüli keresőként nem mernék bevállalni 35 milliós ingatlan, lehet, a bank sem adna hitelt. Bár nem tudom, hitelre akarod-e venni.

Viszont vidéken minimálbérre nehezen adnak 15 milliósra is hitelt, attól függ, mennyi önerőd van meg.

2020. júl. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

A hugom önerő nélkül kapott 140-es fizetésre 18 milliót.

Talán 30 felett én se kapok, de annyit tudok pótolni.

2020. júl. 4. 13:30
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Önerő nélkül? Önerő nélkül nem ad a bank hitelt, hacsak nincs másik ingatlan fedezetnek.
2020. júl. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Pedig még csak kocsija sincs. Talán a kezes ingatlanja számithat? Ezt a részét nem tudom, de az fix, hogy semmilye nincs, a hitelt viszont megkapta.
2020. júl. 4. 13:35
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
Én a helyedben fogadnék független pénzügyi és ingatlan tanácsadót, aki elmondja neked a lehetőségeidet. Innentől könnyebb lesz döntened.
2020. júl. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ez remek ötlet! Lehet eleve kár is nagyvárosban gondolkodnom. :) nagyon köszi.
2020. júl. 4. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!