Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatalok, ti hogy oldjatok meg?

Fiatalok, ti hogy oldjatok meg?

Figyelt kérdés

Most azokhoz szolnek, akik nem akarnak/tudnak elni a "babavaro" es tarsai kezdetu hitelekkel.


Ti hogyan oldjatok meg a lakashoz jutast, orokseg nelkul, atlagos fizetes mellett Magyarorszagon? Akar egyedul?


Keresem a megoldast :)


Koszonom szepen a valaszokat



2020. júl. 6. 22:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Munka,munka,meg egy kis (sok) munka, aztan fuszernek a sporolas.mindent 2x meggondolas mielott megveszed.

Hulyesegnek hangzik pl,hogy nem coca-colat iszol a meloban minden nap,nem pizzat rendelsz,vagy etterembe mesz.nem veszed meg a 18.polot es a 3.par cipot mert meno.nem csereled le a telefonod evente mert meno.

Nem a ruha markaja a fontos,hanem,hogy kiszolgalja amire veszed.

Sok kicsi ugyebar....

Es igen,kicsit szarabb igy par ev,kicsit megvonsz magadtol minden extrat,kicsit 2 munkahelyen dolgozol,kicsit elviseled,hogy keves a szabadidod es maris sokkal konnyebb a lakasvasarlas.

Akik az 1x elunk hulyeseggel jonnek,azok tobbnyire(hangsulyozom tobbnyire) meg gyereket is alberletbe vallalnak 0 felretett penzel.

De legalabb vegig lazultak,buliztak,utazgattak a 20 as eveiket.

2020. júl. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
67%

Hat ilyen feltételek mellett sajnos szinte lehetetlen.

Elmesélem mi hogy csináltuk, de nem úgy indultunk neki ahogy te.

25 évesen a nyakunkba vettük a világot és külföldre költöztünk le húztunk 10 évet és lett annyi pénzünk h venni tudjunk egy házat igaz nem palota de a miénk, kellett rá költeni de mára elég szépen rendben van. Sokan mondták nekünk is a babaváró hitelt meg a csok-ot, de mi mindenféleképpen kerülni akarjuk a hitelt. attól függetlenül h 0% a kamat.

Tudom ez nem igazán segített de hátha mégis.

Spórolni kell csak sajnos az itthoni bérekből nehéz főleg lakásra/házra.

2020. júl. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
61%
Külföldre költöztem, normális fizetést kapok, így nincs szükségem adományokra. Ha Magyarországon élnék, akkor sem kéne a CSOK. Max a hosszú ó-s változat a hátsómra attól, aki ezt a néphülyítést kitalálta.
2020. júl. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Én sokáig a szüleimnél éltem, majdnem 30 éves koromig. Egyszerűen nem volt hova mennem. Addigra sikerült annyi pénzt félretennem, hogy fel tudtam újítani a nagyszülőktől örökölt ingatlant, ami szinte lakhatatlan állapotban volt. De így se került tizedébe se a dolog, mintha vennem kellett volna sajátot. Ha azon múlt volna, még most is anyáméknál laknék szerintem.
2020. júl. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
64%
Sehogy. Albérletben rohadunk meg. Sajnos.
2020. júl. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
47%

A rokonságomban a fiatalok-20-on évesek-a következőképpen oldották meg: az egyik a barátnő nagymamájának a házát használja, a nagymama a szülőkhöz költözött. A másik a feleségével vett fel piaci hitelt egy régi téglalakásra. Vidéken élnek mindketten.

Én ugyan nem vagyok fiatal, de mi úgy oldottuk meg kb. 20 éve, hogy akkor még volt szolgálati lakás. Ott kezdtük a párommal, majd családi segítséggel és hitellel megvettük az első házunkat. Az egyik tesóm a szüleimmel költözött össze. Oda szülte a gyerekeit, pár éve vettek hitelre vidéken egy olcsó házat.

2020. júl. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
48%

Szerinten ez ma kb. lehetetlen küldetés. Nyomják itt ezt a munka+spórolás szöveget, hát ebből nem nagyon fog kipengetni 2 ember annyi pénzt, hogy megvegyen egy családalapításra is elegendő lakást.


Oké, Mucsajröcsögén 5 millió forintert igen. Élhető helyen nem nagyon, pláne, ha közben még albérletben is laknak.


Mi külföldre mentünk pár évre, ott spórolva sikerült, de ehhez havi 4-5-600 ezreket tettünk el. Itthon lehet, hogy meg se kerestünk volna ennyit.


Amúgy az összes velem egykorú ismerősömnek családi segítséggel van háza. Van, aki a nagyszülő házát kapta meg, van, aki pénzt.

2020. júl. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
76%

Kulfoldi melobol vettem hazat 20 evesen, 2005-ben.

Most nagyobb hazba koltoznek, a szulok segitettek, a hitelt meg a munkahely fogja torleszteni.

2020. júl. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

#1 ismerek ilyet, de o sem tud onerobol hazat venni. Annak meg nincs ertelme szerintem, hogy 35-40 eves korig hajtsam magam mint az allat, aztan tonkremenjek benne es mindenfele bajjal legyen hazam.

Meg tizenevesen elhittem, hogy mukodo strategia lehet 2 munkahelyen megszakadni stb., de mar latom, hogy nem. Illetve nem is eri meg. Mar most nagyon erzekeny a vesem, ha nem pihenek eleget, akkor begyullad - pedig csak 23 eves vagyok - de pontosan a rengeteg munka miatt...



#2 kulfoldre koltozest csak azert vettem ki az opciok kozul, mert kivancsi vagyok Mo-n lehetseges-e hazat vasarolni atlagos munkabol.


#3 egyetertek. Pacsi


#4 orokles mas teszta, en meg sokaig nem is akarok orokolni... :(


#5 vagy szuloknel...


#6 mamat nem koltoztetnem ki, pofatlansagnak erzem. Amugy eleve videken elek, tehat nem 25millioert kinalnak egy 1 szobas lyukat :D de azert viszonylag magasak az arak. A kornyeken vannak olcsobbak, de nincs ra lehetosegem jelenleg, hogy megvegyem.



Minden esetre koszonom szepen a valaszokat!


Kulfoldre koltozest tervezek, de nem ternek vissza ide. Szerintem kimondhatom, hogy ellehetetlenitettek, nincs elore, csak egyhelyben toporgas. :(

Nyilvan mashol is kell dolgozni, nem is keveset, DE megfizetnek erte.

2020. júl. 7. 07:15
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Itt mindenki azt gondolja, hogy a külföld mindenre megoldás? Az, hogy a fiatalok el vannak lehetetlenítve nem magyar találmány, az egész világon ugyanúgy probléma. Sőt nem is csak a fiatalokat érinti, a fizetések a 60-as évek óta csökkennek az egész világon reálértéken mérve. Főleg ha még a produktivitást is hozzászámoljuk.


Külföldön ugyanúgy nem jutsz ingatlanhoz. Én nem ismerek senkit (pedig sok ismerősöm van) aki külföldön nem albérletben lakna (hacsak nem örökölt sokat) vagy nem 40 (igen 40) évre vett volna fel hitelt. Külföldi életnek egy nagy előnye van, attól függetlenül, hogy nem jutsz előre azt legalább nyugodtan és magas életszínvonal mellett tudod csinálni.


Magyarországon pont, hogy olcsó élni. Nem véletlenül vagyunk benne szinte minden TOP5 expat listában, néha az elsők között. (Aki nem tudja mi az expat guglizza meg.) Sokan jönnek Magyarországra, főleg idősebbek, de már fiatalok is az olcsó élet és lakhatás miatt. (Főleg Remote munkások és nyugdíjasok.)


Nálunk pont, hogy könnyű ingatlanhoz jutni, ha voltál annyira szerencsés, hogy olyan szakmába estél mint az IT és hasonlók akkor majdnem nyugati bért kapsz miközben itt élsz. (Persze nem minden IT-s, stb.) Ahhoz képest az ingatlanok nem drágák.


Nyilván magyar átlagfizetéssel nem lehet előre jutni. A spórolás és munka valóban segítenek de nem a legfontosabbak. Ha előre akarsz jutni VAGY képezd magad olyan szakmák felé amit nagyon megfizetnek. VAGY indíts vállalkozást (magas rizikó tolerancia kell), de EV-ként már egész járható út. ÉS mindkettő esetébe preferáld a REMOTE munkákat.


Köszönöm, hogy elolvastad.

2020. júl. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!