Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanossal vagy nélküle?

Ingatlanossal vagy nélküle?

Figyelt kérdés

Eladnám lakásom. Megállás nélkül ingatlanosok hivogatnak, más szinte senki.


Tapasztalat???



2020. júl. 7. 07:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Ingatlanossal csak akkor szerződnék, ha valamilyen okból nem áll módomban mutogatni a lakást.

Lefényképezni én is tudom, egy alaprajzot lerajzolni sem kunszt, hirdetési portálokra feltenni roppant egyszerű, akkor milyen szolgáltatásért fizessek valakinek 5%-ot?

2020. júl. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Felesleges, eltesz fél misit vagy többet százalékosan. Meghirdeted és eladod.
2020. júl. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Nélküle. Én is hirdetek a Jófogáson. Sajnos, vevőjelölt egy sem hívott. Ingatlanosok naponta-hetente. Nem tudom, mi van. Hol vannak a vevők? De inkább el se adom, minthogy ingatlanosnak fizessek.
2020. júl. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Ha ingatlanoshoz mész akkor JÓ ingatlanoshoz kell menned.

Tényleg te is le tudod fotózni

Tényleg vannak olyanok akik basznak az ingatlanodra és zsebrevágnak fél misit.

Lehet választani azt hogy inkább el sem adod.


De az ingatlan iroda nem roszz... Hanem vannak ingatlanosok akik pofátlanok...

Pont úgy mint a politika sem rossz... Csak van egy rakás rossz politikus.


Elmondom az igazságot hogy minek az az 5%:

- Az ingatlanosnak is érdeke hogy az ingatlant a lehető LEGJOBB ÁRON és LEGGYORSABBAN adja el mert úgy neki is több a haszna, gyorsan.

Ellenben ha nem segít lehet hogy 10-20 év után adod el és az árát már annyira le kellett vinned hogy neked nem éri meg mert a folyamatos karbantartás többe került.

- Egy ingatlanosnak sokkal több tapasztalata van lakáseladásban.Egy remek példa:

Minek fizetsz egy festőnek hogy fesse ki a házad ha te is meg tudod csinálni?

Egyrészt mert TAPASZTALTABB és kevesebb festék fog kárba menni.

Másrészt metr IDŐT SPÓROL meg és nem kell neked azzal is időt töltened hogy akkor most festegest.

Vannak szar festők is és vannak szar ingatlanosok is. És egy festő is már 300 000-be kerül. Akkor egy ingatlanos sokkal több? Pl: Ő már tudja hogy kell úgy fotózni ingatlant hogy szebbnek tűnjön és kívánatosabb legyen a vevőknek. Tudja hol kell eredményesen hirdetni

- Nagyobb rálátása van a dolgokra és több eszközzel dolgozhat. Egy ingatlanos egyszerre kb 80 vevő igényeit tartja számon, már ez mutatja mennyivel több esélyed van eladni. Pont mint a festőnek is már több "festőeszköze" van


Vagy még egy példa: Minek rendelsz gyors étteremből, ha te is meg tudnád főzni/sütni és még olcsóbban is jönnél ki?

2020. júl. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak azokat lehet megvezetni akik nem nyitott szemmel járnak a világban.

Alaposan nézz utána az ingatlanirodáknak és a múltjuknak.

Pl itt egy kiinduló:

[link]

2020. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

4-es tuti ingatlanos :D



Ingatlanosnak manapság annyi létjogosultsága van, mint az utazási irodáknak.

2020. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
27%

Mé lenne tuti ingatlanos? Te meg tuti hogy minimálbérért gürcölsz.


Igaza van abban hogy annyi szartól megkímélheted magad vele. Én vállalkozóként folyton az ingatlaniroda segítségét veszem igénybe. Tudod ki fog kínlódni azokkal az ingatlanokkal amiknek már nem veszem hasznát... Hát nem én.

2020. júl. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
jól van, nagyvállalkozó úr! Látom megjött az illetékes helyi menő csávó
2020. júl. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
34%
Az irigység természetes dolog de neked nem kell bizonygatnom hogy ne szégyelld. Te kétszer is bebizonyítottad hogy büszke vagy rá.
2020. júl. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válságban "dolgoztam" az egyik nagy hiéna hálózatnál. Úgy látom a mostani is hasonló lesz: csak fel kell hívni napi 10 reményvesztett hirdetőt és elhitetni velük, hogy jobb lesz ha én hirdetem meg a jófogáson a lakását, csupán 1 milliót kérünk ha véletlenül engem hív fel a leendő vevő. Persze ugyanúgy senki nem telefonál, mert hiába vette a bűvész barátunk a csokosbabavárós panelt 40 millióért, ha hónapról hónapra zuhan az ára amennyiért talán rá lehetne melegíteni valami balekra. Egy idő elteltével már 10-15 hirdetéskezelő irodának ad megbízást, indul az árlavina is, olvadnak a milliók, megjelennek a "SÜRGŐS, TEGYEN AJÁNLATOT" szófordulatok, majd ec-pec-kimehetsz valaki nyer, akinek a hirdetését pont a vevő felhívja. Még 15% alku és már el is kelt, a szerencsés hiéna zsebre rakja az 1M Ft jutalákot, keziccsókolom, mondtam, hogy mi eladjuk :-D
2020. júl. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!