Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Telek megvásárlása ismeretlen/...

Telek megvásárlása ismeretlen/elhunyt tulajdonosoktól?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat, ami mellett egy üres (gazos) telek áll.

Megvenném, és gyümölcsfákat telepítenék rá, viszont a tulajdoni lap szerint 16 tulajdonosa van.

Van olyan tulajdonos, aki 80-100 éve szerezte a tulajdonrészét (örökléssel), tehát valószínüleg már nem él.

A legtöbbnél cím sincs, csak egy név.

Mit lehet tenni, hogy induljak el?



2020. júl. 7. 15:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Kerd ki a tulajdonit, és értesítsd a tulajdonosokat.
2020. júl. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

A helyi önkormányzatnak tudnia kell a területén levő összes ingatlanhoz legalább 1-1 tulajdonost és annak elérhetőségét.

Olyan nincs, hogy nem tudják, mert a 100 év alatt már ilyen-olyan ügyben fel kellett venniük a kapcsolatot és részükre, azaz a hivatalos megkeresésükre a központi nyilvántartás megadja az adatokat.

2020. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"Kerd ki a tulajdonit, és értesítsd a tulajdonosokat."


Írtam, hogy "a tulajdoni lap szerint" (tehát kikértem már), és "A legtöbbnél cím sincs, csak egy név.", meg ezt: "Van olyan tulajdonos, aki 80-100 éve szerezte a tulajdonrészét"

2020. júl. 7. 17:22
 4/17 A kérdező kommentje:
Második: köszi!
2020. júl. 7. 17:22
 5/17 A kérdező kommentje:

Második: az Önkormányzat ki is adja a tulajdonos címét?

Vagy milyen eljárásban lehet ezt kezdeményezni?

2020. júl. 7. 17:25
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Segítsen neked a nyavalya
2020. júl. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Függ attól, hogy hol laksz, de tényleg!

Falun bemész az önkormányzathoz és megkapod.

Rendszerint 2-3 fős az adminisztratív állomány, a hangulat közvetlen.

"Jó napot kívánok (közben kedves mosoly) XY vagyok, most költöztünk ide és szeretnék bemutatkozni. (Pár szó, hogy milyen szép a település, milyen rendesek az itteni emberek és milyen boldogok vagytok, hogy itt élhettek)

Utána rátérsz: Egyidejűleg szeretném megkérdezni, hogy a mellettünk levő teleknek ki a tulajdonosa?

Beszélnénk vele, mert ha eladná, megvennénk. Szeretnénk rendbe tenni (ez jó pont!) mert nagyon csúnya látvány de ugye a máséban nem rendezkedhetünk..."


Ha város és nagyobb az apparátus, akkor bemész, megkeresed aki az ingatlan nyilvántartással foglalkozik, annak a bemutatkozós rész kivételével ugyanezt előadod. Ha valamiért húzódozik kiadni (bár nem tudom ebben mi a titkos) akkor megkéred, hogy az önkormányzat keresse fel a nevedben és a vételi ajánlatoddal!...mert nekik sem lehet közömbös, hogy milyen a városkép.

Utóbbit kérheted akár írásban is, arra kötelesek 30 napon belül válaszolni.

2020. júl. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

7-es, köszönöm szépen!

Így fogok tenni.


6-os, te meg el sem olvastad a kérdést, írod a hülyeséget hogy ertesítsem a tulajdonosokat: pont az a gond hogy meghaltak már, illetve nincs meg a tulajdoni lapon a címük!!

2020. júl. 7. 22:41
 9/17 Majatom ***** válasza:
76%
Nekem volt hasonló, én fogadtam egy ügyvédet, aki felkereste a tulajdonosokat. Kb. 16-an voltak, kettővel nem tudta felvenni a kapcsolatot, így az adásvételi úgy lett megcsinálva, hogy az ő részüket nem vettem meg, így most van egy kb. 3000 m3-es telek tulajdonom, ami osztatlan közös velük, kb. 200 - 200 m3 az övék, a többi az enyém, de én használom az egészet, mert ők úgy sem fognak foglalkozni vele.
2020. júl. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Majatom ***** válasza:
Nem m3, hanem m2, elírtam.
2020. júl. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!