Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapest agglomerációjában...

Budapest agglomerációjában csalódtam a házak zsúfoltsága miatt. Hová lenne érdemes költöznünk?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 3 évben 3 házban laktunk albérletben a dél-budai agglomerációban. (Előtte Budapesten panelba laktunk, később bérházba költöztünk. Az előny az volt, hogy mindent könnyen, gyorsan elértünk, több és könnyebb lehetőségek voltak, hogy intézze az ember az élet dolgait. A hátrány a zaj és zsúfoltság volt. Szomszédok zajai, utca zajai, zsúfolt közlekedés. Ezért költöztünk.)


Az agglomerációba költözve előnyként tapasztaltuk, hogy a keretházban jobban elférünk, csendesebb, szerencsére normális csendesebb szomszédokat fogtunk ki. Nehézség viszont, hogy sok idő megy utazásra a mindennapokban, nehezebben korlátoltabban tudja csak az ember intézni a dolgait, nagyon kevés a lehetőség helyben. Amiben viszont nagyon csalódtam az, hogy teljesen beépült az agglomeráció. Ház, ház hátán van, minden oldalról szomszédok vesznek körül, nagyon idegesítő, hogy a kertnek nincs olyan pontja, ahová valamelyik szomszéd család ne látna be. Nem erre számítottam. Itt nincsenek parkok, mint Budapesten csak kertes házak egymás után a "végtelenségig". És még az élelmiszerboltot se érjük el gyalog a távolság miatt, ami Budapesten 2 perc séta volt.


Gondolkozunk a tovább költözésen ideálisabb helyre, kérdés hová. Nehézség, hogy autónk nincs. Így, csendes kertvárosi, vagy zöldövezeti kisvárosi településen gondolkozunk, ami nincs teljesen elvágva a külvilágtól. Amikre gondolok: megyeszékhely külső része, távolabbi kisváros jó tömegközlekedéssel? Milyen az élet ott? Az agglomerációban másnak is hasonló a tapasztalata?


2020. júl. 17. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Kerítésre lehet rakni nádat / gyékényt és máris nem lát be a szomszéd.

Vagy emelhetsz magas kerítést is, csak az hő visszaverő lesz.

Vannak fa kerítések, amik eltolással vannak egymáson, így szellőzés megvan, nem melegszik annyira és nem is látni át.

Lehet sövényt ültetni, vagy Leilandi, vagy orgona, azon sem látni át.

Ahol van munka, ott zsúfoltság van. Ahol nyugi van, ott nincs mindenféle munka, legfeljebb mezgaz.

2020. júl. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

A sűrű agglomeráció, mint Érd elég élhetetlen. A város nem arra lett tervezve se közlekedés se élelmiszerboltok szempontjából, hogy élhető legyen. Egy nagy katyvasz.

Budafok ilyen szempontból jobb, csak nincs 120 millióm ugyan arra, ami Érden 4o Misi.

2020. júl. 18. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Én most költözök az Alpokaljára. Elképesztő nyugalom, csend, jó levegő. Nem beszélve a közbiztonságról, kerítést alig látni, max ahol kutyát tartanak.
2020. júl. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Ha csak nem tanyára költözöl, szomszédaid mindenütt lesznek, a legeldugottabb faluban is.

Költözz távolabb Budapesttől, de vedd figyelembe, hogy onnan mennyire gyors és egyszerű a közlekedés!

Mi az agglomeráción túl lakunk, de 40 perc alatt bent van a vonat Budapest centrumában.

2020. júl. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

A budai oldalon a közvetlen agglomerációban sajnos mindenhol ez van...

Budakeszitől Szigetszentmiklósig mindenhol ezt láttam:házak házak hátán, 2-300nm-es udvarok, teljes megfigyelés alatt, főleg a kétszintes házakból látnak rá. Nincs igazán privát szféra, mint falun.

A vicc az, hogy ha nem a közvetlen agglomerációba mész, és nem vasút menti a település, onnan a közlekedés kb. olyan, mintha 50-60km-ről járnál be.

2020. júl. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
#4, mi is ebben gondolkodunk, megkérdezhetem, hogy hol laksz?
2020. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

#6

Írtam privátot.

2020. júl. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Igazából felsoroltál olyan problémákat, amik egytől egyig látszottak amikor kivettétek a házakat. Ez nem az agglomeráció hibája, hanem ti nem voltatok körültekintők.
2020. júl. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%

Olyat akarsz, amit mindenki, és ami igazán nem létezik. Vidéken sokkal kevesebb a munkalehetőség, és közel sincs olyan infrastruktúra, szolgáltatás kiépülve, mint a fővárosban. Sajnos az ország főváros központú, én évek óta járok napi szinten egy távolabbi városból, mint a hagyományos agglomeráció (80 km), és van, hogy 4-5 órát megyek egy nap, mert sem a vonat, sem a busz nem megbízható, autóval se jó. Már teljesen bele vagyok fáradva, és folyamatosan nézünk Pest körül házakat, de azzal riogatnak, hogy nem sokkal kevesebb utazás lesz, szerintem a 3 óra se élhető hosszú távon. Ugyanakkor viszont a szakmámban ugyanebben a pozícióban kb. 20-30%-kal kevesebb fizuért mehetnék a környékre, és véges a cégek száma.


Úgyhogy örök dilemma, és nem tudok neked ilyen várost mondani, de árgus szemekkel figyelem a hozzászólásokat, hátha ad vki tippet...

2020. júl. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!