Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ilyen esetben hol vennétek...

Ilyen esetben hol vennétek ingatlant?

Figyelt kérdés

Még azért gyűjtögetünk, van egyfajta elképzelésünk, de kb 3 év múlva már szeretnénk saját ingatlant.

Azaz érdekes amikor összejöttünk 5 éve, kb rögtön leszögeztem, nem akarok vidéken élni. Ő vidéki volt, én Bp-i.

Jelenleg BP-n élünk


Hamarosan születik majd a kislányunk, neki azaz indoka egyik nagyszülőhöz közel kell lenni, és mivel nem lesz sok pénzünk, legyünk az ő anyjához közel egy eldugott kisfalu közelében pesttől 70km-re.


De amikor megismerkedtünk, már akkor leszögeztem, hogy nincs azaz isten, hogy én odaköltözzek. Neki elváltak a szülei, látott egy példát, anyja onnan feljárt, sőt mai napig feljár 5 órákat utazik, hogy dolgozni tudjon. (Autó híján ennyi, de a benzin miatt mi se engedhetnénk meg magunknak)

Szóval nem értem, Érden is tudnánk felújítandó házat venni már annyiból, amennyiért arrafelé szánnánk. De nyitott vagyok több BP-i agglomerációra is, mindig mondom neki ahol éppen olcsón találnánk.


Anyám meg akkor itt lenne 20 percnyire autóval... De hajthatatlan

Érv az nulla, csak nem


Ennyi a válasz, csak nyomja a települések neveit ami a közelükbe van...

Én meg tudom indokolni, 20-30km távolságba szeretnék lenni nem BP határától, hanem ahol lehet is munkát találni Bp-n belül.


Szerinte engedjem el BP-t de nem értem miért kellene, holott anno nem voltak ilyen feltételei. Talán Monor lenne a legjobb, nagyjából a két nagyszülő között. Végül is innen is attól függ melyik kerület a cél, Kispest is 30km távolság. Még a pont belefér kategória


De pl Érd Ófalutól, Kispest is 30km ellenben Budaörs alig több mint 20, és ott is vannak lehetőségek a külső kerületekben. Nagyobb területet le tudnánk fedni, ahol lehet munkát keresni.


Nagymama meg szintén közel lenne, mivel Csepeli az én anyám.


Azt mondja hogy zavarja hogy annak kell lennie amit én akarok. De én elengedem BP-t, érte na meg tényleg drága is, és választhat is az agglomerációkból, amit éppen a tárcánk megenged majd. Tehát még Érdhez se ragaszkodom, teljesül a feltétel is egyik nagymama közel.


És egyszerűen nem... Nem és kész ennyi a válasz, ne idegesíts. És nem tudom, hogy tudnám felnyitni a szemét.



2020. júl. 21. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Még most szakíts!
2020. júl. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Most születik a kislányom a hetekben, és szeretem is, szakítás az kizárva.

A lányomat is meg akarom ismerni. Majd lesz valahogy, csak nem tudom a jövőben hol élünk, és rossz hogy ilyet nem tudunk megtervezni. De majdcsak sikerül dűlőre jutni.


Ezen el is mosolyogtam, nem a szakítás teljességgel ki van zárva.


F

2020. júl. 21. 10:25
 3/9 anonim ***** válasza:

" itt lenne 20 percnyire autóval"

"kisfalu közelében pesttől 70km-re"


Én nem értem.

70 km autóval, ha nem a belvárosból indulsz, akkor 20-30 perc.

Most gyakorlatilag félúton lenne jó lakást venni - utazási idő szempontjából félúton, és akkor 10-15 perc autóval, de a tömegközlekedéshez is jó helyre kéne választani.

Mi a probléma?...

Nincs szó nagy távolságról.

2020. júl. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
70 km sose lesz 20 perc de 30 se. 50-60 perc. Ha telik rá közelebb költözz ne 70 km -re.
2020. júl. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

70 km 30 perc, Budapestről kifelé.... 🤦‍♀️


Ha jól értem, a párod anyukája a keleti részen lakik, de akkor miért Budaörsön meg Érden nézegetsz? Értem, hogy nyitott vagy más agglora, de a kompromisszum csak úgy fog működni, amit írtál te is, hogy a két nagyszülő között kell keresni egy helyet, ami még ingázható távolságra van. Monor közelében ezek a helyek jöhetnek még szóba: Üllő, Gyömrő, Maglód, esetleg Mende, de az már kisebb.

Ha a pároddal anno megegyeztetek vmiben, akkor erről beszéljetek nyíltan és törekedjetek kompromisszumra. Ha te egyértelműen megfogalmaztad, hogy faluban nem akarsz élni, akkor ezt el kell fogadnia. Kicsit azt érzem, hogy a párodat befolyásolja anyósod, viszont az a rossz híremvan, hogy ezen segíteni csak a párod tud, neki kell leválnia az anyjától.

2020. júl. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a gond, hogy te hiába fogsz ajánlgatni bármilyen települést, neki egy a fontos, hogy közel legyen az anyukájához és ahogy látom, ebből nem fog engedni.
2020. júl. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Anyuci pici fia?
2020. júl. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Egy várandós és kisbabás nőnek első sorban a saját anyukájára van szüksége segítségül, nem a tiédre.

Lehet a gyermekágyi vérzés pl. fél év is, gondolj bele, hogy egy idegen nő mossa utána a személyes holmijából (fehérnemű, hálóing, ágynemű) a vért, tejet, vagy a saját anyukája.


Vegyetek most az ő anyukájánál, és ha nagyobb lesz a gyerek, meglátjátok.

2020. júl. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7: Szerintem inkább lánya :)


Kedves kérdező, ha te eredetileg határozottan kijelentetted, hogy nem szeretnél falura költözni és ő ezt elfogadta, illetve nem szólt ellene semmit, akkor teljesen jogos a kérésed. Szép dolog a szerelem, de ebből szerintem ne engedj, mert ha belekényszerít egy olyan költözésbe, amit nem akarsz, akkor az később még visszaüt. Másrészt nem tisztességes amit csinál veled szemben, erre hívd fel a figyelmét. A leírtakból azt érzem, hogy itt neki nem csak a pénz akadály, hisz élből elutasítja minden ezirányú törekvésedet. Ha Bp nem jöhet semmiképp szóba, akkor az agglomeráció szerintem mindkettőtök számára egy elfogadható kompromisszum lehet.

Sok sikert!

2020. júl. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!