Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha az ingatlanomat drágábban...

Ha az ingatlanomat drágábban adom el mint vettem de részletre fenntartással, aminek lejárta több mint 4 év, akkor a különbözet után járó adót egy összegben az eladást követő évben kell fizetni, vagy évente ahogy befolyik az összeg?

Figyelt kérdés

2020. aug. 28. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyben. Ha veszel kocsit részletre, vagy mostmár azthiszem csak lízing van, attól még az illeték teljes összegét egyben ki kell fizetni.
2020. aug. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xswerdy ***** válasza:
a jövedelem megszerzésének időpontja az a nap, amikor benyújtották a szerződést a földhivatalba. Annak alapján kell számolni, hogy a vétel és az eladás között hány év telt el, így jár-e adókedvezmény, illetve az ennek megfelelő év adóbevallásában kell bevallani és megfizetni az adót.
2020. aug. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2/2

Ez biztos? Hisz még az sem biztos, hogy a vevő kifizeti a teljes vételárat és akkor visszaáll az eredeti állapot és nekem csak annyi jövedelmem származott amennyit kifizetett adott évben a vevő.

2020. aug. 28. 10:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor számold ki, hogy mennyi lesz az az adó amit ki kell majd fizetni az eladás után, és az első részletet az alapján kérd a vevőtől. Viszont ha 5 évnél régebben vetted akkor nem kell fizetned az eladás után semmit.
2020. aug. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!