Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy közeli ismerősöm meghalt,...

Egy közeli ismerősöm meghalt, nem rokon,és a testvére rám hagyná a házat ilyenkor kell valamit fizetni utána esetleg adásvételi kell vagy elég ha közjegyzőnél rám íratja?ha rám hagyja akkor kell új villanyóra vagy jó a régi?

Figyelt kérdés

2020. aug. 29. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Mivel te nem vagy örökös, ezért csak ajándékozási szerződéssel lehet, vagy adásvételivel.

Illeték van mindkét esetben, azt nem tudom mennyi.

Villanyórát majd a szolgáltatónál megmondják. Első körben az örökösnek kell a nevére átiratni, utána a tiedre.

2020. aug. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Mivel nem egyenesági rokon vagy, így ha a hagyatéki tárgyaláson a testvér lemond a javadra, akkor örökösödési illetéket kell fizetned.

Ha a hagyatékin a testvér elfogadta az ingatlant, akkor annak már ő a tulajdonosa, ezért neked ajándékozhatja, ennek is van illetéke, amit neked kell kifizetned. Hogy az örökösödési, illetve ajándékozási illeték most mennyi, azt nem tudom,mert nem vagyok érintett, de a neten mindkettőnek utána tudsz nézni.


A szolgáltatók óráit a tulajdonjog rendezése után a nevedre kell íratnod, ehhez attól függően, hogy milyen formában intézitek a tulajdonlásodat vagy a hagyatéki végzés kell, vagy az ajándékozási szerződés (utóbbit csak ügyvéd készítheti el)

Az órákat nem fogják cserélni, csak ha már egyébként is lejártak, azaz villanyóra esetén elhagyták a 10 évet.

2020. aug. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

[link]


Attól tartok, hogy hivatalosan felértékelik az ingatlant az adott helyen levő ingatlanokhoz viszonyítva (azaz nem azt veszik számításba, hogy Te semmit nem fizettél érte) és az illetéket ennek alapján vetik ki (hogy az állam biztosan jól járjon).

2020. aug. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy írják is: mivel nem vagy törvényes örökös ezért a estvérnek (ill. egyéb törvényes örökösnek, ha van) meg kell örökölnie az ingatlant és utána rendezhetitek egymás között.

Ha még nem bonyolódott le a hagyatéki eljárás esetleg meg lehet kérdezni a közjegyzőt,hogy nem-e egyidőben - természetesen egymás után- meg lehet-e kötni a szerződést?Bármit, amit javasol, adás-vétel, ajándékozás stb.


Mivel a hagyatéki eljárás lezárásakor ha lemond a törvényes örökös jogerőssé válik a hagyatéki végzés, a közjegyző látja a tulajdoni lapot...nem biztos,hogy nem lehet egymás után lepapírozni.

Bár ezt csak nagyon vélelmezve mondom lehetőségként, egy kérdést viszont megér.


Mivel sima adás-vétel vagy ajándékozás, bizonyára kell vagyonszerzési illetéket fizetned.

2020. aug. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!