Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 5 m Ft önerővel és közalk...

5 m Ft önerővel és közalk fizuval (140 ezer a diplomas, garantalt berminimum) van esély valahol olyan helyen lakást venni (hitellel persze) egyedulallokent, ahol majd ki is tudom adni?

Figyelt kérdés

En albiban lakom, koltozkodom oda, ahol épp munkát találok....


Tudom, hogy elvileg max a fizu fele lehet hiteltörlesztő. A lakások viszont elképesztő drágák. Elég esélytelennek tűnik, :(


Sokkal jobb lenne egy saját lakásban lakni, nyilván, de a munkatalálás nekem mindig nagy nehézség. Mozgasserült vagyok, és sok előitélettel talalkozom. Rengeteggel.... szóval ezért muszáj olyan szemlélettel élnem, amit fentebb írtam (oda költözöm, ahol kapok munkát).


2020. szept. 6. 13:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, hogy elvileg max a fizu fele lehet hiteltörlesztő."


Rosszul tudod!

A havi jövedelmed 30%-a lehet a kamattal megemelt hiteltörlesztőd havonta, azaz esetedben 42ezerFt.

Én a 140 ezerből az albérletet látom esélytelennek, mert azt nem úszod meg 42ezerből.

Az 5 millió önrészeddel és ezzel a jövedelmeddel egy 12-13 milliós ingatlant tudsz vásárolni, amiben 7,2 millió a fixkamatozású hitel (a többi a kamat) 20 éven keresztül. Az ingatlanodat bevonják a hitelbe jelzálogfedezetként.

Hogy aztán az ország mely pontján találsz ennyiért lakást...?


Én azért adnék egy tippet:

Pécsett még olcsók a lakások (nem sokáig, mert ugrásszerűen fejlődik), egyetemváros. Én jó befektetésnek érzem, én is ott vettem és nem volt okom megbánni, 5 év alatt megduplázódott az értéke.

De csak a belvárosban, vagy az Egyetemváros városrészekben nézelődj!

Most ezeken a helyeken ezek vannak (akár 10 millióért is):

[link]

2020. szept. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

1-es vagyok

De átállíthatod a linken a keresőt 2 szobásra, akkor már te is ott tudsz lakni és kiadhatod a másik szobát 40 ezerért, ami azt jelenti, hogy az ingatlan kifizeti önmagát. 100%, hogy Pécsett munkát is találsz!

Tessék, itt egy földszintes 2 szobás, 10 millióért, ha mozgássérült vagy, akkor ideális.

[link]

2020. szept. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Általában a lakás 30-40%-a kell legyen az önerő, tehát 11-15 milliós lakás jöhet szóba.

Általában 12-20 év bérleti díj adja ki a vételárat, tehát nagyságrendileg 60-75 000/hó bérleti díjat kérhetsz egy ilyen értékű lakásért havonta.

2020. szept. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nem jöhet szóba 15 milliós, még a 12 milliós is kétséges, mert a kamattal emelt havi törlesztő nem fér bele a havi jövedelmébe.

Nem az önrész szabja meg a vásárlási értéket, hanem a hitelképesség mértéke.

Gyakorlatilag 7,5 milliónál nem lehet több a kamatos hitele, ami nagyjából 5 millió hitelt (+2,5 millió kamat) bír el.

Tehát önrész + hitel, 10 milliós lakásokat nézegethet.

Viszont ha nagyobb összegről kap bérigazolást, mert nem a havi munkabérét, hanem a havi jövedelmét nézik (prémiumok, jutalmak stb) leosztva, akkor emelkedhet a hitelképességének az összege.

2020. szept. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Komolyan max 30% -a lehet a jövedelemnek a törlesztő? Nagyon meglepett ez az info, én komolyan 50%-ra emlékeztem....

Sajna nincs nagyon semmi a munkabéren kívül így munkáltatói részről... nettó 6000 cafetéria még havonta, de ennyi....:/

2020. szept. 6. 19:06
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi hogy irtatok! :)
2020. szept. 6. 19:07
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#5

Igen, valamikor, úgy nagyjából 3 éve még 50% volt.

Már nem annyi!:(

2020. szept. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Valami másfajta ingatlant lenne érdemes venni, vagy egy 5-7 milliós lakást. Esetleg máris bérlővel, sokat árulnak bérlővel. Tárolót, garázst...
2020. szept. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
De most akkor ki akarod adni, vagy be akarsz költözni? Mert utóbbi esetben a helyzeted miatt jóval leszűkül a kör, viszont ha maradsz a munkahelyeden és az albidban, akkor szerintem nagyon sok hely szóba jöhet, akár 10 milió alatt is tudsz venni könnyen kiadható lakást. Ebben az esetben azt az előnyt sem szabad elfelejtened, hogy az albérleted díját leírhatod a kiadott lakás bevételéből, ergo nem keletkezne adókötelezettséged sem. Persze tudom, sokan feketéznek, de valakinek nem mindegy
2020. szept. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#9

Átgondoltad ezt 140 ezer nettó jövedelem mellett?

Albérlet = akárhol, bárhol MINIMUM 60-100+rezsi, de legyen mindennel együtt csak 100ezer

Hitel = 45 ezer

Már 5 ezerrel túllépte a havi jövedelmét és még nem evett egy kiflit sem! Ezen nem segít, hiogy nem kell fizetnie 15% asót.

Albérlet mellett nem tud hitelt fizetni, csak olyasmit vehet, ahol ő is ott lakik és kiad egy szobát.


Ezért írtam a 10 milliós pécsi lakást, (ott a link) ami 2 szobás, akadálymentesített, földszintes.

Ez a lehetősége és nem más!

2020. szept. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!